Špics un saimniece ar mednieku instinktu. Diāna + Ufo
Špics un saimniece ar mednieku instinktu. Diāna + Ufo


Ikviens, kurš pabijis kādā no mednieku festivāliem “Minhauzens”, būs dzirdējis par Lejasciema apvienību “Naglie putni”, kuri jau vairākkārt plūkuši uzvaras laurus mednieku pasākumu ietvaros. Viena no ievērojamākām dalībniecēm, kura ir arī “Naglie putni” komandas sastāvā, ir Diāna Nagle. Diāna mednieku pasākumiem gatavojas ar īpašu vērību, turklāt, jau divos šādos pasākumos viņu pavada mazs un pūkains suņupuika.

Kāda Tev īsti ir saistība ar medībām? 

- Tas viss sākās jau pavisam agrā bērnībā! Cik vien varu sevi atcerēties, atmiņā ir palikušas dienas, kad tieku silti saģērbta, un tētis mani ņem līdzi medībās. Pirmajās medībās gāju viņam cieši aiz muguras, bet jau vēlāk biju patstāvīgs dzinējs. Es nāku no īstas mednieku ģimenes. Mans vectēvs bija mednieks, tētis ir mednieks, tāpat arī brālis ir mednieks. Atminos, ka mednieku apliecību nokārtoju ātrāk kā auto vadītāja apliecību. Īsāk sakot, es ar to vienkārši esmu uzaugusi.

Zinu, ka piedalies dažādās šaušanas sacensībās. Kas tās ir par sacensībām un kā Tev tajās veicas?

- Jā, kad atliek laiks no diezgan aizņemtās ikdienas, tad piedalos. Manos laukos mums ir sava šautuve, kurā paši arī rīkojam sacensības. Šaušanas disciplīnas, kuras izpildu ir dažādas – šauju gan pa kustošiem, gan stāvošiem mērķiem dažādās distancēs. Ja regulāri trenētos, tad rezultāti noteikti būtu pat ļoti labi. Tētis saka, ka man esot iedzimts talants. Tagad ik pa reizei sanāk tikt pie kāda diploma, taču zinu, ka varētu būt arī labāk.

Kuras ir Tavas nozīmīgākās sacensības?

- Līdz šim nozīmīgākās sacensības ir bijušas šī gada mednieku festivāls „Minhauzens”. Šis ir festivāls, uz kuru ierodas mednieki no visas Latvijas un sacenšas dažādās disciplīnās, tajā skaitā arī šaušanā. Tas nozīmē, ka šeit sapulcējas arī paši spēcīgākie šāvēji. Ik gadu šeit piedalās 80 – 90 komandas. Mani komanda parasti deleģē pārstāvēt kolektīvu tieši kādā no šaušanas disciplīnām. Šogad piedalījos šaušanā ar gludstobra ieroci 50m distancē pa stāvošu mērķi, kur redzams bija tikai reāls meža cūkas attēls, nevis klasisks mērķis. Šeit sanāca stāties pretī 84 kungiem - vīriešus un sievietes atsevišķi nevērtē. Galu galā izcīnīju 2.vietu un, manuprāt, tas ir ļoti augsts rezultāts, ņemot vērā, ka tās bija sacensības visas Valsts mērogā.

Medniekiem parasti ir medību suņi.. bet Tev ir špics. Pastāsti par to! 

- Ikdienā ar mani patiešām kopā ir mazs punduršpica puika Ufo. Ufo ir dižciltīgs, tāpēc pēc dokumentiem viņa vārds ir Ufo My Lucky, taču ikdienā saucu viņu par Pufiku, tā ir mīļāk. Un viņš tiešām ir pūkains un pufīgs. Šobrīd viņam ir gads un 7 mēneši. Ufo pie manis ir atceļojis no Līgatnes. Tur viņu iegādājos no ļoti jaukas sievietes, kas profesionāli nodarbojas ar punduršpicu audzēšanu.

Medniekiem raksturīgāki ir bīgli, vācu un veimāras putnu suņi, laikas  un citas šķirnes, bet Tu izvēlējies špicu. Kāpēc? 

