Slokas ezera dabas taka. Jūrmala. 3,1 km
Slokas ezera dabas taka. Jūrmala. 3,1 km


Atklājot jaunas suņiem draudzīgas un suņu saimniekiem acīm baudāmas pastaigu vietas, šoreiz aprakstu sagatavojusi divu franču buldogu saimniece Sandija Andersone

"Mūsu mīluļi - franču buldodziņi Grego un Diazs, ir aktīva dzīvesveida piekritēji, gluži tāpat kā mēs - saimnieki. Katras brīvdienas cenšamies apmeklēt dažādas Latvijas dabas takas. Šoreiz vēlamies jūs iepazīstināt ar Slokas ezera dabas taku, kas ir suņiem draudzīga vieta.

Lokveida takas garums ir aptuveni 3,1 km. Šo taku vislabāk apmeklēt vasarā, vēlā pavasarī un rudenī, jo agrā pavasarī vai vēlā rudenī taka var būt applūdusi, apkārt esošo daudzo ūdenstilpju dēļ. Takas sākums atrodas pie Slokas ezera putnu vērošanas torņa, kur izlikts arī apraksts par teritoriju un norādījumi, ko drīkst un ko nedrīkst teritorijā darīt. Takas sākums ir akmeņaina taciņa, kura vijas cauri meža ielokam gar ezera krastu.

Foto: Sandija Andersone

Ik pa laikam iespējams takas malās atrast kādus apskates objektus ar pievienotiem aprakstiem. Pirmo ceļā satstopam pamatīgu akmeni, uz kura apsēžoties, siltā laikā noteikti ir patīkami vērot ezerā mītošās putnu sugas. Tāpat laiku pa laikam var izlasīt interesantas lietas, par dabas takā augošo augu sugām un to īpašībām. Mitrākās vietās taka pārvēršas par skaistu dēļu celiņu ar vairākiem tiltiņiem.

No pirmā tiltiņa iespējams baudīt purva klusumu un mieru, ko izmanto arī makšķerētāji, kuri, klusi noslēpušies ezera purvainajā malā, gaida savu lielo lomu. Vienā virzienā taka iet gar ezera krastu, bet otrā virzienā - cauri mežam. Ejot pa pastaigu taku, varēsiet vērot, kā dažādi meža tipi nomaina viens otru. Taka aizved pie nākamā tiltiņa, kur acis labprāt piestāj, lai pavērotu mierīgo un rāmo upīti. Šķērsojot tiltiņu, taka paver pavisam jaunus skatus, itkā tās pašas skaistās priežu un egļu meža taciņas, taču nu jau ar sportisku piesitienu. Ikvienam sportot gribētājam ir iespēja atlikušo takas daļu pierādīt sevi, veicot dažādus šķēršļus un vingrinājumus pie stieņiem. Kopumā mūsu pastaiga ilga aptuveni stundu. Pastaigas noslēgumā (kas ir turpat sākumā), pēc katra ieskatiem, iespējams uzkāpt Slokas ezera putnu vērošanas tornī un baudīt skaistos dabas skatus."

Foto: Sandija Andersone

Piebildīsim, ka ejot pa taku, ir iespējams papildus apmeklēt Melnezeru un ceļu tālāk turpināt uz Jaunķemeru pludmali (4,5 km). Vairāk par Slokas ezera dabas taku variet uzzināt šeit >>>

Ja arī Tu vēlies kļūt par “Ceļvedi”, atklājot skaistu pastaigas vietu citiem suņu saimniekiem, sūti e-pastu: info@z-star.lv ar norādi “Ceļvedis”. (Ja vēlaties, varam doties kopīgā pastaigā, to iemūžinot skaistās fotogrāfijās.)

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!