Meža pārgājiens gar Braslas upi. 18 km
Meža pārgājiens gar Braslas upi. 18 km


Divus gadus atpakaļ iegādājāmies četrkājainu draugu – suni, franču buldogu. Tā kā suņiem nepieciešamas regulāras pastaigas, tad brīvdienās sākām lūkoties pēc tā, kā varētu dažādot mūsu pastaigu maršrutus, jo ikdienas pastaigas pa ierasto apkārtni sāka garlaikot gan mani, gan suni. 

Regulāro pastaigu rezultātā secināju, ka mums ar suni patīk garas pastaigas, neskatoties uz to, ka franču buldogi tiek uzskatīti par sliņķiem. Tā nu mēs priekš sevis un mūsu četrkājainā drauga atklājām brīvdienu pārgājienus.

Pārgājiens gar Braslu nebija tas garākais, bet, noteikti, viens no aizraujošākajiem piedzīvojumiem šajā pavasarī.

Kopā ar tējas pauzēm un pusdienām, tas aizņēma 8 stundas,  kopumā draudzīgi nosoļojām apmēram 18 kilometrus.

Mūsu ceļojums sākās netālu no Braslas zivjaudzētavas, kur mēs novietojām mašīnu ceļa labajā pusē pirms izvietotās ceļa barjeras. 

Pirmais interesantais apskates objekts ir Braslas HES. Daudzi tūristi brauc apskatīt tieši HES mākslīgi radīto ūdenskritumu. Tepat pie ūdenskrātuves, gar upes labo krastu, stiepjas Aņītes Garais iezis. Pārejot pāri ūdenskrātuvei uz tās labo krastu, var pamanīt meža ceļu, kas vijas uz gleznainā krasta augšu, kur mēs arī devāmies. Te gan ieteiktu turēt suni pavadā, jo netālu no upes stāvā krasta augšas atrodas privātmāja, kur dzīvo divi lieli suņi, kas var nepatīkami pārsteigt šī ceļa jeb meža takas gājējus.

Dabas takas maršruts ir marķēts uz kokiem ar sarkano un rozā krāsu.

Soļojot gar upi, no tās krasta augstuma var novērot fantastiskus skatus. Sajūta, ka mēs atrodamies nevis Latvijas mežos, bet tālos, pasakainos mežos. Ik pa laikam nācās pārvarēt stāvus kāpumus, te kāpjot lejā, te kāpjot augšā, pārvarēt šķēršļus, dažreiz gandrīz vai rāpus. Līdz ar to, 18 km pastaiga bija gana grūta, salīdzinot ar parastu līdzenuma pastaigu, tomēr tā sagādāja nesamērāmi lielāku prieku un gandarījumu par paveikto maršrutu, piemēram, apskatot vienu no lielākajiem Braslas iežiem – Slūnu iezi, kas slejas līdz pat 30 metrus augstumā. Šeit gan jāpiezīmē, ka kopumā viss pastaigas maršruts sniedz neaizmirstamu baudu un prieku par pieredzēto dabas krāšņumu. 

Veltot laiku un uzmanību saviem četrkājainajiem draugiem, neaizmirstiet, ka uzkāpjot Braslas krasta pašā augšā (ejot cauri mežonīgam mežam (pa kreisi no ceļa) un turoties Braslas upes virzienā), var apskatīt Anītes Vidējo, Varšavas un Krauļukalna iežus.

Foto no Jeļenas Začestes privātā arhīva.

Arī mūsu suns ar prieku skrēja uz priekšu un likās, ka pat nenogurst, bet izbauda šo dabas mežonības un burvības nostūri, kas mūsu urbānajā pasaulē ir sastopams tepat, netālu no mūsu galvaspilsētas.

Pastaigas maršrutu noslēdzām faktiski pie Braslas ietekas Gaujā, pēc kā virzījāmies cauri mežam uz A3 ceļu, lai atgrieztos līdz mūsu mašīnai. 

Aprakstu sagatavoja franču buldoga saimniece Jeļena Začeste. Seko Jeļenas instagram kontam un atklāj jaunus pastaigu maršrutus tepat Latvijā.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!