Meklējot Kubeseles dabas taku. 20 km
Meklējot Kubeseles dabas taku. 20 km


Kubeseles dabas un vēstures taka visā tās garumā dod iespēju apskatīt dabas veidotos objektus – koku saknes, kas līdzinās skulptūrām, kritušo koku zaru žuburus, kas atgādina briežu ragu vijumu, Runtiņupītes vieglo, bet mērķtiecīgo tecējumu gar majestātiskiem iežiem. Lielais akmens Gaujas krastā, plostnieku enkurkluči, Kubeseles ala, Kubeseles pilskalns un Krimuldas baznīca.

Kubeseles dabas un vēstures taka atrodas Krimuldas novadā, un tā iezīmē lokveida maršrutu,  sākuma un beigu punkts var būt pavisam ērtā vietā - pie Krimuldas baznīcas. Taka ir teju 20 gadus sena - izveidota 2002. gadā Gaujas Nacionālā parka administrācijai sadarbojoties ar Krimuldas pagasta padomi, Krimuldas evaņģēliski luterisko draudzi, vietējiem uzņēmējiem un skolu audzēkņiem. Takas garums ir 3,6 km un nesteidzīgās pastaigas ilgums aizņems aptuveni 2h. Taka ir draudzīga jebkura izmēra suņiem.

Mūsu pastaigas plānos bija krietni garāks ceļa posms, tāpēc savu ceļu uz Kubeseles dabas taku uzsākām (un arī noslēdzām) Siguldā pie Panorāmas rata. Turpat ir gana plaša, bezmaksas auto stāvvieta.

Īsts izaicinājums būs maršruta sākums (un beigas), ejot pa serpentīna celiņu, kura ir gana stāva. Kad  nonācām lejā pie Gaujas, devāmies garām piedzīvojumu parkam Tarzāns, un drīz vien, sekojot norādei, nogriezāmies pa labi uz gājēju taku, kas ved gar Gauju līdz pat Velna alai un Kājnieku tiltam. Taka ir skaista jebkurā gadalaikā, taču lietainās dienās jāņem vērā, ka var būt dubļains un slideni tiltiņi.

Foto no Bradley privātā arhīva

Devāmies pāri Kājnieku tiltam, un tad sekojām norādēm uz Murjāņiem. Taka ainaviski ir ļoti skaista, suņus var palaist izskrieties, taču jāatcerās, ka pastaigā vai velobraucienā pa šo pašu maršrutu var doties arī citi, tāpēc vienmēr turi suni drošā attālumā, lai neapdraudētu citus takas apmeklētājus.

Mierīgā solī labā kompānijā nemaz nenojautām, ka esam jau sasnieguši Kubeseles dabas taku, un ar nelielu apjukumu tupinājām pastaigu, līdz ieraudzījām mācītājmāju. Vadoties pēc noradēm, kuras dažbrīd nebija skaidri redzamas vai saprotamas, apskatījām Kubeseles dabas taku un devāmies atpakaļ uz Siguldas pusi. 

Līdz pat Kājnieku tiltam pār Gauju, veicām to pašu ceļu, taču pie Kājnieku tilta pastaigu turpinājām, nogriežoties pa kreisi. Lai arī pāris vietās ir visai stāvas un suņiem neērtas trepītes, taka paver brīnišķīgus skatus - laipiņas, alas un Gaujas senleja. 

Turpinot ceļu, nonācām pļavā, kur ganās savvaļas govis, tāpēc, šķērsojot šo pļavu, suņiem jābūt pie pavadas. Kad nonācām pļavas otrā pusē, izvēlējāmies izejas vārtiņus tuvāk Gaujai un turpinājām pastaigu cauri mežam līdz nonācām pie Gaujas tilta. Atlika vien šķērsot tiltu un pieveikt stāvo serpentīna celiņu līdz nonācām sākuma punktā.

Mūsu pastaiga izvērtās 20 km gara un tā aizņēma 5 stundas.

Pastaigā devās Austrālijas ganu suņi Sever, Bradley un Nia.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!