Izbaudi Francijas šarmu kopā ar suni
Izbaudi Francijas šarmu kopā ar suni


No Luksemburgas, dodamies tālāk uz vienu no pasaules ietekmīgākajām un savdabīgākajām valstīm - Franciju

Katram ir savs priekšstats par šo valsti, jo Francija vilina ar daudzām lietām… kino festivāli, arhitektūras brīnumi, Parīzes pārsteigumi, lavandu lauki, vispasaules slavenais Eifeļtornis, viduslaiku celtnes, franču virtuve, - un tā varētu uzskaitīt vēl daudz jo daudz lietu. 

Mūsu ceļojuma laikā pabijām tādās pilsētās kā Metz, Reims un, protams, Parīzē. Arī šajā valstī apskates objektos suņi ir laipni gaidīti, taču naktsmītnes gan jāpameklē rūpīgāk. Ja arī booking norādīts, ka drīksti nakšņot ar suni, tas nebūt to nenozīmē. Mūsu vilšanās Parīzes viesnīcā, kad ierašanās dienā saņēmām zvanu, ka sunim jāatrodas būrī visu uzturēšanās laiku, kā arī daudzas naktsmītnes apstiprina suņus līdz 10kg svaram. Viesnīcās par suņa uzturēšanos praktiski visur ir jāmaksā (10 - 25eur / 1 suns / 1 nakts).

Kā sagatavoties ceļojumam?

Kā jau iepriekšējos ceļojumu stāstos tika aprakstīts, tad zinām, ka ES noteikumi ļauj viegli ceļot uz citu ES valsti ar savu suni, ja:

  • tam ir mikroshēma (saskaņā ar tehniskajām prasībām ES regulas par lolojumdzīvnieku pārvietošanu II pielikumāvai skaidri salasāms tetovējums, ja tas veikts pirms 2011. gada 3. jūlija;
  • tas ir vakcinēts pret trakumsērgu;
  • tam ir veikta apstrāde pret lenteni Echinococcus multilocularis vajadzības gadījumā (nav vajadzības suņiem, kas ceļo tieši starp Somiju, Īriju, Maltu un Norvēģiju)

Papildus noteiktajam, pirms brauciena apmeklējām veterinārārstu, lai veiktu suņu apskati un pasē drošības pēc ierakstītu, ka suns ir klīniski vesels (šis mūsu pašu interesēs). 

Savukārt, ja ceļojumā dodaties ar vairāk kā 5 suņiem, neaizmirstiet līdzi paņemt apliecinošu dokumentu, ka piedalīsieties kādās sacensībās, izstādē, sporta pasākumā, turklāt šajā gadījumā visiem suņiem jābūt vecākiem par 6 mēnešiem. 

Vai Francija ir draudzīga suņiem?

Jā, kopumā Francija ir ļoti draudzīga valsts suņiem! Suņi dodas līdzi gan uz pilsētām, gan nomaļākām vietām, visos parkos (ar atsevišķiem izņēmumiem) suņi drīkst iet pastaigāties, protams, tikai pie pavadas un aiz suņa ir jāsatīra. Ja mazākās pilsētās šur tur ir "glābējmaisiņu" turētāji, tad Parīzē gan saimniekam pašam jānodrošinās, ka līdzi paņemti maisiņi.

Ar suņiem devāmies apskatīt Parīzes skaistākās un populārākās vietas. Jāņem vērā, ka pilsētā ir ļoti daudz cilvēku un visai liela automašīnu satiksme, tāpēc saimniekam pašam jāizvērtē, vai suns ir gatavs doties šādā vidē.

Svarīgi!

  • Ceļojot, neaizmirsti līdzi paņemt medikamentus. Tāpat kā saimniekam, arī sunim stresa vai kādu citu iemeslu dēļ var piemesties caureja vai sāpēt vēders, tāpēc svarīgi līdzi paņemt zāles pret caureju, sāpēm, kā arī kādu apsēju un dezinfekcijas līdzekli brūcēm.
  • Atstāt suni vienu mašīnā ir aizliegts!

 

*Seko līdzi OZI Home Austrālijas ganu suņu ikdienas gaitām facebook lapā vai Instagram kontā. 

 
© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!