Ar Hummusu uz Vāciju
Ar Hummusu uz Vāciju


Vai esi domājis par ceļošanu ar suni lidmašīnā? Piedāvājam iepazīties ar Ievas Siliņas stāstu par ceļojumu uz Vāciju ar Hummusu.

Nenobijušies no pandēmijas, nolēmām aizdoties pie draugiem uz Lepciga (Leipciga), Vācijā. Suns ir mans kompanjons un vienmēr būs man līdzās, tāpēc apkārtējo komentāri tas taču ir dārgi - lidot ar suni” un nav vieglāk atstāt mājās?” nelika apšaubīt manu izvēli!

Hummus ir 10 mēnešus vecs itāļu greihaunds/ levretes/ iggy kucēns. Hummus, netipiski levretēm, ir kluss suns (un to es nesaku kā saimniece aiz mīlestības). Tā patiešām arī ir. Tikai retais, tai skaitā es, ir dzirdējis no viņa rējienu vai kādu citu skaņu, un tas man ļoti atvieglo viņa ņemšanu līdzi, jo nerada diskomfortu apkārtējiem un man nav jāsatraucas par viņa nomierināšanu. Bet dzīvnieks paliek dzīvnieks un viss jaunais ir svešs, tāpēc pirms ceļojuma iesaku iegādāties kādu nomierinošu līdzekli savam dzīvniekam.

Par pašu ceļojumu

Lai nokļūtu Leipcigā, mums bija ieplānots sekojošs maršruts: ar lidmašīnu uz Berlīni un ar vilcienu / autobusu uz Leipcigu.

Jau labu laiku biju izstudējusi aviokompāniju piedāvājumus. Ryanair to nenodrošina, bet airBaltic nodrošina mājas (istabas) dzīvnieku (tikai suņu un kaķu) transportēšanu gan lidmašīnas salonā kā rokas bagāžu, gan lidmašīnas kravas nodalījumā kā reģistrēto bagāžu atkarībā no dzīvnieka izmēra un svara. Diemžēl soma kopā ar dzīvnieku nedrīkst būt smagāka par 8 kilogramiem, tāpēc šī ir skumja ziņa vairākumam suņu saimnieku.

Tālakais ir vienkārši

Iegādājies sev biļeti uz savu izvēlēto lidojumu, bet tad sākas "mini laimes spēle". Ir jāsazinās ar airBaltic zvanu centru (maksas zvans) un jāinformē, ka plāno lidot kopā ar savu mājdzīvnieku. Ja dzīvnieku skaits lidojumā pārsniedz noteikto normu vai konkrētā gaisa kuģa specifika neparedz dzīvnieku pārvadāšanu lidmašīnas salonā, aviokompānija var atteikt to pārvadāšanu. Mūsu gadījumā lidmašīna bija pustukša (paldies Covid) un Hummusam bija atļauts lidot.

Pēc telefona sarunas un apstiprinājuma tiek nosūtīts e-pasts ar rēķinu, kurš jāapmaksā 46h laikā. Gadījumā, ja aizmirstās rēķina apmaksu norādītājā laikā, tad jāzvana atkārtoti un tiks atsūtīts jauns kods, ar kuru veikt maksājumu par lidojumu. Lidojuma cena mājdzīvniekam salonā vienā virzienā maksā 50 EUR.

Foto no Ievas personīgā arhīva

Obligātās prasības ceļošanai ar mājdzīvnieku Eiropas Savienībā:

- Mājdzīvnieka identifikācija – mikroshēma,

- Eiropas Savienības parauga pase,

- Derīga vakcinācija pret trakumsērgu (un to apliecinošs dokuments).

