Sabīne Geiba un Jorkšīras terjeri
Sabīne Geiba un Jorkšīras terjeri


“Par zvaigzni nepiedzimst, par zvaigzni kļūst” - tā gribētos teikt par katru pasaulē slavu ieguvušo personību - kā mūziķi, tā aktieri, sportisti un visi pārējie. Raugoties Latvijas mērogā, lielu uzmanību un plašu atpazīstamību ar dalību dažādos TV šovos, ieguvusi skanīgās balss īpašniece Sabīne Geiba (ex.Berezina).

Sabīnes muzikālās dotības nav nejaušība - māte Latvijā pazīstamā vokālā pedagoģe un studijas “Aprīļa pilieni” dibinātāja - Nijole Berezina. Studija, kas dibināta pirms vairāk kā divdesmit gadiem, Sabīnei pavēra mūzikas pasauli, pa kuru ceļš nemaz nav bijis tik rožains. Pārstāvot mātes vokālo studiju, Sabīnei, kā meitai, jau agrā vecumā nācies visur piedalīties - mēģinājumos un konkursos. Jau 7 gadu vecumā dziedājusi savu pirmo solo dziesmu par ruksīti, un tā sākusies Sabīnes solistes karjera. Vēl šodien Sabīne ir “Aprīļa pilieni” pārstāvis un ir pārliecināta, ka tā būšot, kamēr studija eksistēšot.

Sabīne savulaik apmeklējusi arī mūzikas skolu, kur visai nelabprāt apguvusi klavierspēli. Arī šai nodarbei bijis “vecāku pirksts”, jo visa Sabīnes ģimene ir saistīta ar mūziku. Lai arī Sabīnei nav patikusi ne klavieru spēlēšana, ne klausīt dziedāšanas pedagoģi mammu, jaunā dziedātāja pati pašmācības ceļā dziedājusi visas savas iecienītākās solo dziesmas. Šobrīd Sabīnes ikdiena paiet muzicējot - te sacer dziesmām vārdus un mūziku, te uzstājas ne vien šovos un konkursos, bet arī koncertos.

Sabīne ir īsta dzīvnieku, jo īpaši suņu, mīlētāja un suņi mājās bijuši jau kopš bērnības. Talantīgā dziedātāja ir priecīga, ka senāk suņi viņu mājās nonākuši no ielas - noklīduši vai uz ielas guloši, un par šiem dzīvniekiem vairāk gādājis Sabīnes tēvs, kurš daudz nedomājot, vienmēr uzņēmies atbildību. Aizsaulē aizgājušo dzīvnieku vieta nekad nav palikusi tukša, jo dzīve bez četrkājainā drauga nav bijusi viegla. Tagad, kad Sabīne un viņas māsa ir pieaugušas, mamma regulāri atgādina, ka jaunu suni vairs neņemšot, tomēr dzīvē viss ir citādāk, un jau dienu vēlāk mamma atkal ir gatava ģimenē pieņemt jaunu suni.

“O!Kartes skatuve” šova laikā Sabīne iegādājās mopsi, kas nav bijusi nejaušība. Kādreiz draugiem bijis mopsis, kuru laiku pa laikam "auklējusi", un tajā laikā šī šķirne ļoti iepatikusies. Savukārt  Sabīnes tēvs, skatoties filmu “Men in Black”, kurā piedalās “runājošais” mopsis, kļuvis par īstu šīs suņu šķirnes mīlētāju. Tā mopsis par sapni kļuva ne vien Sabīnei, bet arī viņas tēvam.

Šova laikā mūziķiem bija iespēja nopelnīt, un Sabīne to krājusi mērķtiecīgi. Atlicis vien ieminēties, ka vēlas sev mopsi, līdz saņēmusi daudz vēstuļu ar piedāvājumiem un mopšu sludinājumiem. Mopša iegāde nav bijusi ātra un viegla, jo ar šovā sapelnīto un sakrāto naudiņu mopsim nav pieticis, taču šovam beidzoties, pēc koncerta kopā ar dziedātāju Rassell, Sabīnei beidzot izdevies samaksāt par sev kāroto un izsapņoto suni.

Aktīvā dzīvesveida un daudzo darbu dēļ, Sabīne bija spiesta dzīvot Rīgā, tāpēc mopsis palicis pie vecākiem, kur vislielāko sajūsmu par mopsi izrādījis tieši Sabīnes tēvs, bez kura nu vairs nevarot pat aizmigt.

Sabīne sapņo par savu privātmāju ar ļoti daudz dzīvniekiem - lielu suni, pūkaino špicu, persiešu kaķi, haskiju, mopsi.., bet tagad, kad nodibināta sava ģimene, kopā ar vīru Ati audzina trīs Jorkšīras terjerus - Loru, Semo un Buci, par kuriem arī ir vesels stāsts.

Dzīvojot Rīgā, kādā skumjākā dzīves periodā pavadījusi laiku arā šūpojoties un vērojot garāmejošās tantes, kuras pastaigājušās ar Jorkšīras terjeriem. “Nodomāju, ka tā ir zīme - atveru durvis vaļā, priekšā jorkšīrietis, aizeju uz veikalu, paceļu galvu - jorkam purniņš man priekšā. Tad nodomāju, ka man vajag kādu, kas novērš no sliktajām domām,” stāsta Sabīne. Sabīne neslēpj, ka vienmēr, ja kaut ko ieņem galvā, tad to iet un izdara, un tā mājās atvedusi savu pirmo Jorkšīras terjeru - Loru.

Jorku meitenīte Lora iemīlēja Sabīnes vīru, par kuru izrādījusi milzīgu sajūsmu ierodoties mājās. Dziedātājai šādu prieku sunītis vairs neizrādīja, tāpēc paziņojusi, ka ņems sev suņupuiku. Vīrs gan otra suņa iegādi uztvēris kā joku, taču Sabīnei - sacīts - darīts, un vienā jaukā dienā mājās ieradās ar Jorkšīras terjeru Semo. Pavisam likumsakarīgi, laikam ejot, jorkšīriešu pārim pieteicās pieci kucēni, no kuriem vienīgais puika palicis ģimenē.

Šogad rudenī Sabīne dalību ņēmusi kārtējā šovā, uzstājoties jaundibinātās grupas “Hypnotic” sastāvā. Sabīne neslēpj, ka daudz laika pavada mēģinājumos, gatavojoties iknedēļas šovam, tāpēc šajā laikā gādību par suņiem vairāk uzņemas Atis.

Ideālo un saulaino brīvdienu Sabīne labprāt pavada pastaigā pa mežu, jo suņi var kārtīgi izskrieties. Gadās aizbraukt arī līdz jūrmalai, kur suņi var kūleņot pa smiltīm, un paši izstaigāties un izrunāties, un dienas noslēgumā sagaidīt saulrietu.

Sabīnes ieteikums citiem suņu mīlētājiem ir nepārprotams: “Tik, cik vien varat, ņemat suņus!”

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!