Nu jau pagājuši teju 6 gadi, kopš uzsākām suņiem draudzīgo peldvietu "medības", cenšoties uzrunāt dažādas pašvaldības un novadu domes, lai saņemtu suņu saimniekiem vērtīgu un drošu informāciju. Tiesa, šo gadu laikā atsevišķos novados un pilsētās noteikumos ir izmaiņas.
Viena no apspriestākajām pilsētām noteikti ir Jūrmala, tiesa, ne ar labu vārdu no suņu saimnieku puses. Lai arī Jūrmalā tika kalti lieli plāni par suņiem atļautajām peldvietām, izrādās, ka suņu mīļu pilsētas domē ir mazākums, un cerētie grozījumi ar papildinājumiem noteikumos saistībā ar "Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumiem Jūrmalas pilsētā" tā arī atlikti tālākā plauktiņā, tikmēr ieviesti vēl papildus aizliegumi, kur suņi nav gaidīti.
2023.gada 28.septembra saistošajos noteikumos "Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā" stājušās spēkā izmaiņas, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Noteikumos iekļauts jauns punkts, kas nosaka - noteiktie aizliegumi nav attiecināmi uz suni pavadoni vai suni asistentu, kurš tiek izmantots atbalsta sniegšanai cilvēkiem ar funkcionāliem ierobežojumiem, ja suns ir speciāli apmācīts un par to ir izsniegta apliecība.
Ar Kauguru atpūtas parku papildināts to vietu saraksts, kurās Jūrmalā aizliegts atrasties ar mājas (istabas) dzīvniekiem. Ja par aizliegumu atrasties ar suni bērnu atpūtas, sporta un rotaļu laukumos būtu tā kā skaidrs, tad tagad ar mājas (istabas) dzīvniekiem Jūrmalā aizliegts atrasties arī Dzintaru Mežaparkā un Kauguru atpūtas parkā, oficiālajās peldvietās, Rīgas līča pludmalē, kā arī vietās, kurās uzstādītas speciālas zīmes (piktogrammas) vai aizliegums noteikts citos normatīvajos aktos.
Interesants, bet ne patīkams fakts, - par aizliegumu neievērošanu, iespējamais piemērojamais maksimālais sods ir lielāks nekā par klaiņojošu dzīvnieku pastāvīgu uzturēšanos nekustamā īpašuma īpašniekam piederošā objektā vai teritorijā.
Iepriekš par aizliegumu neievērošanu izteica brīdinājumu vai uzlika naudas sodu fiziskajām personām līdz 100 naudas soda vienībām (500 eiro), bet juridiskajām personām līdz 300 naudas soda vienībām (1500 eiro), taču tagad par atrašanos ar suni "aizliegtajās vietās" fiziskai personai piemēro naudas sodu no divām līdz 100 naudas soda vienībām (500 eiro), bet juridiskai personai - no desmit naudas vienībām (50 eiro) līdz 300 naudas soda vienībām (1500 eiro).
Ja plānojiet atpūtu Jūrmalā, aicinām turp doties bez suņiem, tādējādi pasargājot savu maciņu vai būt īpaši vērīgiem, un pastaigu vietas izvēlēties rūpīgi.