Parvadāšana:

- Somas, konteinera vai būra maksimālais izmērs ir 55 x 40 x 23 cm (garums x platums x augstums),

- Pārvadāšanas somai (t. sk. mīkstajai un Sherpa somai), konteineram vai būrim ir jābūt pietiekami lielam, lai dzīvnieks varētu brīvi nostāties pilnā augumā, apgriezties un apgulties,

- Vienā somā vai konteinerī nedrīkst būt vairāk par diviem viena veida dzīvniekiem,

- Katrs pasažieris drīkst pārvadāt tikai vienu somu, konteineru vai būri,

- Somai ir jābūt pilnībā aizveramai.

Ņem vērā!

Mājdzīvnieks neuzrādīsies pie lidojuma Check-In. Biļetē tiks uzrādīta sēdvieta un līdzņemtā bagāža. Fakts par mājdzīvnieku netiek uzrādīts, bet tas ir zināms airBaltic darbiniekiem sistēmā. Noskenējot biļeti, Tu droši tiksi iekšā lidostā!

Mājdzīvnieks neskaitās kā Tava rokas bagāža, tāpēc rēķinies, ka pa lidostu staigāsi ar divām somām. Iesaku izvēlēties ērtāku pārvadājamo somu. Man bija mugursoma un mīkstā soma Hummusam, kuru salocīju un piestiprināju pie mugursomas, lai netraucēti varam baudīt Berlīni!

Ierodamies Rīgas lidostā, dodamies un Check-In. Suns ir jāizņem no somas un soma jāliek kastē uz skenēšanu. Darbinieki ir jauki un atsaucīgi pietur suni, kamēr kolēģis Tevi pārbauda. Neliegšos, ka ceļojot ar dzīvnieku Tev būs pastiprināta uzmanība.

Kāpjot lidmašīnā dodu gan savu, gan Hummusa pasi. Tālāk dodamies uz savu sēdvietu. Protams, suņa selfijs lidmašīnā ir MUST HAVE”, bet tālāko lidojumu Hummus veic somā. Diemžēl, bet noteikumi ir noteikumi. Dzīvniekam visu lidojuma laiku jāatrodas slēgtā somā.

Nosēžamies uz izkāpjam tukšajā Berlīnes lidostā. Sireāla sajūta. Pie izejas no lidostas stāv vairāki drošības sargi. Viens no drošības sargiem lūdz uzrādīt Hummusa pasi. Šajā brīdi arī tiek pārbaudīts vai Hummusam ir čips un nepieciešamās vakcīnas.

Sākotnēji mums bija plānots uz Leipcigu doties ar starppilsētu autobusu, bet diemžēl tajā dzīvnieki ir aizliegti. Atļauti ir tikai suņi pavadoņi. Mēs uz Berlīni braucām ar vilcienu. Suns ir ārā no somas un sajūsmā vēro ceļu. Saņēmu kārtējo komplimentu par Hummusu, ka nav pamanāms visu ceļojuma laiku.

Ceļš atpakaļ

Berlīnes lidostā liek nosvērt somas, tāpēc nošmaukties neizdosies. Rūpīgi tiek pārbaudīti Hummusa dokumenti. Tālāk jau dodamies uz lidmašīnu un ieņemam labākās vietas. Pēc drošības noteikumiem, man ar Hummusu ir jāsēž pie loga. Pēc pacelšanās ņemu somu rokās un ļauju Hummim vērot lidojumu.

Berlīne un Leipciga - suņiem draudzīga

Es teikšu - jā un nē. Būs redzami vairāki zālāji, uz kuriem norādīts, ka suns šeit nedrīkst nokārtoties. Nepaļauties uz uzlīmēm pie ieejām. Tādas pārsvarā uz ieejas durvīm neredzēju, bet suņiem ieeja nebija ļauta. Sabiedriskā transportā Hummim ļāva sēdēt uz sēdekļiem, ja biju paklājusi segu vai jaku. Pilsētās suņi nav nekāds retums. Parkos tādi paši nosacījumi kā pie mums, sabiedriskās vietās pavada ir obligāta. Tikai ne visi ievēro.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!