Talantīgā māksliniece Betija Greita Vegere
Talantīgā māksliniece Betija Greita Vegere


"Mani sauc Betija.."

Betija Greita Vegere ir septiņpadsmit gadus jauna latviete. Ar nevainīgu pastaigu pa mežu zirga mugurā aizsākās Betijas ceļš uz profesionālās jātnieces karjeru, un nu jau gadu Betija dzīvo, mācās un strādā Anglijā. Lai arī Betijas ikdiena aizrit kustībā, jauniete rod laiku sava talanta likšanai lietā - zīmējot brīnišķīgus dzīvnieku portretus.

Cik ilgi nodarbojies ar jāšanas sportu? 

- Nu jau kādus astoņus gadus nodarbojos ar jāšanas sportu, bet pēdējos divus gadus diezgan aktīvi strādāju šajā nozarē. 
Pārcēlos uz Angliju, lai studētu jāšanas sportu, iegūtu pieredzi un noliktu eksāmenus jāšanā uz zirgu aprūpē. Jāšanas skolā, uz kuru atbraucu, nonācu pavisam nejauši, caur veiksmīgu sarunu ar staļļa īpašnieci, kura kādreiz startēja ļoti augstā līmenī iejādes disciplīnā (kur zirgi ar jātnieku izpilda dažādus elementus soļos, rikšos un lēkšos jeb vienkāršiem vārdiem sakot "dejo"). Ikdienā, papildus staļļa darbiem, ir daudz lekciju un iespēja skatīties Grand Prix līmeņa treniņus. Ļoti augsta standarta stallis ar brīnišķīgiem iejādes zirgiem. Pašai arī diezgan daudz sanāk trenēt, kā, protams, tieku tam apmācīta. Drīz gan ir plānots braukt atpakaļ mājām, uz Latviju, bet vienmēr būs iespēja ceļot apkārt pasaulei un iegūt lielisku izglītību arī turpmāk.

Brīvajā laikā Tu nododies mākslai. Kā apguvi prasmi zīmēt?

- Vienmēr esmu izrādījusi patiku pret zīmēšanu, bet nekad tā arī līdz mākslas skolai nenonācu. Pašmācības ceļā, mājās sēdēdama, pati lēnām sāku izpausties uz papīra. Pats pirmais zīmējums, konkrēti ar pesteļu zīmuļiem, bija balts vilks uz melna fona, un tā arī līdz šim, darbi pārsvarā top uz melna papīra.

Vai ģimenē ir vēl kāds mākslinieks?

- Visi ģimenē esam mākslinieki, katrs gan savā veidā. Kādreiz kopīgos ģimenes vakaros gleznojām kluso dabu. Bet teiktu, ka vislielākā pieredze ir manai mammai, kura pabeidza lietišķos un šobrīd ir interjera dizainere.

Vai esi skaitījusi, cik zīmējumus esi paveikusi?

- Godīgi sakot, nē, bet domāju, ka mazliet zem trīsdesmit. Nav pārāk daudz, jo katrs darbiņš paņem lielu laiku, ņemot vērā, ka tiek izstrādātas ļoti mazas detaļas.

Betijas darbi.

Vai ir kāds zīmējums, ar kuru īpaši lepojies? 

- Ļoti patīk mani zirgu portreti, jo uz tiem sanāca mācīties visvairāk. Ja noliktu visus darbus blakus, var redzēt lielu izaugsmi, uz ko ir patīkami skatīties.

Kur Tavus darbus var apskatīt? 

- Nesen izveidoju savu Facebook lapu VegereArt , kurā var apskatīt manus darbiņus, kā arī pasūtīt, rakstot man Messenger vai e-pastā.

Vai Tev pašai ir suns?

- Jā! Superīga bezšķirnes meitene Rebeka, kurai novembrī paliks trīs gadi. Rebeka nāk no patversmes un ir kopā ar mums kopš piecu mēnešu vecuma. Rebeka mīl pastaigas pa mežu un būt uzmanības centrā. Ļoti, ļoti uzticīgs suns. Esmu iepazīstinājusi viņu ar zirgiem, pie kuriem viņa ļoti ātri pierada un bija pat mazliet pārdroša tiem tuvumā. Rebeka mīl visus un visi mīl viņu. Dažreiz pat mani draugi ir teikuši, ka nāk ciemos pie viņas nevis pie manis!

 

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!