Mālpils dabas taka. 5,85 km
Mālpils dabas taka. 5,85 km


Vēlamies iepazīstināt ar suņiem un viņu saimniekiem draudzīgu pastaigu vietu tikai stundas brauciena attālumā no Rīgas - dabas taka gar Mergupi Mālpilī. 

Takas sākumpunkta koordinātes Waze aplikācijā: https://waze.com/ul/hud1u21upu (vai meklē "Mālpils dabas taka"). Šeit ir pieejama neliela stāvvieta automašīnas novietošanai, kuras malā izvietots informatīvais stends ar aprakstu par dabas taku. Pāri ceļam ir novietota glīta koka norāde ar takas virzienu.


Pastaigā devāmies ar divām basenži dāmām Gabiju un Ory, kuru dienas gaitām līdzi sekot variet suņu instagram kontā, un Austrālijas ganu suni Bredliju. Uzsākot gājienu pa taku, tuvumā nemanījām nevienu cilvēku, tāpēc uzreiz suņus palaidām bez pavadām. Šeit gan aicinām katru saimnieku RŪPĪGI apsvērt šādu lēmumu, jo tikai jūs paši vislabāk pārzinat sava suņa uzvedību, paklausības prasmes un rīcību nestandarta situācijās (ja tomēr takā satiekat citus atpūtniekus, ja pretīm nāk cits suns vai sastopat kādu meža zvēru). Ja nejūtaties droši un ir šaubas, labāk ceļu turpināt kopā ar suni pavadā.

Taka ir meža ceļš, kas vietām ir labiekārtots ar koka laipiņām un kāpnēm. Takas malā ir izvietotas informatīvas plāksnītes ar aprakstiem par šajā teritorijā sastopamiem dzīvniekiem. Mergupes krasti vietām ir ļoti stāvi, tāpēc vairākkārt nākas kāpt pa trepēm augšā un lejā. Ja jūsu suns ar ūdeni un peldēšanu ir "uz Tu", tad šeit ir laba iespēja atvēsināties, ja tomēr "uz Jūs", tad vismaz par dzeramā ūdens ņemšanu līdzi priekš četrkājainā drauga nav jādomā, jo lielākajā daļā maršruta tas ir brīvi pieejams. 

Taka priecē ne tikai suņus ar iespēju izskrieties vai izstaigāties pa dažādu reljefu, bet arī suņu saimniekus ar skaistiem un cilvēka roku neskartiem skatiem - vietām upē ir sakrituši koki, šur tur lielāka straume pat veido nelielus ūdenskritumus pāri dziļāk iegūlušiem kokiem. Atsevišķos posmos taka vijās nedaudz ārpus meža ieloka paverot skatu uz lauku ainavu. Laikam tikai suņi zina, kādi zvēri pirms tam tur staigājuši, jo īslaicīga pēdu dzīšana likās gana interesanta un aizraujoša nodarbe.

Nonākot pie tilta pāri Mergupes upei, ir izvēle - turpināt pastaigu pa dabas taku pāri ceļam (virzienu norāda koka ceļazīme) vai doties pāri tiltam un pa grants ceļu atgriezties Mālpilī uz takas sākumpunktu. Mēs šoreiz nolēmām doties atpakaļ uz Mālpili. Lai arī automašīnu uz ceļa bija ļoti maz, šeit suņus likām pie pavadas - drošība pirmajā vietā! 

Taku apmeklējām pašā maija sākumā. Tās garums mūsu izmēģinātajā maršrutā bija nepilni 6 km. Aptuveni 3 kilometrus suņiem bija iespēja brīvi pārvietoties bez pavadām. Šāda iespēja gan NAV garantēta, bet ir atkarīga no jūsu suņa uzvedības un kontrolējamības, kā arī no takas apmeklētības konkrētajā pastaigas brīdī - mūsu gadījumā visas takas garumā satikām vienu suni un kopumā 5 atpūtnieku. Maršrutu ir iespējams pagarināt apstaigājot mierpilno Mālpils apkārtni, kā arī apskatot turpat tuvumā esošo Mālpils muižu.

Ja Mālpils pusē esi pirmo reizi un izmanto Endomondo aplikāciju, tad šeit ir pieejams gatavs 8 km maršruts ar vairākām iespējām to saīsināt pēc savām vēlmēm un ieskatiem. 
Lai lieliski pavadīts laiks!

Aprakstu sagatavojusi divu basenži saimniece Aiga Leimonte

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!