Fotomodele Emma
Fotomodele Emma


Mūsdienās, kad teju katram ir viedtālrunis ar foto kameru, ar iemūžinātajiem kadriem vēlas dalīties sociālajos tīklos. Jāatzīst, ka vairumam plaši pazīstamās aplikācijas Instagram lietotājam, publicētās fotogrāfijas ir nepārdomātas - visbiežāk, nekvalitatīvas. Daudzi suņu mīlētāji un Instagram lietotāji Latvijā būs pamanījuši kādu īpašu, dzeltenas nokrāsas suni, kura Instagram kontā dienu no dienas tiek publicētas pasakainas fotogrāfijas. 

Instagram kontu "hello_emma_doge" pārvalda fotomodeles Emmas saimniece Egija Uzare. Egija ir fotogrāfe, kura fotografēšanai pievērsās pirms septiņiem gadiem. 

 

Jums ir suns, kas atgādina miniatūru Zeltaino retrīveri. Kas ir šis suns?

Šī ir 8 mēnešus veca kucīte - Emma. Daudzi saka, ka Emma izskatās kā korgija un zeltainā retrīvera krustojums. Emma nāk no Lietuvas. Viņas mamma ir nezināmu suņu šķirņu jauktenīte, bet tētis tā arī nekad nav redzēts. Dažreiz šķiet, ka Emmā ir vairāk kaķa īpašību nekā suņa - patīk ilgi gulēt, ķert kukaiņus un viņa labprāt rāpjas kokos.

Emmas Instagram kontā katru dienu ir vismaz viena brīnišķīga fotogrāfija..

- Pēc profesijas esmu fotogrāfe, tāpēc katru reizi, kad ejam ārā, ņemu līdzi kameru. Fotografēt sāku ar parastu teikumu: ‘’uztaisi man profila bildi’’. Nekad nedomāju, ka hobijs izvērtīsies par profesiju. Gadiem ejot, nu bildēju vairāk kā profila bildes, - arī citas fotosesijas, kāzas, pāsākumus un arī dzīvniekus.

Vai suns tiek īpaši gatavots fotosesijām? 

- Fotosesijām īpaši negatavojamies, izņemot, kādiem svētkiem - Lieldienām, Ziemassvētkiem u.c. Lielākā daļu bilžu top pastaigas laikā. Tā kā dzīvojam tuvu parkam, tad parasti dodamies turp. Mums ir laimējies, ka Liepājā ir tik skaists un plašs parks, šeit vienmēr ir vieta kur fotografēt. Fotosesijas process ir pavisam vienkāršs, - ja redzu kādu skaistu vietu, lieku Emmai apsēsties un iepozēt, par ko viņa saņem gardumiņu. Daudzas reizes esmu mēģinājusi uzņemt bildi, kur Emma smaržo kādu ziediņu. Bet tā kā viņa labprātāk nogaršo nevis pasmaržo, tad izlēmu pīt ziedu vainadziņus un likt viņai uz galvas, pret to viņa īpaši neiebilst. Pēc rakstura Emma ir paklausīga, viņa labprāt izpilda komandas, ko viņai prasa. Protams, kā jau bērnam, viņai patīk arī blēņoties. Iemācījām viņai atnest čības, bet dažreiz tās čības, ko viņa atnes, kaut kur pazūd. Kad Emmai prasa: ‘’Kur palika čības?’’, viņas vainīgais skatiens izsaka visu.

Foto: Egija Uzare

Emma visās fotogrāfijās ir viena. Vai viņai ir savas sugas draugi? 

- Emma fotogrāfijās parasti ir viena, jo, kad jāspēlējas ar citiem suņiem, bildēties nav laika. Tā kā Emma ir vēl maziņa, viņai ļoti patīk spēlēties ar citiem suņukiem. Viņa labprāt iet klāt citiem suņiem un cenšas viņus pierunāt uz rotaļām. Nu Emmai ir arī daži draugi, ar kuriem obligāti jāsasvaicinās pastaigas laikā.

Emma dzīvo Liepājā. Kā Jūs vērtējat šo pilsētu suņu saimnieku redzējumā? 

- Attieksmi Liepājā vērtēju 50/50. Suņiem ir izveidoti pataigu laukumi, ir iespēja aiziet līdz jūrai, ir arī kafejnīcas un veikali, kuros drīks iet ar suni. Taču ne visu cilvēku attieksme pret suņiem un viņu saimniekiem ir jauka.

Jūsu suns noteikti ir pieradis visur būt līdzās. Vai Emma tiek visur ņemta līdzi?

- Emmai ļoti nepatīk palikt mājās vienai, tāpēc mums ir paveicies ar manas profesijas izvēli, mēs varam pavadīt daudz laika kopā un es varu viņu visur ņemt līdzi. Mēs pat ejam kopā iepirkties. Emma ir pietiekami maziņa, lai viņu nestu rokās. Diemžēl garākos izbraucienos doties nevaram, Emmai dažreiz paliek slikti mašīnā, bet īsākos izbraucienos viņa labprāt izbāž purniņu pa logu un aprej velobraucējus.

Vēlējums citiem suņu saimniekiem..

- Neaizmirstiet, suns nav tikai mājdzīvnieks, tas ir labākais draugs un ģimenes loceklis. Suni vajag mīlēt un pavadīt ar viņu pēc iepējas vairāk laika. 

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!