Palīgs mājdzīvnieku pieskatīšanā. Laura Audere un Whisker.lv
Palīgs mājdzīvnieku pieskatīšanā. Laura Audere un Whisker.lv


Pienākusi diena, kad darbu tik daudz, ka nav laika pat iekost brokastu kruasānā. Steiga ir neizmērojama… Nedēļas nogale nav aiz kalniem, kad jādodas tik sen gaidītajā ceļojumā. Bet, ko darīt tādā saspringtā laikā, kad galīgi neatliek laika izvest pastaigā savu mīluli suni? Un arī ceļojumā līdzi nevari paņemt..

Tagad, iepriekš neplānoti - plānotais aizņemtais grafiks nebūs šķērslis tava mīluļa labklājībai, jo palīgā vari saukt “Whisker.lv” komandu.

Pavisam nesen, vien šā gada augusta sākumā, tika uzsākts jauns suņu un kaķu mīļu projekts “Whisker” (tulk.”ūsas”), kas atrisinās, iespējams, ikviena suņa un kaķa saimnieka jautājumu “Ko darīt .. ? Kas pabaros? Kas palīdzēs..?”

Lai noskaidrotu vairāk par projektu, devāmies uz tikšanos AB Dambī ar projekta “mammu” - iniciatori un autori - Lauru Auderi, kur, raitā solī pretim skrienot, pirmais sagaidīja Viskijs.

Latvijā, jo īpaši sporta aprindās, Laura ir pazīstama kā pieredzējusi basketboliste, kura pārstāvējusi vairāku valstu komandas - Latvijā, Spānijā, Itālijā, Igaunijā un citās valstīs.

Šogad Laura spērusi lielu soli un noslēgusi basketbolistes karjeru, un atklājusi sev jaunu hobiju, ar kura palīdzību gādā par suņu un kaķu labklājību, kamēr to saimnieki atrodas darbā vai ilgāku laiku prom no mājām, kur dzīvnieku līdzi kādu iemeslu dēļ nav varējuši paņemt. Suņu un kaķu palīgs jeb vienā vārdā “Whisker” - Lauras jaunā aizraušanās. Bet tagad visu pēc kārtas.

Spēlējot basketbolu Sicīlijā, Laura iegādājās sev dzīves sabiedroto - suni, kuru nosauca par Viskiju. Viskijs ir ļoti komunikabls un draudzīgs, kuram patīk, ja visa uzmanība tiek veltīta viņam. Šobrīd, kā Laura saka, Viskijs ir labi noturēts, tam ir 10 gadi. Šo gadu laikā, periodiski, darba, ceļojumu vai atpūtas dēļ, bijusi nepieciešamība, lai kāds izpalīdz un pieskata suni - pabaro, izved pastaigā vai vienkārši pavada laiku kopā un samīļo. Nereti bijusi nepieciešamība pēc “suņa aukles”, un tad nācies palīdzību lūgt vecākiem, brāļiem vai draugiem. Tomēr, ne vienmēr bijušas palīdzīgas rokas, tāpēc, meklējot risinājumus, pamanījusi, ka Latvijā īsti nepiedāvā vēlamos pakalpojumus, un nolēma, ka jāizveido arī tepat pie mums Latvijā servisu, kas palīdzēs suņu saimniekiem.

Whisker.lv” satur dažāda formāta suņu un kaķu īstermiņa un ilgtermiņa servisu - tā var būt dzīvnieka pieskatīšana gan dzīvnieka kopēja mājās, gan sunim ierastajā vidē - suņa mājās/teritorijā; tā var būt vizīte pie suņa, kura laikā pabaro un izved pastaigāties, gan vienkārši īslaicīga pastaiga. Laura neslēpj, ka viņas radītā suņu servisa ideja ir aizgūta no Amerikas, tomēr uzsver, ka viņas lolojums ir pielāgots Latvijas iedzīvotāju vēlmēm un vajadzībām. Turklāt, vairākās filmās redzētie suņu “staidzinātāji” ar 10 suņiem pavadās, neesot “Whisker.lv” plānos, jo jaunā projekta ietvaros, ar suņiem strādājot individuāli, ja vien suņa saimniekam nav vairāki suņi, kurus nevēlas šķirt.

Izrādās, lai projektu realizētu, Laura piesaistījusi vairākus suņu un kaķu cienītājus Rīgā un Valmierā, un palīdzīgo roku komanda turpinās aizvien augt. Šobrīd visvairāk dzīvnieku uzraugi darbojas Rīgā, bet projekta mērķis ir piedāvāt pakalpojumu pēc iespējas vairāk Latvijas lielākajās pilsētās.

Lai kļūtu par “Whisker.lv” palīgu, ar to, ka tev patīk suņi, vien nepietiks. Svarīgi, lai būtu arī kāda pieredze, piemēram, suņu staidzināšanā kādā no dzīvnieku patversmēm, savas priekšrocības gūs arī tie, kuriem būs kādas medicīniskas vai kinoloģijas zināšanas. Palīgi tiek nopietni pārbaudīti un atlasīti. Turklāt, piesakoties par palīgu, būs jāpiedalās projekta rīkotajās apmācībās, kuras līdz šim vadījis Valsts policijas dienesta kinoloģijas amatos profesionālo kvalifikāciju guvušais “Suņu apmācības skolas” īpašnieks Jevgeņijs Novikovs.

Suņu saimniekiem, pirms sava dzīvnieka nodošanas aprūpē, ir brīva iespēja satikties un iepazīties ar palīgu, lai prombūtnes laikā nerastos šaubas, neuzticība vai citas satrauktas domas, par palīga ielaišanu savā īpašumā. Mājaslapā www.whisker.lv var atrasts informāciju par katru palīgu - gan kvalifikāciju, gan īsu vizītkarti par personu, gan pakalpojuma izcenojumus. Tāpat arī varēsiet uzzināt, vai palīgs pieņems mājdzīvnieku dzīvoklī vai privātmājā. Papildus drošību noteikti dos dzīvnieka apdrošināšana, kura būs spēkā laikā, kad suns atradīsies palīga aprūpē.

Lai pieteiktos suņa vai kaķa “auklei” vai kādam citam projekta piedāvātajam pakalpojumam, vispirms jāreģistrējas www.whisker.lv mājaslapā, lai sniegtais pakalpojums būtu augstākajā līmenī un atbildīgie palīgi varētu savlaicīgi iepazīties ar mājdzīvnieku un tā saimnieku.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!