Pūpoliņš - īstajā vārdā Bugatti
Pūpoliņš - īstajā vārdā Bugatti


Pūpolu svētdiena, arī Palmu svētdiena, ir kristiešu svētki, kas vienmēr iekrīt svētdienā pirms Lieldienām. Latviešiem ir vairāki ticējumi, kas darāms Pūpolsvētdienā. Viens no populārākajiem ir simboliska pēršana ar pūpoliem, vēlot veselību un bagātību.

Mūsu uzmanību pievērsis kāds instagram konts Pūpoliņš , un atbilstoši pirmssvētku laikam, iepazīsimies ar Pūpoliņu tuvāk. 

Ķīnas cekulainā suņa - Pūpoliņa saimniece ir Sabīne Vārna, un šobrīd ar stāsta galveno varoni dzīvo Rīgā. Sabīne studē Rīgas Stradiņa universitātē par “Vecmāti”. 

Pastāstiet par savu suni!

- Instagram vārdā sauktais Pūpoliņš, īstajā vārdā - Bugatti jeb mīļvārdiņā - Bugis, šobrīd ir 4 gadus jauns. Savu vārdu ieguvis visai amizantā veidā, kad pirms 4 gadiem nolēmu savai mammai, dobelniecei, uzdāvināt suņuku ar kartiņu "Dāvinu Tev Bugatti". Mašīnai nedaudz pietrūka.. Lielu lomu spēlēja arī mājās esošā kaķa vārds - Bentley. Taču tā nu sanācis, ka suņupuiku tik ļoti iemīlēju, ka jau pirmajā gadā viņš kļuva par rīdzinieku un par manu mīluli.

Bet kā viņš mantoja iesauku Pūpoliņš?

- Ja godīgi, nemaz neatceros, kā tikām pie šī interesantā mīļvārdiņa. Vienkārši viņš vienmēr ir atgādinājis mazu, baltu pūpoliņu. Kad izveidojām Instagram kontu, tad domājām par to, ka vajag kādu “skatuves vārdu”, tā nu izlēmām par labu Pūpoliņam.

Kur uzzinājāt par šo šķirni un kā nolēmāt par šādu ģimenes pieaugumu?

- Par šķirni sākumā neko daudz nezināju, taču zināju to, ka vēlamies mazu, mierīgu, neagresīvu sunīti, kuram nav daudz matu, lai tos elpojot nerastos veselības problēmas. Tā kā māsa tolaik mācījās par veterinārārstu un ir īsta suņu mīle un pārzinātāja, tad ieteica Ķīnas cekulaino suni kā vienu no pirmajiem variantiem. Mājās ir Dona Sphinx kaķis (bez apmatojuma), - meklēju ko līdzīgu tikai sunīša veidolā. Pēc tam, kad Bugatī jau bija nokļuvis pie mums, ar lielu interesi vēlējos papētīt nedaudz vairāk par šo ļoti mīļo un mierīgo šķirni.

Par šo ģimenes pieaugumu ar māsu jau slepenībā bijām plānojušas kādu laiciņu, tapēc pirms mammas dzimšanas dienas nolēmām sākt sunīša meklējumus. Nepagāja ne nedēļa, kā mazais brīnumiņš bija jau pie mums mājās - ne ēda, ne dzēra, ne kustējās, bija tā pārbijies.. Atceros, ka aizbraucām viņam pakaļ, bija jāizvēlas starp diviem brālīšiem - brūnā un baltā krāsā. Paņēmu Bugatī (balto) rokās un uzreiz aiz bailēm mani apčurāja.. Ar māsu kādu laiciņu domājām, vai tiešām ir prāta darbs tik bailīgu ņemt.. Taču, tā kā mamma ir blondīne, tad nebija variantu - jāņem blondais.

Vai piedalāties izstādēs?

- Izstādēs neesam piedalījušies, jo sunīti vēlējāmies kā mājas mīluli, taču, mums pašiem ir savas mazās “Instagram izstādes”, kur visiem interesentiem izrādam jaunākās suņuka frizūras, apģērbus, izbraucienus u.c. interesantas lietas, kas saistītas ar Bugatī dzīvi.

