Kristīne Pavlovska un skotu terjers Ofēlija
Kristīne Pavlovska un skotu terjers Ofēlija


Viena no pazīstamākām autosportistēm Latvijā ir Kristena jeb pilnā vārdā - Kristīne Pavlovska. Kristena savas autosporta gaitas uzsāka braucot rallija automašīnā, un nu autosportā ir teju 18 gadus. Neskaitāmas reizes piedaloties drifta sacensībās, Kristenas viens no nozīmīgākajiem startiem bijis 2013.gadā Ungārijā, kur notika cīņa par “Eiropas drifta Karalienes" titulu. Lai arī pie sporta auto stūres Kristenu vairs var redzēt retu reizi, nekur tālu no autosporta nav devusies, jo ikdiena paiet Latvijas Automobiļu federācijā (LAF), pildot ārējo komunikāciju vadītājas pienākumus.

Tie, kuri neseko līdzi autosportam Latvijā, Kristenu atpazīst kā radio balsi, kuru var dzirdēt SuperFM grupas radio ēterā.

Starp darbu radio un LAF pienākumiem, Kristena vislabprātāk laiku pavada ar ģimeni, kurā dzīvo suņu meitene Ofēlija.

 

Ofēlija ir  nepilnus 2 gadus jauns skotu terjers, kurš atceļojis no Baltkrievijas. Kā pati Kristena stāsta - Ofēlija ir suns ar savu galvu uz pleciem. Viņa pati var izdomāt, ko un kurā laikā darīt, un tas ir pats interesantākais.

Kristenas sirds jau vairākus gadus pieder skotu terjeriem, un tos raksturo kā mazus suņus ar plašu sirdi un lielu ego. Par skotu terjeriem Kristena uzzinājusi pavisam nejauši. Brīdī, kad bija nolēmusi par suņa iegādi, Kristenas vīrs ieminējies, ka viņam kādreiz kaimiņos dzīvojis skotu terjers un ļoti paticis. Tiesa, tajā laikā nav zinājuši šķirnes nosaukumu, bet lēnām sākuši interesēties gan par šķirni, gan tās raksturojumu. Apraksti gan nav bijuši glaimojoši - tiem patīkot  doties savu gaitu, tāpēc svarīgi neierobežotā teritorijā turēt pavadā, kā arī svarīga pareiza socializēšana, pretējā gadījumā suņi varot būt agresīvi. Kristenai ar Ofēliju ir paveicies, jo viņa ir mīlīga, turklāt mājās suni praktiski ne dzird, ne redz, jo praktiski nerej. Kā vēl vienu lielisku īpašību Kristena min faktu, ka pareizi trimējot suni, mājas ir tīras un suņa spalvas apkārt nemētājas.

Ofēlija ir jau otrais skotu terjers Kristenas ģimenē, un par šo šķirni stāsta ar sajūsmu. Tomēr Kristena ir neizpratnē, kāpēc šī šķirne Latvijā ir tik nepopulāra. Skotu terjeri ir viegli uzturami, jo tiem garas pastaigas nav nepieciešamas - pietiks ar divām līdz trīs reizēm dienā pa 20 minūtēm.

Kristena autosporta stūri nomainījusi pret dalību agility sacensībās, kurās startē vienā komandā ar Ofēliju.

Agility ir sacensības suņiem, kuru laikā pēc saimnieka vai trenera komandas sunim jāšķērso dažādi šķēršļi, jāveic strauji manevri, turklāt, svarīga ir ne vien precizitāte, bet arī ātrums. Lai labāk veiktos sacensībās, suns jāsāk trenēt jau kucēna vecumā. Sacensībās suņus dala trīs augumu kategorijās (small, medium un large) - pēc dzimumiem un šķirnēm suņi netiek dalīti.

Par labu agility sacensībām Kristena nolēmusi jau tad, kad suns vēl nav bijis atvests uz Latviju, un pirmo reizi uz agility treniņiem devās jau otrajā dienā pēc tikšanās ar Ofēliju. Kristena atzīst, ka skotu terjers nav īsti paredzēts šīm sacensībām, tomēr cenšas vismaz reizi mēnesī piedalīties. Līdz šim augstākais Kristenas un Ofēlijas sasniegums, vienpadsmit suņu konkurencē, ir 2.vieta, kuru ieguva 1.jūlijā Joniškio Taure Lietuvas sacensībās A0 klasē. 

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!