Suns kā filmā. Lāsma Krakope un franču buldogi
Suns kā filmā. Lāsma Krakope un franču buldogi


Franču buldogs - suņu šķirne, kas radusies Francijā pirms aptuveni 200 gadiem, un pēdējo 2 līdz 3 gadu laikā, piedzīvojusi visstraujāk augošo popularitāti visā pasaulē.

Vieni no pasaulē pazīstamākiem franču buldogu saimniekiem ir Deivids Bekhems (David Beckham), Lēdija Gāga (Lady GaGa), Rīza Viterspūna (Resse Witherspoon), Dveins Džonsons (Dwayne Johnson), taču šo suņu šķirni izvēlējušies vēl daudzas citas slavenības - gan aktieri, gan mūziķi.

Franču buldogs popularitāti iemantojis arī vairākās filmās, kā, piemēram, 2010.gadā pirmizrādi piedzīvojušajā “Paspēt laikā” (“Due Date”), kur šīs suņu šķirnes pārstāvis Sanijs (Sunny) savu lomu spēlē kopā ar aktieri Zaku Galifjanaku (Zach Galifianakis). Franču buldogs īslaicīgi parādās pat filmā “Titāniks”, “Mazulis pilsētā” (“Babe Pig in the City”), “Tikko precējušies” (“Just Married”), “Breolīns” (“Grease”) un citās.

Arī Latvijā franču buldogs nu vairs nav retums.

Salaspils iedzīvotāji noteikti būs pamanījuši divus draudzīgus un enerģiskus franču buldogus, un to saimnieci Lāsmu Krakopi. Lāsma, pēc izglītības - veterinārārstes asistente, šobrīd ir bērna kopšanas atvaļinājumā. Jaunā salaspiliete atklāj, ka ir piepildījusi savu sapni un lielu rosību mājās gādā divi franču buldogi. Lāsma arī neslēpj - dzīvnieki ir viņas vājība, un milzīgo mīlestību pret franču buldogiem var izjust arī Lāsmas stāstos par viņas suņiem.

Franču buldogs pēdējo gadu laikā piedzīvojis milzīgu popularitāti. Šīs šķirnes suņus nereti var redzēt slavenībām un arī filmās. Kāpēc jūs izvēlējāties franču buldogu?

- Franču buldogs ir mana mīļākā suņu šķirne. Korijs nāca līdzi vīram, bet Zaffre ir adoptēta meitene!

Jums ir divi franču buldogi. Vai šie suņi rada “atkarību”, iegādāties vēl un vēl..?

- Atkarību...jā, noteikti! Ja man būtu privātmāja, tad noteikti būtu vēl franči.

Pastāstiet par saviem suņiem.. 

- Korija pilnais vārds ir Promos Korijs de Bon't, kuram 2018.gada agrā pavasarī paliks jau seši gadi. Viņš ir dzimis Cēsu novadā. Savukārt Zaffres pilnais vārds ir Zaffre Grand Imperial. Zaffre nāk no Saldus, un dzimusi 2015.gada 18.jūlijā.

Šķirne ir viena, bet vai Jūsu suņi raksturā ir atšķirīgi? 

- Jā, šķirne viena, bet raksturā ir pilnīgi dažādi. Korijs, kā jau vīrietis, dara ko grib, iet kur grib, tomēr vienmēr klausa. Zaffre ir maigāka, raksturs ir nešpetns, bet pilna ar mīlestību - nolaizīs visu!

Kādiem cilvēkiem Jūs iesakat franču buldogu?

- Noteikti - pacietīgiem! Ar stipriem nerviem, sportiskiem.. kaut tajā ziņā suņi ir dažādi! Noteikti ņemot šo suni, vajag zināt visus plusus un mīnusus, kā arī jaunajiem saimniekiem ir jāzina franču buldogus - pirms iegādes daudz jāinteresējas par viņiem.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!