Suņu pastaigu un apmācību laukums Burtnieku novadā
Suņu pastaigu un apmācību laukums Burtnieku novadā


Iežogots un drošs suņu pastaigu un apmācību laukums - katra suņa un tā saimnieka sapnis. Ja reiz ir sapnis, tad var to arī realizēt. 

Valsts policistes - burtnieciete Lolitas Kaimiņas sapnis uzsācis ceļu pie īstenības, un ar lielu apņemšanos strauji tuvojas realizācijai. Tomēr, ne vienmēr pietiek ar saviem spēkiem. Ar biedrības "Burtnieks sportam un kultūrai", Leader un Burtnieku novada pašvaldības atbalstu, ir tapis projekts - aprīkota un iežogota suņu pastaigu un apmācību laukuma Burtnieku novada Valmieras pagastā izbūvei.

Lolita ir rotveilera saimniece, un labprāt dalās suņu audzināšanas pieredzē ar citiem suņu saimniekiem. "Savā darbā un ikdienā esmu novērojusi, cik ļoti daudzi suņus neapmāca, un līdz ar to vienīgā suņu pastaigas iespēja ir pie pavadas. Mūsu apkārtnē nav neivena iežogota laukuma, kur arī šādi suņi varētu tikt palaisti vaļā un izbaudīt brīvu skrējienu. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc radās ideja par šādu laukumu suņiem" pārdomās dalās idejas autore Lolita.

Lolita neslēpj, ka arī uzklausot citus suņu saimniekus, sapratusi, ka ar suņiem nav, kur aktīvi nodarboties katru dienu, vakaros, līdz ar to suņi rok pagalmus un visādi citādi kaitē, līdz ar to suņi cieš, ka sadarījuši blēņas aiz garlaicības. Lolita ir pārliecināta, ka dodoties uz šo laukumu, ikdienā jebkurš cilvēks varēs ļaut sunim izskrieties, darboties šķēršļu joslā. Turklāt, ja būšot pieprasījums, tad tiks nodrošinātas apmācību grupas. Šobrīd Valmierā ir vairākas suņu skolas, kur tiek veikta apmācība, bet nevienā no šīm vietām suņi un saimnieki nevar darboties sev pieņemamā laikā, kad paši to vēlas.

Atgriežoties pie projekta realizācijas - būvprojekts nu ir apstiprināts, būvnieki gaida līguma parakstīšanu, taču te arī sākas pirmie šķēršļi, kas apgrūtina projekta īstenošanu... Cenas no projekta apstiprināšanas dienas ir augušas, līdz ar to, ar piešķirto finansējumu nepietiek. "Lai realizētu projektu, šobrīd pietrūkst 2817 EUR, tāpēc uzsākta ziedojumu akcija, lai suņu laukums tomēr būtu," stāsta Lolita. "Realizējot projektu, 0,3 ha teritorija tiks iežogota ar drošu sētu, laukums tiks nolīdzināts, tajā tiks uzstādīta apgaismojuma laterna un uzstādīti 12 adžiliti šķēršļi," plānos dalās burtnieciete.

Laukums būs publiski pieejams, un pats galvenais - šo laukumu suņu saimnieki ar saviem mīluļiem varēs apmeklēt bez maksas! Ja arī Tu vēlies laimīgus suņus Valmieras apkārtnē, piedalies ar savu ziedojumu arī Tu.

REKVIZĪTI ziedojumiem:

Biedrība "Burtnieks sportam un kultūrai",
reģistrācijas Nr.40008219703,
SEB banka, konta Nr.LV88UNLA0050021782072,
obligāti maksājuma mērķī norādīt- ziedojums suņu laukumam.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!