Mazs cinītis gāž lielu vezumu. Kristīne + Dārta
Mazs cinītis gāž lielu vezumu. Kristīne + Dārta


“Mazs cinītis gāž lielu vezumu” - šis sakāmvārds pilnībā raksturo jelgavnieci Kristīni Geidāni un Dārtu. Kristīne ikdienā nodarbojas ar prezentreklāmas pakalpojumiem un vada uzņēmumu “Monro reklāma”, bet brīvo laiku pavada kopā ar ģimeni un suņu meitenēm Dārtu un Tigru, apmeklējot ne vien suņu izstādes, bet arī piedalās kanikrosa sacensībās. 

Kas ir Dārta? 

- Dārta ir trīs gadus jauna asspalvainā Džeka Rasela terjera kucīte, un viņas vecāki ir no Lietuvas un itāļu audzētavas. 

Ir tik daudz suņu šķirņu, bet Tu izvēlējies tieši Džeka Rasela terjeru. Kāpēc? 
- Pirmkārt, suni izvēlējos pēc temperamenta - lai ir pietiekoši aktīvs, bet otrkārt - man ļoti patīk bārdainie sunīši. Sākumā svārstījos starp miniatūro šnauceri un asspalvaino Džeka Rasela terjeru, bet tad, izsverot dažādus apstākļus, svarīgi bija, lai suns sadzīvo ar bērniem ģimenē, nolēmu par labu Džeka Rasela terjeram.
Šī suņu šķirne ir piemērota ļoti aktīviem cilvēkiem, jo viņi absolūti nav gulētāji dīvānā. Pie labas audzināšanas, suņi ir nosvērti. Noteikti piemērota šķirne ģimenēm, jo bērniem vienmēr patīk spēlēties. Dārta ir netipisks Džeks Raselītis - ģimenē saucam par inteliģento ģimenes locekli, jo visu saprot no pusvārda. 
Saka, ka ar vienu suni cilvēks neapstājas, vēl jo vairāk - ar vienu Džeka Rasela suni, tāpēc, nepagāja ilgs laiks, kad nolēmu iegādāties vēl vienu Džeka Raselīti. Abiem suņiem savā starpā ir interesanti - nodarbina viens otru, un man ir dubults prieks.

Džeka Rasela terjeri ir ļoti aktīvi. Vai pēc garām darba dienām pietiek spēka izklaidēt Dārtu un Tigru?

- Pēc garām darba dienām pastaiga, protams, ir aktīva, bet tajā pašā laikā tā ir relaksējoša un no darba raizēm atbrīvojoša. Tā ir kā meditatīva pastaiga ar suņiem, esot pie dabas. Manuprāt, tas ir ļoti labs veids kā iziet no darba domām.

Dārtas un Tigras dzīves gājumam laiku pa laikam var sekot līdzi JRT Jack'n'Joy, tomēr pastāsti, kā pavadat brīvdienas? 
- Brīvdienas ļoti mobilizē visu ģimeni, jo piedalamies suņu izstādēs dažādās Latvijas pilsētās, kā arī ārpus Latvijas. Parasti apvienojam lietderīgo ar vajadzīgo - vajadzīgās izstādes ar lietderīgo Latvijas vai tuvāko ārzemju iepazīšanu. Tā ir kā ekskursija ģimenei.

Kā jums veicas suņu izstādēs? 
- Tā kā Džeka Rasela terjeri Latvijā ir ļoti populāri, un parādās arī aizvien vairāk arī labas kvalitātes asspalvainie šķirnes pārstāvji, tad mūsu izstādēs ir diezgan liela konkurence. Ar jaunāko sunīti Tigru panākumi ir ļoti labi. Esam piedalījušies jau diezgan daudzās suņu izstādēs, sākot jau no mazuļa vecuma. Labi startējām jau junioru grupā Rīgā lielajā Craft kvalifikācijas izstādē. Tigra ir nominēta kā labākā kucīte šķirnē visās vecuma grupās - gan junioros, gan veterānos, gan čempionu klasēs. 

Manuprāt, Džeka Rasela terjeriem labāk piestāv sportiskas aktivitātes. Zinu, ka izmēģinājāt savus spēkus kanikrosā. Kas tas ir?

- Jā, nolēmu pamēģināt "Stirnu buks" kanikrosa disciplīnu. Tie, kas nopietni nodarbojas ar kanikrosu, tiem ir speciāli apmācīti suņi, kas ir trenēti šai skriešanas disciplīnai. Viņi pārzina komandas - pa labi, pa kreisi un nopietni trenējas. Mēs esam tikai amatieru līmenī - vienkārši skrienam. Kanikrosā suns un saimnieks skrien sasaistē - sunim ir elastīga pavada un tā ir savienota ar saimnieku, piestiprinot pie vidukļa. Tam ir speciālas jostas. Šī skriešana ir komandas darbs.

Kā vispār radās doma par dalību kanikrosā?
Esmu aktīva dzīvesveida piekritēja, tāpēc otra lieta, papildus sporta zālei, mans hobijs ir arī skriešana. Man patīk skriet pa mežiem un takām, un kāpēc lai to nedarītu kopā ar suni? Tas ir kā patīkamā un lietderīgā apvienošana - suns pamanās skriet man pa priekšu, nolikt kociņu, lai to pametu. 
Pirmajai reizei mūs piedalīties pamudināja mūsu terjeru cienītāju biedrībā. Ierosināja man ar Dārtu piedalīties, jo viens otrs terjers jau skrien šajās disciplīnās. Šis bija man interesējošs izaicinājums, tāpēc pagājušā gada augustā nolēmām pamēģināt noskriet Milzkalnē "Stirnu buku", un, kā izrādījās, mēs tīri labi varam skriet. Kanikrosā skrienam aptuveni 5 kilometrus.

Un kā veicās sacensībās? 

- Mums sanāk neslikti, jo apskrienam dažu labu lielo suni. Visiem par pārsteigumu, jau savās debijas sacensībās noskrējām visai labi. Šogad uzlabojam savus rezultātus, un "Smecersila" trasē manā vecuma grupā ieņēmām pat pirmo vietu. Tagad gatavojamies nākošajām sacensībām. Dārtai ir labi panākumi skriešanā, savukārt Tigrai - suņu izstādēs. 

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!