Gaujas nacionālais parks. Sigulda. 7,3 km
Gaujas nacionālais parks. Sigulda. 7,3 km


Gaujas nacionālais parks Siguldas pusē piedāvā plašas taku izvēles iespējas. Šoreiz devāmies mūsu iecienītākajā maršrutā, kas ļoti draudzīgs ir ne vien pieaugušajiem un bērniem (jaunajām māmiņām ar ratiem gan nebūs piemērots), bet arī visa izmēra suņiem, jo neiekļāvām Siguldai tradicionālās stāvās trepes.

Mūsu 7,3km garais pastaigas maršruts ved cauri ne vien pilsētai, bet arī meža takām, pļavai un pāri tiltiņiem. Sākuma punkts šim mašrutam var būt gan pie Satezeles pilskalna, gan Svētku laukums, gan pie Gaujas tilta vai Kr.Barona pieminekļa. Mēs izvēlējāmies pastaigu sākt no Satezeles pilskalna, kur ērti var novietot automašīnu (vietas gan būs 4 līdz 5 automašīnām). 

Sākumā devāmies cauri skaistai, sausai meža takai, līdz nonācām pie Satezeles pilskalna. Tālāk taka veda Vējupītes gravā - Vējupītes virzienā, kura dažbrīd asociējas ar gaumīgiem džungļiem - šaura taciņa, gar kuru visai stāva gravas mala, koku un krūmu biezoknis, mazu pakāpienu trepīšu līklocis. 

Nonākot pie Vējupītes, kas ir Gaujas kreisā krasta pieteika, paveras krāšņs skats uz sarkanu klinti. Nepilna kilometra garumā Vējupīte pavadīs dabas cienītājus, kur upīte laiku pa laikam metīs līkločus un to šķērsot varēs pa vairākiem tiltiņiem. Vasarā upītes ūdens līmenis ir ļoti zems, taču šobrīd, rudenī, straume ir visai strauja un ūdenslīmenis augsts. Jāpiemin, ka rudens lietavas gravā sagādājušas dubļu šķēršļus, tāpēc svarīgi izvēlēties apavus atbilstoši laika apstākļiem.

Pēc noietiem nepilniem 2km nonācām plašā un tālu pārredzamā pļavā. Turpat pie Gaujas izveidota piknika vieta, kura lieliski noderēs ilgākai atpūtai - iekārtota ugunskura vieta, galds un soli. Pļavā uzkavējāmies visilgāk, un ļāvām sunim kārtīgi izskrieties. Dodoties tālāk, atkal nonācām meža apvidū. Šī vieta bija īsts izaicinājums, jo šobrīd taku lielā mērā klāja pamatīgi dubļi, turklāt arī mazo pakāpienu kāpnes, kur taka veda augšup kalnā, bija dubļiem klātas. Uzkāpjot kalnā, pavērās plaša taka, kuras malu klāja skaista sūnu sega.

Vēl tikai nedaudz meža ainavu, līdz nonācām uz plaša zemes ceļa, kas ved uz Gaujas tiltu, kas kļuvis par iecienīgu vietu ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet arī tūristiem. 

Turpinot ceļu, nonācām pie serpentīna gājēju celiņa, kas mūsu izvēlētajā maršrutā bija fiziski smagākais, bet ne sliktākais posms. Tiem, kuri ātri nogurst, laiku pa laikam ir iespēja uzkavēties un atpūsties skatu laukumos. 

Serpentīna ceļa virsotnē nonācām Svētku laukumā pie panorāmas rata, kur ar suņiem staigāt gan ir aizliegts (neesam informēti, ka kāds suņu saimnieks būtu sodīts par atrašanos šajā laukumā). Mēs tomēr šķērsojām Svētku laukumu, lai turpinātu pastaigu uz izvirzīto galamērķi. Pa ceļam iespēja redzēt Spieķu parku, Siguldas Romas katoļu baznīcu, un, gar Krišjāņa Barona pieminekli doties atpakaļ uz vietu, kur sākās šī pastaiga.


*Mūsu nesteidzīgā pastaiga ilga aptuveni 2,5 stundas.

Atgādināsim, ka Siguldas pilsētas teritorijā suņiem jābūt pie pavadas, savukārt ar Gaujas nacionālā parka noteikumiem aicinām iepazīties šeit >>>

 

Ja arī Tu vēlies kļūt par “Ceļvedi”, atklājot skaistu pastaigas vietu citiem suņu saimniekiem, sūti e-pastu: info@z-star.lv ar norādi “Ceļvedis”.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!