Aklā purva dabas taka. 16,5 km
Aklā purva dabas taka. 16,5 km


Takas sākums atrodas pie autostāvvietas mežā, GPS koordinātes: 56.51011, 25.10556

Diezgan īsa, tikai 2 kilometrus gara purva taka, kas atrodas dziļi mežā. Ja mašīnu atstājat pie pagrieziena pēc norādes uz taku, tad meža pastaigu var pagarināt līdz 6 km.

Tā kā šī vieta atrodas diezgan patālu no Rīgas, ap 90 kilometriem uz Jaunjelgavas pusi, tā ir mazāk apmeklēta nekā līdzīgas purva takas. Neskatoties uz to, ka mēs ar suni, franču buldogu Malavitu, apmeklējām taku brīvdienā, satikām tikai dažus cilvēkus, pie kam - jau soļojot prom no takas. Takas daļas maršruts, kas sastāv no koka laipas, ir lokveida un vijas pa purvu apkārt ezeram. Pa ceļam var apmeklēt Otrā Pasaules kara kaujas vietu, par kuru informē norāde, ka šī vieta atrodas tikai 0,5 km attālumā no laipas. Drosmīgākie ceļotāji var mēģināt aiziet līdz tai, bet rudenīgos, mitros laika apstākļos jārēķinās ar iespēju saslapināt kājas, jo ceļš uz kaujas vietu ir purvains un mitrs.   

Laipas interesantākā vieta ir ezers, kur atrodas daži soliņi, bet diemžēl tie ir bez galdiem. Ja jums gribas atrast klusu vietu pārdomām, tad tā ir īstā vieta. Mūsu mērķis bija pastaiga ar suni, līdz ar to mēs devāmies tālāk.

Netālu no dabas takas ir vēl viens ezers – Baltezers. Skatoties karti, mēs secinājām, ka tas atrodas ne tālāk kā 5 kilometri no mūsu stāvvietas (mašīnu mēs atstājām pie norādes uz Aklā purva taku). Ja savieno abus maršrutus, tad visas pastaigas maršruts sanāk ap 16 kilometriem.

Foto no Jeļenas Začestes privātā arhīva.

Līdz ezeram var iet vai nu pa meža ceļiem vai arī pa meža stigām. Mēs izvēlējamies otro variantu, un nenožēlojam to ne uz brīdi! Latvijā ir pasakaini skaisti meži! Gribējās fotografēt vai katru koku, vai skatus bez maz uz katra takas līkuma. Mūsu sunim arī iepatikās brīvi skraidīt pa meža stigām. Vienā brīdi nodomājām, ka esam apmaldījušies, bet par laimi izrādījās, ka tomēr nē. Gribētos pabrīdināt, ka mežos bija diezgan vājš mobilā interneta signāls, līdz ar to tas apgrūtināja kartes sekošanu.

Foto no Jeļenas Začestes privātā arhīva.

Mūsu izvēlētais maršruts no 2 km īsās takas izvērtās 16,5 km garā pastaigā, pavadot aptuveni 5 stundas svaigā gaisā.

Aprakstu sagatavoja franču buldoga saimniece Jeļena Začeste. Seko Jeļenas instagram kontam un atklāj jaunus pastaigu maršrutus tepat Latvijā.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!