Gaujas nacionālais parks. Sigulda. 6,5 km
Gaujas nacionālais parks. Sigulda. 6,5 km


Šoreiz piedāvājam doties Siguldas klasiskajā pastaigu maršrutā - Gaujas nacionālajā parkā ar populāriem apskates objektiem. Maršruts, kura distance ir 6,5km, piemērots ikviena izmēra un vecuma suņiem, jo tas neietver populārās Siguldas trepītes.

Sākuma vietu izvēlējos Tautas parku pie Siguldas pils dārza, kur atrodas bezmaksas auto stāvvieta, taču pastaigu var sākt arī citur, piemēram, pie Panorāmas rata, Gaujas tilta vai pat auto stāvvietā, kas atrodas pie informācijas centra Turaidas ielā - maršruts sākas un beidzas vienā vietā. 

Tātad, pastaigu sākām pie Siguldas pils dārza skaistās ieejas arkas un devāmies Panorāmas rata virzienā - gar Siguldas evaņģēliski luterisko baznīcu un dīķi, pēc tam gar Spieķu parku. Sasniedzot Panorāmas ratu, tālāk devāmies lejup pa visai stāvo Siguldas serpentīna ceļu. Kad nonācām pie Gaujas, devāmies pa labi uz Gaujas tiltu - šo nelielo attālumu jābūt piesardzīgiem, jo par gājējiem nav padomāts un jādodas gar pašu ceļa malu.

Gaujas tilts vienmēr priecē, jo tas dekorēts ar Latvijas karogiem, bet ziemā karogus nomaina skaistas lampiņas. Devāmies pāri tiltam pa kreiso pusi, jo tālāk maršruts veda nostāk no braucamās daļas - virzienā uz Krimuldas serpentīna ceļu gar pļavu, kur suni droši var palaist bez pavadas izskrieties.

Devāmies tālāk gar skaisto klints sienu, kas ir burtiski Taurētāju kalna pakājē - kalnā negājām, jo tur jākāpj pa trepēm. Tālāk devāmies pāri laipai, tad piestājām pie Mazās alas, līdz sasniedzām maršruta tālāko punktu, Baltijā lielāko alu - Gūtmaņa alu

No Gūtmaņa alas devāmies caur tuneli uz auto stāvvietu, kur atrodas informācijas centrs, kā arī vasaras mēnešos atrodas suvenīru tirdziņš. Šķērsojām auto stāvvietu, kur turpinājām pastaigu pa skaistu meža taku, un suņiem atkal devu brīvību - izskrieties bez pavadas. Nonākot taku krustojumā, jāseko zīmei “Sigulda”, kas ir mūsdienīgi ierīkota piknika vieta, kur ir ne tikai galdi, soli, bet arī ugunskura vieta; līdzi paņemto tēju un sviestmaizi var nesteidzīgi baudīt ar skatu uz Gauju.

Tālākais ceļš veda gar Gauju pa meža taku, kur jāšķērso viens vienīgs tiltiņš, līdz nonācām atkal pie Gaujas tilta un to šķērsojām. Izvēlējāmies doties augšup pa Siguldas kalnu, kur, lai arī ir visai intensīva satiksme, ir atvēlēta neliela ceļa mala arī gājējiem. Kad bijām teju uzkāpuši augšā, griezāmies pa kreisi - vasaras mēnešos vieglāk pamanāma iebrauktuve, taču šobrīd vairāk kā lapu apsegta taka, līdz nonācām mūsu maršruta sākuma vietā - pie Siguldas pils dārza.

Pēdējo posmu - kāpšanu kalnā var veikt arī pa citu maršrutu - kalna vidusdaļā kreisajā pusē atrodas sēnīte, pie kuras atrodas trepes - var doties augšup pa turieni, līdz nonāksiet pie Siguldas pilsdrupām - pilsdrupu teritorijā gan ar suni ieeja nav atļauta, taču pilsdrupu teritoriju var apiet pa taciņu (slapjā laikā taka būs dubļaina un slidena), un nonākt Siguldas pils dārzā, tad doties no tā laukā un nonāksiet sākuma punktā.

 

Mūsu nesteidzīgā pastaiga aizņēma nepilnas 2 stundas.

Pastaigā devās Bradley un Nia.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!