Brīvdienas Rucavas apkaimē ar savu ģimenes mīluli - suni
Brīvdienas Rucavas apkaimē ar savu ģimenes mīluli - suni


Piejūras kultūras liecības

Lai izvējotos ārpus pilsētas kopā ar savu mīluli, ir iespēja apmeklē Ainavu dārguma pērli  - “Papes Ķoņu ciemu”. Kopš 1998. gada, daļa Papes Ķoņu ciema teritorijas noteikta par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli. Tajā ietilps Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja zvejnieku sēta “Vītolnieki”, kurā aplūkojama vēsturiska vienkoču laiva, sadzīves priekšmeti un izvietoti dažādi zvejas rīki. Par muzeja apmeklējumu var vienoties zvanot +371 29262283. Lielo suņu saimniekiem šeit savi mīluļi jātur saitītē. Aicinām apmeklēt Vēsturisko zivju pieņemšanas un pārstrādes ēku “Dzintarvēji”, kas atvērti vasaras sezonā kā tūrisma informācijas punkts un sniedz iespēju iepazīties ar zvejniecību Papes ciemā. 

Noteikti izbaudiet pastaigu gar jūras krastu pludmalē. Šeit lieti noder Jūrtakas maršrutu apraksti (https://baltictrails.eu/lv/coastal). Kopumā suns var justies brīvs un baudīt jūras viļņus un piekrasti. Vietās, kur pludmales posmus vairāk izmanto atpūtnieki, nepieciešams izmantot saiti. Sava gājuma laikā ir vērts apskatīt Papes ciema simbolu - Papes bāku. Pašreizējā bāka – balts dzelzs cilindrs, kuru stiprina kniedēta dzelzs režģu konstrukcija – celta 1910.gadā. Tās augstums ir 21 m virs jūras līmeņa. Pie bākas izveidota labiekārtota autostāvvieta ar atpūtas vietām.

Pape, Rucavas pagasts

GPS 56.154924, 21.023278

Papes un Nidas ciemi ir iekļauti Papes dabas parka teritorijā. Šeit ir iespēja doties garākā vai īsākā pārgājienā. Piemēram, izejot Dabas procesu taku, var nokļūt vietā, kur Nidas purvs tiekas ar jūru. Šis skats ir unikāls! Takas ceļš aizvīsies arī cauri jau pieminētajam Papes Ķoņu ciemam.

Vairāk par dabas parka takām: 

http://www.pdf-pape.lv/lv/

https://www.kurzemesregions.lv/projekti/turisms/unigreen/dabas-takas/dabas-procesu-taka/

https://www.kurzemesregions.lv/projekti/turisms/unigreen/dabas-takas/papes-ezera-taka/

Apskati Rucavā

Rucavas tūrisma informācijas centrā ir iespēja iegūt informāciju par apskates objektiem un šeit izvietotajā ekspozīcijā gūt ieskatu ciema vēsturē un uzspēlēt uz kāda no rucavnieka, Jāņa Pūķa, mūzikas instrumentiem. Apmeklētāji ar suņiem šeit vienmēr ir gaidīti.

“Centra dzirnavas”, Rucava

+37129134903

Rucavas arborētums

Kopš 1996. gada Rucavā aizsākta arborētuma izveide. Par piemērotākajām vietām toreiz izraudzījās Muižas kalnu un pamatskolai piegulošo mežu. Turpmākajos gados apstādījumi veidoti arī Rucavas centrā.  Arborētuma izveides mērķis ir pētīt un vērtēt augu saimniecisko nozīmi, dekorativitāti, piemērotību vietējiem apstākļiem un aklimatizēšanās spēju šajā reģionā. Ik gadu stādījumi tiek papildināti ar jauniem un eksotiskiem augu eksemplāriem no visas pasaules. Rucavas centrā no aprīļa gaidām magnoliju ziedēšanu apstādījumos pie Rucavas Evaņģēliski luteriskās baznīcas. Pie Rucavas pamatskolas pavasaros zied rododendri un aug viens no simtgades ozoliem. Ozols simbolizē dabas vērtību, pagātnes, tagadnes un nākotnes nepārtrauktību, piederību un sakņu sajūtu. 