- Ikdienā pārsvarā esmu Rīgā, un pilsēta vienkārši nav piemērota medību suņiem. Turēt dzīvoklī medību suni būtu dzīvnieka mocīšana. Es izaugu kopā ar četrkājainajiem draugiem, tāpēc kopš esmu pilsētā, vienmēr esmu gribējusi blakus kādu dzīvu radībiņu arī šeit. Šī iemesla pēc izvēlējos šķirni, kas šādam dzīvesveidam ir piemērota un dzīvoklī jūtas pat ļoti labi! Tāpēc man ir punduršpics. Taču laukos, no kurienes nāku un kur ir manas īstās mājas, mums ir divas Austrumsibīrijas laikas - viena meitene, viens puika, kas ir visīstenākie medību suņi. Tāpat laukos mums vienmēr ir bijis kaukāza aitu suns.  Šobrīd mūsu kaukāza meitenei ir jau 9 gadi. Neskatoties uz to, ka laukos mani suņi izmēros ir krietni lielāki un varētu šķist, ka pēc šķirnes raksturojuma agresīvi, visi suņi ir ļoti draudzīgi pret manu mazo pūkaini. Mana mamma, kas galvenokārt rūpējas par suņiem laukos, ar savu mīlestību pret dzīvniekiem vienkārši nespēj izaudzināt niknus suņus.
Lasot punduršpica aprakstu nedaudz baidījos no tā, ka šie suņi mēdz būt diezgan trokšņaini sava rakstura pēc. Viņi ir mazi spītnieki un parasti visu no saimnieka diezgan uzkrītoši arī prasa. Taču Ufo ir apbrīnojami pacietīgs un kluss! Tāpēc ar viņu nav vispār nekādu problēmu ne dzīvoklī, ne sabiedriskās vietās.

Vai Ufo tiek ņemts līdzi uz sacensībām, kurās piedalies? 

- Uz šaušanas sacensībām līdzi es viņu neņemu. Ufo nebaidās no trokšņiem, taču skaļie šāvieni sacensībās atskan nepārtraukti, un es nedaudz baidos, ka tas varētu traumēt viņa dzirdi.

Tev ir aktīvs dzīvesveids, kur, bez šaušanas sacensībām, darbojies arī ar autosporta lietām. Vai Ufo dodas līdzi arī uz autosporta vidi? 

- Tas tiesa, mana ikdiena ir saistīta ar autosportu. Es strādāju par koordinatoru Sports Racing Technologies komandā. Tā kā nereti man ir dažādi pienākumi arī pašu sacensību laikā, ne tikai tām gatavojoties, tad es dodos līdzi komandai arī uz ralliju norises vietām. Ja sacensības notiek Latvijā, tad Ufo vienmēr ir ar mani! Viņam patīk, ja apkārt kaut kas aktīvi notiek, tāpēc sacensībās viņš jūtas pat ļoti labi. Ja sacensības notiek ārpus Latvijas robežām, tad Ufo paliek laukos kopā ar manu mammu un saviem lielajiem četrkājainajiem draugiem. Vienkārši negribas viņu nomocīt ar garo ceļu! Tā vietā, lai stundām ilgi ceļotu apkārt, viņš var vienkārši izskrieties pa lauku plašumiem un doties rotaļās ar pārējiem suņiem.

Vai Ufo ir sabiedrisks? 

- Mans mazais pūkainis ir pat ļoti sabiedrisks! Ufo ir draudzīgs, visi, kas pie manis ciemojas ir arī viņa draugi. Viņš priecājas satikt jebkuru! Tāpat ir ar citiem suņiem – Ufo vienmēr grib ar visiem draudzēties, taču esmu piesardzīga, jo nekad nevar zināt, kāda būs otra suņa reakcija. Mans suņuks tomēr izmēros ir ļoti maziņš, tāpēc no lielākiem suņiem ir nedaudz jāuzmanās. Vienīgi, tā kā Ufo ir ļoti kluss un neaizraujas ar riešanu, viņš sāk baidīties, ja otrs suns sāk riet.

Kāda ir jūsu ideālā brīvdiena, ko pavadāt kopā?
- Ideālā brīvdiena ir kādas jaunas vai sen aizmirstas Latvijas vietas apmeklēšana. Piemēram, nesen bijām pastaigā pa Rundāles pils dārzu. Tur neliela izmēra suņuki drīkst staigāt pavadiņā. Ir patiešām jauki, ja pati varu apskatīt ko skaistu un papildus izvest Ufo garākā pastaigā. Taču ideālā brīvdiena var būt arī vienkārši manos laukos Lejasciema pusē. Tur apkārt nav cilvēku, ir miers, klusums un plašumi, kur Ufo izskrieties. Tur es varu atslēgties no pilsētas steigas, bet Ufo mierīgi spēlēties ar saviem draugiem!

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!