Gaujas nacionālais parks. Sigulda. 8,3 km
Gaujas nacionālais parks. Sigulda. 8,3 km


Latvijā ir daudz skaistu vietu, kur doties pastaigā ar suni. Bet, vai esam tajās bijuši?

Gaujas nacionālajā parkā ir plašas taku izvēles iespējas, tomēr lielākā daļa no tām ietver stāvus kāpumus un daudz parkam tradicionālo trepīšu. Šoreiz izvēlējāmies kucēnam un maziem sunīšiem draudzīgāko - pēc iespējas līdzenāku taku un mazāk pakāpienu.

Piedāvājam doties 8,3 km garā pastaigā pa Gaujas nacionālo parku Siguldas pusē, kur sākuma punkts var būt katram ērtākais - pie kempinga “Makars”, kas, starp citu, arī ir suņiem draudzīgs, pie piedzīvojuma parka “Tarzāns”, pie Kājnieku tilta vai Gaujas tilta (jāpiemin, ka te atļauts automašīnu novietot tikai līdz 2 stundām).

Mūsu pārgājiens sākās pie “Tarzāna”. Lai vieglāk orientēties, izvēlējāmies doties Kājnieku tilta virzienā, tāpēc Siguldas viesiem ērti būs sekot nacionālajā parkā izvietotajām norādēm. Jau pašā pastaigas sākumā pavērsies plašs un brīnišķīgs skats uz Gauju. Kaut gan, dabas mīļotāji izbaudīs pastaigu visās tās garumā, kur taka vedīs gar Gauju, divas reizes šķērsojot to.

Turpat taka vedīs skaistā, šaurā, tomēr labi pārredzamā bērzu birzī, kur sunim būs iespēja izstaipīt kājas un doties pirmā skrējienā (īpaši svarīgi tiem, kuri uz Siguldu mērojuši tālāku ceļu ar automašīnu). Meža taka mīsies ar vairākiem tiltiņiem, kuri Gaujas nacionālajā parkā ir gana daudz.

Pēc aptuveni 3 km, nonāksiet atpūtas vietā iepretim Velnalas klintīm un Velna alai. Nesteidzīgiem atpūtniekiem iesakam līdzi ņemt termosu ar tēju vēsākā laikā vai atspirdzinošu dzērienu siltākā laikā, kā arī turpat būs iespēja pagatavot siltu maltīti ugunskuram paredzētajā vietā.

Pārsimt metrus tālāk nonāksiet pie Kājnieku tilta, kur brīnišķīga ainava pavērsies jebkurā gadalaikā. Drošības apsvērumu dēļ, šķērsojot tiltu, aicinām suni turēt pavadā, tādējādi arī netraucēsiet citiem atpūtniekiem.

Aptuveni 4,5 kilometrā nonāksiet stāvākajā punktā, kas arī būs vienīgais šķērslis mūsu maršrutā. Esiet piesardzīgi, jo trepes var būt slidenas!

Jau tālāk ceļš vedīs atkal pa meža taku un laipām, līdz nonāksiet pie Mazās Velna alas un skaistām klintīm. Turpat būs vairāki čalojoši strautiņi, kur suns varēs veldzēties. Turpinot pārgājienu, nonāksiet plašā pļavā, kurā ļaujiet vaļu sunim - lieti noderēs kāda līdzi paņemtā bumbiņa vai frisbija disks, lai nodotos kopīgā rotaļā ar suni.

Kad sunim, un arī saimniekam, manāms nogurums, dodieties tālāk uz atjaunoto Gaujas tiltu, šķērsojot to, virzienā (pa labi) uz starta vietu. Jāteic, ceļa posms no Gaujas tilta līdz “Tarzānam” nav gājējiem drošs, tomēr nesteidzīgi, turoties ciešāk ceļa malai, upes tecēšanas virzienā, nonāksiet atkal pie "Tarzāna". Esam pārliecināti, ka būsiet pavadījuši skaistu dienu svaigā gaisā kopā ar savu lielisko sabiedroto un ģimenes locekli - suni.

*Mūsu nesteidzīgā pastaiga ilga nepilnas 3 stundas.

Ja arī Tu vēlies kļūt par “Ceļvedi”, atklājot skaistu pastaigas vietu citiem suņu saimniekiem, sūti e-pastu: info@z-star.lv ar norādi “Ceļvedis”. (Dosimies kopīgā pastaigā, to iemūžinot skaistās fotogrāfijās.)

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!