Ar suni uz eksotisko Taizemi
Ar suni uz eksotisko Taizemi


Ceļot ar suni tepat pa Latviju un uz dažādām Eiropas valstīm daudziem ceļot mīlošiem suņu saimniekiem kļuvusi pavisam ērta un ierasta. Bet, vai esi kādreiz prātojis, kā būtu ceļot ar suni ārpus Eiropas? Cik sarežģīti vai viegli ir šāda galamērķa sasniegšana ar suni?
 
Šoreiz piedāvājam uzzināt vairāk par ceļošanu ar suni uz eksotisko Taizemi. Izrādās, ka pat tik tāls galamērķis ir ērti sasniedzams, nepieciešams tikai nedaudz pacietības.
 
Simpātiskā un aktīvā Savicku ģimene ar trīs bērniem nolēmusi kādu laiku padzīvot Taizemē, precīzāk - Taizemes salā Koh Samui, un, kā jau atbildīgi suņu saimnieki, savus četrkājainos ģimenes locekļus nolēmuši ņemt līdzi uz tālo zemi. Turpmākais ir Savicku ģimenes stāsts.
 
"..bija skaidrs, ka šoreiz ņemsim suņus līdzi uz Taizemi, jo viņi ir mūsu ģimenes locekļi. Sagatavošanās bija mazliet stresaina, bet mums ļoti patīk kaut ko darīt pirmo reizi, jo tā var daudz ko apgūt, iegūt pieredzi - piedzīvot visu pa īstam. Galvenais, ka visi esam kopā! Šādi tādi noteikumi ir mainījušies, bet mūsu suņi ir gudri un pierod. Piemēram, kad mēs braucam prom un neņemam viņus līdzi, tad liekam pārvadāšanas boksos, lai neko nesaskādē un mierīgi paguļ, jo māja, kurā dzīvojam, nav mūsu. Teritorija skraidīšanai ir mazāka, bet mums paveicies, ka ir pat zaļa zālīte. Apkārt betona sēta un izrakties ārā ir bezcerīgi.
 
Lai ceļotu ar suni uz Taizemi:
  • sunim jābūt mikroshēmai (saskaņā ar tehniskajām prasībām ES regulas par lolojumdzīvnieku pārvietošanu II pielikumāvai skaidri salasāms tetovējums, ja tas veikts pirms 2011. gada 3. jūlija;
  • suns ir jāattārpo un jāatbluso;
  • jābūt trakumsērgas potei ne senākai par 1 gadu;
  • jābūt potei pret infekcijas slimībām ne senākai par 1 gadu;
  • jāuztaisa trakumsērgas antivielu titrēšanas tests. Vetārsts noņem asins analīzi, un tā tiek nosūtīta uz BIOR, kur šīs analīzes taisa tikai otrdienās. Atbilde var būt jāgaida līdz pat 2 nedēļām. Antivielu līmenim asinīs jābūt no 0,5 SV/ml. Cena ~75 eiro vienam sunim. Pats trakākais, ka var arī nebūt vajadzīgo antivielu daudzums;
  • vetārsta novērtējums par suņa veselības stāvokli;
  • ar visiem rezultātiem jādodas uz Pārtikas un veterināro dienestu saņemt ceļošanai veterināro sertifikātu. Cena 7.50€ vienam sunim.
Vienu dienu pirms lidošanas vajadzīgs iegādāties un dot kādu no sedatīviem līdzekļiem, lai suņi stresu vieglāk pārvar. Suņi nav jāiemidzina.
Kad viss izdarīts, tad var lidot. Protams, iepriekš jāpiesaka aviokompānijai, ka lidos ar jums arī jūsu mīlulis. Mēs ieteiktu to darīt pēc iespējas ātrāk. Mūsu suņi nebija salonā, bet tika nogādāti bagāžas nodalījumā, bet viņi bija drošībā. Svarīgi - ceļošanai droši un stingri boksi. Abi bija lieli malači, jo izturēja visus trīs lidojumus.
Cena par lidojumu sunim atkarīga no svara. Mums nebija tik traki, abiem suņiem kopā ap 600 eiro līdz Koh Samui.
Ielidojot Taizemē suņiem notiek mikročipa un dokumentu pārbaude, jāsamaksā visādi nodokļi un tiek izsniegta ievešanas atļauja. Un tas arī viss. Jārēķinās tikai ar naudu un nerviem, bet pārējais viss super.
Protams, ka suņiem Taizemē ir karsti, bet viņi neizskatās nomocījušies. Enerģijas pietiek visam. Pats svarīgākais, ka visi esam kopā!"
Paldies Savicku ģimenei par pieredzes stāstu!

Foto no Savicku ģimenes privātā arhīva

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!