Pastaiga uz Līču – Laņģu klintīm. 7km
Pastaiga uz Līču – Laņģu klintīm. 7km


Baudot skaisto rudeni Latvijā, šoreiz piedāvājam ieskatu pastaigā uz Līču - Laņģu klintīm, kas atrodas Cēsu novadā, Liepas pagastā.

Līču – Laņģu klintis ir aptuveni kilometru gara smilšakmens krauja Gaujas senlejas kreisajā krastā. Tā nav saskatām no upes, tomēr atrodas pavisam tuvu. Klints maksimālais augstums ir ap 30m. Klinšu apkārtnē ir ierīkota 7km gara ērta pastaigu taka. 

No Līču–Laņģu klinšu piekājes izplūst ap 20 avotu, kuru darbības rezultātā izveidojušās dažāda garuma alas un dažādu izmēru nišas. 

"Devāmies uz LĪČU - LAŅĢU KLINTĪM, kur nogājām 7km garo, dievīgi rudenīgi skaisto taku gar klintīm. Darba dienā satikām vēl tikai vienu pāri, kas pastaigājās. Taka bija sausa, vietām mālaina. Lielākoties sastāvēja no koka laipas, kur gan jauzmanās lietainās dienās, jo māli un lapas rudenī var būt slideni, ka pat sausā un saulainā dienā gājām uzmanīgi. Ja neskaita, ka izmežģīju kāju, jo manam mīļajam sunītim ir tikai divi ātrumi - gaismas ātrums un stop, tā bija varen skaista pastaiga un noteikti iesaku aizbraukt, kamēr vēl krāsainās lapas nav nokritušas!

Tā kā esam pieraduši pie garākiem gājieniem, spontāni aizlaidām arī uz Beverīnas labirintiem, kas atrodas vien 20min brauciena attālumā un pārsteidz ar koka skulptūru parku, spēlēm bērniem un pieaugušajiem, kā arī, protams, 4 labirintiem, kurus noteikti būs jautri iziet arī pieaugušajiem. Ņem suni līdzi! Pieaugušajiem ieeja 6€," stāsta divu suņu saimniece Paula Rītiņa.
 
Plašāku informāciju par maršrutu un citām iespējām, skaties šeit >>>
 

Foto no Momo & Leia personīgā arhīva

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!