Ar suni uz Luksemburgu
Ar suni uz Luksemburgu


Šoreiz mūsu ceļš ved uz sesto mazāko un vienīgo lielhercogistes valsti pasaulē - Luksemburgu. Luksemburga ir astotais lielākais banku un finanšu centrs pasaulē. Tā ir valsts, kas var lepoties ar augsto labklājības līmenis un zemo bezdarbu. Savos mazajos izmēros tā slēpj daudzus vēsturiskus un kultūras apskates objektus, kurus ir vērts redzēt jebkuram ceļotājam. 

Kā jau iepriekšējos ceļojumu stāstos tika aprakstīts, tad zinām, ka ES noteikumi ļauj viegli ceļot uz citu ES valsti ar savu suni, ja:

  • tam ir mikroshēma (saskaņā ar tehniskajām prasībām ES regulas par lolojumdzīvnieku pārvietošanu II pielikumāvai skaidri salasāms tetovējums, ja tas veikts pirms 2011. gada 3. jūlija;
  • tas ir vakcinēts pret trakumsērgu;
  • tam ir veikta apstrāde pret lenteni Echinococcus multilocularis vajadzības gadījumā (nav vajadzības suņiem, kas ceļo tieši starp Somiju, Īriju, Maltu un Norvēģiju)

Papildus noteiktajam, pirms brauciena apmeklējām veterinārārstu, lai veiktu suņu apskati un pasē drošības pēc ierakstītu, ka suns ir klīniski vesels.

Dzīvnieku aizsardzības likums Luksemburgā ir viens no stingrākajiem visā Eiropā. Par visiem drošības dienestu konstatētajiem pārkāpumiem tiek ziņots policijai. Pēc tam Luksemburgas tiesa var pieprasīt suņu konfiskāciju, pasludināt vispārēju dzīvnieku turēšanas aizliegumu un piespriest apsūdzētajam ļoti ievērojamus naudas sodus.

Suņus nedrīkst atstāt automašīnā vienus (tiks izsaukta policija, izsists automašīnas stikls, kā arī piemērots naudas sods). Tāpat aizliegts izmantot jebkāda veida savelkošās kakla siksnas un ķēdes (tām jābūt fiksētām).

Suņu saimnieki tiek aicināti apsvērt sekas, piemēram, pirms atstāt suni automašīnā – galvenokārt sava labākā drauga interesēs!

Vai Luksemburga ir draudzīga suņiem?

Jā! Jā! Jā! Luksemburga viennozīmīgi ir suņiem draudzīga valsts! Suņi redzami praktiski visur. Un daudz! Pilsētās ir izvietoti konteineri, kā arī maisiņu turētāji, ja nu suņa saimniekam tie aizmirsušies mājās vai izbeigušies pastaigas laikā.

Suņi gaidīti ir teju visās vietās - ne vien parkos, pilsētā, dažādās mākslas galerijās, bet arī kafejnīcās un sabiedriskajos transportlīdzekļos. Grūtāk atrast vietas, kur ar suņiem atrasties aizliegts. 

Pilsētā un pilsētas parkos suņiem gan jābūt pie pavadas, taču Luksemburgā ir ierīkoti vairāki suņu laukumi, kur savu četrkājaino draugu var palaist brīvi izskrieties.

Svarīgi!

  • Ceļojot, neaizmirsti līdzi paņemt medikamentus. Tāpat kā saimniekam, arī sunim stresa vai kādu citu iemeslu dēļ var piemesties caureja vai sāpēt vēders, tāpēc svarīgi līdzi paņemt zāles pret caureju, sāpēm, kā arī kādu apsēju un dezinfekcijas līdzekli brūcēm.
  • Luksemburgā ir ļoti (ĻOTI!!!) daudz ērces, tāpēc parūpējies, lai suns būtu apstrādāts pret ērcēm. 

*Seko līdzi Bredlija un Nias ikdienas gaitām facebook lapā vai Instagram kontā. 

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!