Ar suni uz Čehiju
Ar suni uz Čehiju


Aprīļa sākumā nolēmām doties meklēt pavasari uz Čehiju un ceļā ar mums devās arī mūsu Somu Lapzemes suns Skaja. Skajai šis bija otrais ceļojums ārpus Latvijas.

Ceļā devāmies ar savu auto, tādējādi varējām brīvi paņemt pauzes pēc nepieciešamības. Tā kā Skaja kopš mazotnes ir pieradusi braukt auto, visu laiku mierīgi pavadīja guļot savā būrī, bet tāpat centāmies ik pa dažām stundām apstāties, lai paši, un arī Skaja, varētu izlocīt kājas.

Pirmo nakti pavadījām Polijas mazpilsētā netālu no Lodzas. Nākošajā rītā turpinājām ceļu uz Čehiju.

Čehija pārsteidza ne tikai ar savu kalnaino reljefu un skaistajiem mazajiem ciematiņiem, bet arī ar suņiem draudzīgiem dabas parkiem. Atšķirībā no Polijas, kur daudzās dabas takās Tatros ar suņiem ieeja ir liegta, Čehijā ar suni drīkst doties gandrīz visur. Apmeklējām Bohēmijas paradīzes UNESCO mantojuma geoparka skaistās Prahovas klintis (ieejas maksa par suni  10 čehu kronas ~ 0,50 eur), izvēlējamies “zaļo” taku, kas 2 km garumā veda augšup, lejup un caur milzīgajām akmens klintīm. Pa ceļam satikām vismaz 20 suņus. Lielākoties suņu saimnieki viens otru cienīja, pagaidot vai palaižot garām, lai izvairītos no nevajadzīgām konfliktsituācijām.

Arī galvaspilsēta Prāga radījā priekšstatu, ka suņi ir gaidīti – parkos pie atkritumu urnām izvietoti maisiņi, lai arī aizmāršīgie varētu savākt aiz sava suņa. Pie kafejnīcām bija izliktas ūdens bļodiņas, kur suņi varēja padzerties. Prāgā uz ielas retāk sastapām suņus, jo bija darba diena. Staigājot pa vecpilsētu, varēja manīt, ka Skajai tiek pievērsta uzmanība, pat kāda sieviete pienāca klāt, lai uzzināt Skajas šķirni.

Pēdējā dienā Čehijā devāmies uz Bohēmijas Šveices nacionālo parku un Pravčickas vārtiem. Diemžēl pagājušā gada jūlijā šajā parkā plosījās nedēļu ilgs ugunsgrēks, iznīcinot vairāk nekā 1000 ha parka teritorijas, tāpēc, lai nokļūtu līdz slavenajiem vārtiem, viss ceļš veda caur izdegušu mežu. Sasniedzot galamērķi, ieejas maksa par suni nebija jāmaksā un pie Pravčickas vārtiem vairākās vietās bija izvietotas ūdens bļodas suņiem. Arī šeit mūs uzrunāja citi ceļotāji, kuri paši jau ilgu laiku domājot par Somu Lapzemes suni kā savu ģimenes mīluli.

Foto no Zanes Mednes privātā arhīva

Atpakaļceļā piestājām pārnakšņot Vroclavā, Polijā un Marijampolē, Lietuvā. Pa ceļam nolēmām vēl aizbraukt līdz Trakai pilij (no Marijampoles ~ stundas brauciens), diemžēl līdz pašai pilij ar suni iet nedrīkstēja, tāpēc uz to paskatījāmies no krasta.

Visas naktsmītnes atradām booking.com, tikai Vroclavā par suni bija papildus jāpiemaksā (~ 6 eur)

Tā kā Skaja ir svaigēdāja, ceļojot, mums bijs svarīgi, lai naktsmītnēs būtu ledusskapis ar saldētavu. Pēc pieredzes tagad gan zinām, ka labāk tomēr pārjautāt, vai un kāds ledusskapis ir pieejams, jo ne vienmēr var ticēt foto. Pārbraucienos labi noderēja leduskaste ar sasaldētiem aukstumelementiem.

Ceļojumam ar suni uz Čehiju obligāti nepieciešams:

  • Identifikācija (mikročips);
  • ES parauga lolojumdzīvnieku  pase;
  • Derīga vakcinācija pret trakumsērgu.

 

Ceļojuma aprakstu sagatavoja Zane Medne.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!