Lielākā arborētuma daļa izvietota Rucavas Muižas kalnā. Pa koka laipu nonāksiet uz skatu platformas, no kuras paveras skats uz arborētumu un pāri Sventājas upei esošo kaimiņvalsti Lietuvu. Pastaigu var turpināt, dodoties lejup no Muižas kalna līdz abu valstu robežupei, kur ierīkota pastaigu taka ar atpūtas vietu, pašā upes krastā. 

ARBORĒTUMA DAĻAS:

1. RUCAVAS CENTRA STĀDĪJUMI 

Rucava

GPS 56.159915, 21.164493

2. SKOLAS STĀDĪJUMI

Rucavas pamatskola, Rucava 

GPS 56.156099, 21.153086

3. MUIŽAS KALNA STĀDĪJUMI 

Rucavas pagasts

GPS 56.158357, 21.222509

 

Sajūtu labirints Saules taka

Šis ir jauns un neliels objekts Rucavas tuvumā, pa ceļam uz Muižas kalnu. Šeit vietējā rucavniece, Daiga Gabrūna, ir izveidojusi gotikas stila labirintu ar dažādiem ieseguma materiāliem. Ejot labirintu basām kājām saņemsiet lielisku pēdu masāžu. Blakus labirintam atrodas arī Rucavas meteoroloģisko novērojumu stacija. Šeit pie nožogojums izvietotas informatīvas planšetes par novērojumu veikšanas vēsturi un attīstību.

Mājas “Zvirbuļi” tuvumā, Rucavas pagasts

GPS 56.161890, 21.174588

Rucavas garša

Ja kārdina svaigi ceptas maizes smarža un ir vēlme izgaršot to, tāda iespēja tiek sniegta maizes ceptuvē “Alejas” iekārtotajā veikaliņā. Šeit vasarā līdz augusta beigām darbojas arī vasaras kafejnīca, kurā var uzturēties ar suni un baudīt gardus ēdienus.

“Alejas”, Rucava

Dunikas purva laipa

Maģiska un pārsteidzoša vieta Dunikas pagastā ir Dunikas purvs. Tam cauri vijas vienvirziena taka 5 km garumā. Šeit ir iespēja aplūkot mazās, neparasta izskata priedītes, kas patiesībā ir vairākus simtus gadu vecas, purva ezeriņus un augus. Dunikas purvā aug dažādas aizsargājamo augu sugas, migrācijas laikā apmetas putni. Baudi klusumu un putnu balsis apsēžoties kādā no purva atpūtas vietām.  Viens takas gals sākas ejot cauri Luknes skābaržu audzei. Latvijā šī ir vienīgā vieta, kur 11 ha platībā parastais skābardis aug tīraudzē. Luknē šī kokaugu suga sasniedz savas izplatības galējo ziemeļrietumu robežu. 

Ar taku var iepazīties: https://www.kurzemesregions.lv/projekti/turisms/unigreen/dabas-takas/dunikas-purva-taka/

Dunikas pagasts, Rucavas novads

GPS 56.280956, 21.382829 (uzreiz nokļūst purvā)

GPS 56.240102, 21.403041 (pastaiga sākas cauri Luknes skābaržu audzei)

Rucavā un Papē suņiem draudzīgas naktsmītnes:

Brīvdienu mājas “Vectēva dārzs”, Rucava

Brīvdienu māja, “Pape holiday hose”, Pape

Kempings “Papes ezera sonāte”, Pape

Kempings “Mikjāņi”, Pape

 

Informāciju sagatavoja:

Rucavas tūrisma informācijas centrs

Pašvaldības aģentūra "Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs" 

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!