Nesen piedalījāmies TV raidījumā “Ķepa uz sirds”, kur reklamējām suņu drēbītes un apavus, kā arī stāstījām par to, kāpēc ir tik svarīgi ziemā vilkt apavus.

Foto no Sabīnes Vārnas personīgā arhīva.

Kā pavadāt brīvo laiku kopā ar Bugatī? 

- Tā kā ikdienā esmu diezgan aizņemta, tad nereti nākas izdomāt visdažādākās alternatīvas par to, kā izklaidēt Bugatī, kamēr neesmu mājās. "Talkā" nāk mans līgavainis, mamma, māsa, draudzene - kā nu kuro reizi. Bugis viņus visus ļoti mīl un vienmēr ir no sirds priecīgs ieraudzīt kādu ciemiņu vai aizbraukt paciemoties. Jāpiebilst, ka garajās mācību dienās, kad esmu mājās, Bugatī ir tas, kurš man ik pēc laiciņa piebaksta pie pleca un prasa laukā. Sanāk, ka nevis es viņu vedu ārā, bet viņš izved mani. 

Es ar Bugatī pārsvarā pavadu visu savu ikdienu, ļoti reti ir dienas, kad viņš paliktu viens mājās. Ja plānojam kurp doties - viesnīcas, restorāni, muzeji, jūra, tad vienmēr iepriekš sazvanos ar konkrēto vietu un noskaidroju, vai viņi ir draudzīgi sunīšiem. Uzskatu, ka dzīvnieki ir tādi paši kā cilvēki, un neatbalstu vietas, kuras saka- “Nē, atvainojamies, Jums jāatstāj mājas savs ģimenes loceklis”. Runājot par viesnīcām, ļoti novērtējām Baltic Beach Hotel & SPA Jūrmalā, kur pat mums bija sagatavota papildus suņu gultiņa, trauciņi un kārumi.

Bugatī ļoti patīk pavadīt laiku skrienot gar jūru, tur viņš jūtās kā zivs ūdenī. Mūsu iecienītākā vieta ir Daugavgrīvas pludmale. Taču vismīļākā nodarbe viņam ir gulēšana. Tiešām - neesmu redzējusi nevienu suni, kuram tik ļoti patiktu gulēt. No rītiem pat pirms pl.12 viņu nedrīkst modināt, jo viņš vēl nemaz negrib doties laukā, un parāda savu neapmierinātību, ja ir pamodināts - tad vajag viņu izcelt no gultas, apģērbt un iznest ārā.

Kā Jūs vērtējat Ķīnas cekulaino suņu šķirni un kādiem cilvēkiem iesakat?

- Šī šķirne ir viena no mierīgākajām, uzticīgākajām un mīlošākajām. Viņi ir dzīvespriecīgi un gudri, spēcīgi pieķeras savam saimniekam un labi satiek ar citiem ģimenes locekļiem, dzīvniekiem un īpaši - bērniem. Šīs šķirnes suņi būs noteikti vieni no piemērotākajiem veciem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar bērniem, jo:

  • Tiem ļoti patīk gulēt, nav nepieciešamas pārlieku lielas fiziskās aktivitātes
  • Šie suņi nav agresīvi ne pret cilvēkiem, ne dzīvniekiem
  • Nav tieksme uz klejošanu, ir ļoti paklausīgs un uzticīgs saimniekam
  • Ēšanas ziņā nav izvēlīgs, ēd visu, ko viņam gribās (un arī negribās)

Protams, par šo šķirni ir jārūpējas nedaudz citādāk kā par citu šķirņu/bezšķirņu sunīšiem ar matiem. Piemēram:

  • Diezgan bieži jāmazgā
  • Jāved pie friziera (jo matiņi ir ļoti plāni, un, ja viņus nekopj, tie izskatās noplukuši)
  • Ziemā jāvelk drēbītes un apavi, lai sunītis nenosalst
  • Vasarā ieteicams lietot pret sauļošanās krēmu, lai sunīša āda saulē neapdeg, tāpat kā cilvēkiem
© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!