Cīrulīšu dabas taka. Cēsis. 4,6 km
Cīrulīšu dabas taka. Cēsis. 4,6 km


Turpinot atklāt suņiem draudzīgas un suņu saimniekiem acīm baudāmas pastaigu vietas, šoreiz nolēmām doties uz Cēsu pusi.

Cēsīs izveidotas Cīrulīšu dabas takas, kuras piemērotas kājāmgājējiem. Sākuma punktu izvēlējāmies Žagarkalna kempingu. Žagarkalna kempings ir suņiem draudzīgs, tāpēc vasaras sezonā kempinga teritorijā ikviens interesents var ne vien doties lūkot dabas taku, bet arī uzkavēties ilgāk - nakšņot teltī, kemperī vai vienkārši atpūsties pie Gaujas.


Karte no: http://amata.lv/dabas-takas/cirulisu-dabas-taka-2/

Starp citu, Cīrulīšu dabas takas piedāvā divus marķētus pastaigu maršrutus - 2.7km un 4.6km ar informācijas stendiem par Gaujas senlejas attīstību no Ledus laikmeta līdz  pat mūsdienām. Mūsu izvēle - par labu garākajam maršrutam un, jāteic, nelielu vilšanos sagādāja ātri sasniegtais takas noslēgums, tāpēc citiem atpūtniekiem iesakām nesteigties un takā pavadīt vairāk laika, baudot dabas krāšņumu.

Bet tagad visu pēc kārtas.
Žagarkalna teritorijā suņiem jābūt pavadā, tāpēc ātrā solī devāmies cauri kempinga zonai uz takas sākumu, kas ir turpat meža malā. Jau pēc pārdesim metriem pavērās plašs un skaists skats uz Gauju. Mūsu pastaigas dienā gaisa temperatūra sasniedza 25C, tāpēc steigšus meklējām ērtāko piekļuves vietu Gaujai, kur sunim nopeldēties un atvēsināties, lai varētu doties tālāk pastaigā. Turpat, aptuveni 200 m no takas sākuma, ir stāva, tomēr ērta, piekļūšana upei, ar smilšainu, līdzenu krastu.  

Tālāk taka ved pa mežu, kur laiku pa laikam jāšķērso kāds tiltiņš. Drīz vien nonācām pie Vecupes, Dzidravota un citiem strautiņiem, kur ūdens čalošana un putnu dziedāšana radīja pasaku cienīgu noskaņu, un ļāva aizmirsties par ikdienu pilsētas burzmā.

Turpinot ceļu, pavisam drīz nonācām Ozolkalna kempingā, kur nedaudz apjukām "neredzamo" norāžu dēļ. (Iespējams, tās novietotas mūsu acīm neredzamā vietā, tāpēc lieti noderēja līdzi paņemtā maršruta karte.) Arī Ozolkalna kempings, kura teritorijā atrodas piknika un telts vietas, ir suņiem draudzīgs, tāpēc, saskaņojot ar Ozolkalna personālu, varēsiet piesēst un apēst kādu līdzi paņemto sviestmaizi. Tātad, sekojot kartei, taka ved augšup kalnā tūlīt pa kreisi aiz pirmās piknika vietas, iznākot no meža. Kartē atzīmēta ar "8" - vecā kamaniņu trase, kuru gan būs grūti pamanīt, jo tās palikušais fragments paslēpies krūmos. 

Devāmies kalnā, kuru klāja skaista pļava - ļaujot sunim nedaudz brīvību, mētājot līdzpaņemto bumbiņu, ļāvām sunim kārtīgi izskrieties. Pēc vilšanās par krūmos ieaugušās kamaniņu trases posmu, sejā pavērās smaids - dodoties no pļavas atpakaļ mežā, pēkšņi, pamanījām vēl vienu kamaniņu trases posmu - krietni lielāku un pārredzamāku. Tā, ar sakāpinātām emocijām par vēsturisko "atradumu", devāmies tālāk pa priežu meža taku.

Maršrutā iekļautas tādas apskates vietas kā Cīrulīšu ala un Spoguļu klintis, taču mēs nonācām pie Līgavas alas, no kuras, pa reljefaino apvidu, devāmies atpakaļ uz Žagarkalnu. 

Ņemot vērā faktu, ka siltajā laikā Cīrulīšu dabas takas apmeklē gana daudz atpūtnieku, respektējot apkārtējos, lielāko pastaigas daļu suni nolēmām turēt pavadā. 

*Mūsu pastaiga ilga 1,5 stundu.

Ja arī Tu vēlies kļūt par “Ceļvedi”, atklājot skaistu pastaigas vietu citiem suņu saimniekiem, sūti e-pastu: info@z-star.lv ar norādi “Ceļvedis”. (Dosimies kopīgā pastaigā, to iemūžinot skaistās fotogrāfijās.)

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!