Pa Latviju kopā ar haskijmeiteni Keilu
Pa Latviju kopā ar haskijmeiteni Keilu


Ceļošana ar suni ir stāsts par bagātu emociju gammu, tās ir mūsu sarunas, piedzīvojums, jo ceļošana kopā ar četrkājaino draugu gan nomierina, gan pozitīvi uzlādē, bet atrašanās dabā - enerģijas kokteilis dvēselei.

Šoreiz iepazīsimies ar Cecīļu dabas takas vides gides Kristīnes Sniedzes un viņas haskiju Keilu. Kristīne ir liela pārgājienu mīļotāja, kura šo nodarbi apvieno ar fosiliju meklēšanu. Kopš Kristīnes dzīvē ienācis suns, neatņemama sastāvdaļa šobrīd ir arī kanikross. 

Kristīnes ceļotprieks ar suni iesākās, kad iepazinās ar dodkepu.lv saimniekiem, kuri 2018. gadā uz sacensībām uzticēja savu haskijmeiteni Spartu, ar kuru arī pirmo reizi palika pa nakti kempingā ,,Tērvetes ūdenskrātuve'' un no rīta stājās jau uz starta līnijas. Tā arī bija pirmā reize, kad viss tika plānots tā, lai Spartai viss būtu ērti.

"Visas turpmākās reizes, kad devos braucienos pa Latviju, viņa brauca man līdzi, jo bija izveidojusies uzticība un mīlestība starp mani un viņu. Pa nakti reti kur palikām, pirmā reize, kad nakšņojām, bija Igaunijā suņiem draudzīgā vietā - ,,Tamsalu spordikompleks'', apmeklējot sacensības. Citu reizi esam Igaunijā nakšņojušas teltī pie jūras.

Tāpat kopā esam supojušas atpūtas kompleksā ,,Chillup'', gan lasījušas pasaku bērniem Vecpiebalgas bērnu dārzā, paceļojušas pa Igauniju - ar suņiem drīkst apmeklēt Rummu karjeru. Dzīve raiba un piesātināta bijusi, un turpinās vēl tagad, bet tikai ar mazu papildinājumu...

Visu dzīvi izmainīja, kad šogad pašai mājās ienāca haskijmeitene Keila. Viņai priekš ceļošanas tika labiekārtots mašīnas bagāžas nodalījums, lai būtu ērti un maksimāli izvairītos no spalvu nokļūšanas salonā. Neizdodas!

Foto no Kristīnes privātā arhīva

Ar Keilu esam sākušas apceļot Latviju, iepazīstot Latvijas pērles, zudušās un pamestās vietas. Vienā dienā Madonas pusē paķeram vismaz divus apskates objektus - Veckalsnavas baznīcas drupas un Lazdonas muižu, nākamājā dienā vairāk uz Alūksnes puses - izstaigājot Zeltiņu bāzi. Kādā citā brīvā dienā atkal mašīnā iekšā un prom apskatīt Galgauskas baznīcas drupas, Gulbenes balto pili. Ja sanāk aizķerties, tad vienmēr mašīnā līdzi ir telts. Noteikti bez pajumtes vasarā nevar palikt. Braucot uz sacensībām, tagad pirmais ko skatos, ir suņiem draudzīgas nakšņošanas vietas. Un viena no tām ir viesnīca ,,Rēzijas'', Ķeguma novadā.

Vislielāko baudu mums sagādā pastaigas gar jūru, kur dodamies jebkuros laikapstākļos. Taču visiecienītākā pastaigu vieta ir Cecīļu dabas taka, jo taka ir ar izteiktiem kāpumiem, kur lieliski izlocīt kājas. Tāpat arī lapbrāt apmeklē Latgali, kur apkārt valda miers un klusums.

Mūsu pašreizējais mazais mērķis - uz pāris dienām aizbraukt uz Igauniju un nākamgad paceļot pa Eiropu. Mērķis ir nosprausts, atliek tikai meklēt suņiem draudzīgas vietas."

Keilas plezīriem var sekot līdzi Instagram profilam - kristela8, meklējot sadaļu ,,The diary of Keila'' un ,,Apceļo Latviju''.

© 2022, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!