Ar suni uz Apvienoto Karalisti
Ar suni uz Apvienoto Karalisti


Šoreiz pastāstīsim par ceļošanu ar suni uz Apvienoto Karalisti

Ikvienam no mums Anglija saistās ar ārkārtīgi daudz un dažādām kultūrvēsturiskām vietām, personībām un izklaidēm. 

Anglija ir slavena ar savu klimatu, taču ne jau tā labvēlības dēļ! Šeit bieži līst, taču parasti gaidāmas siltas vasaras un samērā maigas ziemas, kuru laikā dažās fantastiski skaistās piejūras pilsētās un kūrortos varat arī baudīt sauli. 

Uz Angliju ar suņiem devāmies jau otro reizi (pirmo reizi 2020.gadā, tieši pirms "Brexit"). Jāsaka gan, ka nekādas izmaiņas ceļošanas prasībās nepamanījām.

Mūsu maršruts: Latvija - Lietuva - Polija - Vācija - Nīderlande - Beļģija - Francija - Anglija - un atpakaļ. 

Lai nokļūtu Anglijā, izvēlējāmies prāmi no Francijas (Kalē) - izdevīgāka cena nekā caur Eirotuneli. Arī suņiem jāmaksā par prāmja pakalpojumu. Cenas ir ļoti mainīgas - jo laicīgāk pirksi biļeti, jo izdevīgāk sanāks. Prāmis peld aptuveni 1h 30min un šajā laikā suņiem jāatrodas automašīnā. 

Jāpiemin, ka vienā transportlīdzeklī gan uz prāmja, gan izmantojot Eirotuneli nedrīkst būt vairāk kā 5 mājdzīvnieki (pērkot biļeti, nemaz nebūs iespējas vairāk atzīmēt). 

Apvienotajā Karalistē ir 4 aizliegtas suņu šķirnes: Amerikāņu pitbulterjers, Japāņu Tosa, Argentīnas dogs un Brazīlijas Fila, tāpēc, ja esi saimnieks kādai no šīm suņu šķirnēm, iesakām izvēlēties citu galamērķi.

Visādi citādi nekādas īpašas prasības nav.

Kā sagatavoties ceļojumam uz Apvienoto Karalisti?

No 2021. gada 1. janvāra,  ceļojot ar lolojumdzīvnieku/iem (suņiem, kaķiem, mājas seskiem) no ES uz Apvienoto Karalisti: 

Dzīvniekam ir jānodrošina:

  • Identifikācija (mikročips);
  • ES parauga lolojumdzīvnieku  pase;
  • Derīga vakcinācija pret trakumsērgu. Ja dzīvnieks vakcinēts pirmo reizi (jaunam dzīvniekam vakcinācija veikta ne agrāk, kā 12 nedēļu vecumā), vai  ir bijis pārrāvums vakcinēšanas ciklā, tad vakcināciju par derīgu uzskata, ja ir pagājusi vismaz 21 diena no vakcinēšanas datuma.
  • Papildus prasība attiecībā uz suņiem - tiem obligāti  jābūt veiktai apstrādei pret parazītu - Echinococcus multilocularis. Apstrādei jābūt veiktai ne mazāk kā 24 stundas un ne vairāk kā 120 stundas (5 dienas)  pirms iebraukšanas Apvienotajā Karalistē.

Ja lolojumdzīvnieku skaits ir  vairāk par 5 vienībām, vai dzīvnieks tiek pārvietots ar mērķi mainīt īpašumtiesības, dzīvnieku pārvietošanai tiek piemērota komerciālu dzīvnieku pārvietošanas kārtība.

Papildus noteiktajam, pirms brauciena apmeklējām veterinārārstu, lai veiktu suņu apskati un pasē ierakstītu, ka suns ir klīniski vesels. 

Starp citu, ja Tavam sunim ir Krievijā izsniegta veterinārā pase, tad šķērsojot Francijas - Anglijas robežu būs nepieciešams uzrādīt veterināro sertifikātu vai vienkārši - savlaicīgi jānokārto jauna - Eiropas Savienības pase.

Nakšņošana ar suni Apvienotajā Karalistē

Gluži kā jebkurā Eiropas valstī, arī Apvienotajā Karalistē noteikumi ir līdzīgi - par suni naktsmītnē jāpiemaksā vai tas var uzturēties bez maksas, atkarīgs individuāli no izvēlētā. Mēs ceļojām ar 5 vidēji lieliem/ lieliem suņiem un tiem uzturēšanās naktsmītnē bija bez papildus maksas. 

Vai Apvienotā Karaliste ir draudzīga suņiem?

Apvienotā Karaliste ir lieliska vieta ceļošanai ar suni. Lai gan tā var nebūt tik draudzīga suņiem kā kontinentālās Eiropas daļas, Apvienotajā Karalistē joprojām ir daudz suņiem draudzīgu krogu un kafejnīcu, pastaigu vietu, parku un pat suņiem draudzīgu pludmaļu. 

Šeit atradīsiet lieliskas, suņiem draudzīgas vietas un to aprakstus >>>

Svarīgi!

  • Ceļojot, neaizmirsti līdzi paņemt medikamentus. Tāpat kā saimniekam, arī sunim stresa vai kādu citu iemeslu dēļ var piemesties caureja vai sāpēt vēders, tāpēc svarīgi līdzi paņemt zāles pret caureju, sāpēm, kā arī kādu apsēju un dezinfekcijas līdzekli brūcēm.
© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!