10 pazīmes, kas liecina par locītavu problēmām
10 pazīmes, kas liecina par locītavu problēmām


10 visbiežāk sastopamās pazīmes, kas liecina par locītavu problēmām jūsu sunim

Locītavu sāpes var nopietni ietekmēt mūsu pūkaino četrkājaino draugu dzīves kvalitāti.

Dažreiz jūs varat pamanīt sāpes uzreiz. Citreiz diskomforts klusībā slēpjas kā iedzimta vai hroniska problēma. Tas var būt artrīts vai displāzija, iespējams, nesen gūta trauma. Tik pat iespējams locītavu sāpes ir radušās lielā auguma, liekā svara vai vienkārši vecuma dēļ. Neskatoties uz cēloni - jūsu mājdzīvnieks jūtas slikti.

GIGI VET, lolojumdzīvnieku papildbarības ražotājs no Latvijas, stāsta par visbiežāk novērojamām izmaiņām suņa uzvedībā, kas var liecināt par locītavu sāpēm:

1. Klibošana

Šī ir visredzamākā pazīme. Ja jūsu mājdzīvnieks izvairās likt svaru uz kādu no kājām, tad visdrīzāk tajā izjūt sāpes. GIGI VET veterinārārsti kā pirmo rīcību šādā situācijā iesaka ierobežot mājdzīvnieka kustības un samazināt slodzi skartajai kājai. Nekavējoties sazinieties ar savu veterinārārstu, lai novērtētu situāciju. Sāpes var izraisīt dažādi apstākļi, tostarp traumas, iekaisuma uzliesmojums vai hroniskas slimības.

2. Lēnākas kustības 

Ja jūsu suns ikdienas aktivitāšu laikā ierasti bija aktīvs, bet tagad pārvietojas lēnāk, tas varētu būt locītavu sāpju dēļ. Samazinot kustību ātrumu, jūsu mājdzīvnieks cenšas sadzīvot ar diskomfortu.

3. Lēna piecelšanās vai apgulšanās

Piecelšanās vai apgulšanās ietver vairāku locītavu darbību. Ja kādā no locītavām ir problēma, sunim būs nepieciešams vairāk laika, lai mainītu pozīciju.

4. Izvairīšanās no kāpnēm, grūtības ielēkt automašīnā vai gultā, dīvānā
Kāpjot pa kāpnēm un lecot no / uz mīļotajām paaugstinājuma vietām, tiek radīta papildu slodze un spiediens uz jūsu suņa locītavām. Kādreiz vieglais uzdevums kļūst grūtāk izpildāms locītavu problēmu dēļ.

5. Ilgāka un biežāka gulēšana

Lai pamanītu būtiskas miega paradumu izmaiņas, mājdzīvnieks ir jāvēro ilgāku laiku. Tomēr ilgāka gulēšana no rītiem un nevēlēšanās celties no gultas var liecināt, ka jūsu suns cenšas vairāk atpūsties un ārstēties guļot. Miega laikā organisms atjauno bojātos audus.

6. Atturība doties pastaigās vai lēnāka gaita

Kā mājdzīvnieka īpašnieks jūs pamanīsiet, ka jūsu četrkājainais draugs nevēlas doties ikdienas pastaigās. Varbūt ir nepieciešams ilgāks laiks nekā parasti, lai noietu ierasto distanci.

7. Stīvums

Locītavu un ķermeņa stīvumu īstermiņā var izraisīt kustību trūkums. Tomēr ilgtermiņā uzturvielu trūkums var izraisīt nopietnākus locītavu bojājumus un ķermeņa stīvumu. GIGI VET speciālisti aicina izvērtēt suņa ikdienas uztura sastāvu un censties tajā iekļaut tādas vielas kā glikozamīns, hialuronskābe, kolagēns un dabīgais sērs.

8. Pārmērīga ķermeņa kopšana, laizīšana

Lai mazinātu diskomfortu, suņi mēdz laizīt to ķermeņa daļu, kas viņus satrauc. Jūs varat pamanīt pārmērīgu ķermeņa kopšanu vai pat apmatojuma krāsas maiņu ap sāpīgo locītavu.

9. Ikdienas ēšanas, dzeršanas un socializēšanās paradumu maiņa 

Ja jūsu sunim ir grūtības pārvietoties, viņam būs grūtāk nokļūt pie savas bļodas, lai paēstu un padzertos. Iespējams, ka hroniskas locītavu sāpes padara jūsu suni nomāktu, antisociālu vai pat agresīvu. Mazinās ari viņa apetīte. Šīs izmaiņas ir simptomi jūsu suņa diskomfortam.

10. Skaņas 

Smilkstēšana, ņurdēšana vai rūkšana, mainot pozas, var liecināt par locītavu diskomfortu. Tās var būt akūtas vai hroniskas sāpes, kas jāārstē veterinārārstam.

Ja savam sunim pamanāt vienu vai vairākas no šīm pazīmēm, noteikti sazinieties ar savu veterinārārstu, lai apspriestu iespējamo diagnozi un pieejamās ārstēšanas iespējas.

Taču arī jums pašiem ir iespēja atvieglot sava mīluļa diskomfortu un uzlabot locītavu veselības stāvokli mājās, ikdienā. 

Tāpat kā cilvēkiem, lai uzturētu stipru veselību un organismu, arī suņiem ir nepieciešams uzņemt pietiekamu vitamīnu un minerālvielu daudzumu. 

Īslaicīgai un ilgstošai suņu locītavu veselības uzlabošanai un profilaksei GIGI VET speciālisti aicina izvērtēt dabīgo papildbarību iekļaušanu dienas uzturā. Meklējot piemērotāko papildbarību, GIGI VET rekomendē izvēlēties tādus preparātus, kam sastāvā ir:

- glikozamīns (nepieciešams locītavu virsmu atjaunošanai), 

- MSM (dabīga sēra avors, saistaudu galvenais būvmateriāls), 

- bosvelijas ekstrakts ar dabīgām pretiekaisuma un pretsāpju īpašībām, 

- jūras izcelsmes hondroitīns,

- vitamīns Ester C, uzlabota kalcija askorbāta forma, kas palīdz aktīvajām vielām organismā noturēties vismaz 24 stundas. 

Šāds sastāvs ir arī GIGI VET ražotajiem produktiem locītavu veselībai: https://gigivet.com/lv/collections/products . 

Izvēloties piemērotāko produktu no Joints & Bones sērijas, suņa saimniekam jāņem vērā mīluļa vecums, svars un ikdienas aktivitāšu apjoms. 

  • Ikdienas lietošanai maza un vidēja izmēra suņiem GIGIVET veterinārārsti iesaka izmēģināt STRONG JOINTS & BONES. 
  • Liela izmēra suņiem - FOR LARGE JOINTS & BONES, jo to tabletes ir ar divreiz stiprāku devu, lai būtu ērtāka lietošana un nepieciešams dot mazāku tablešu skaitu. 
  • Suņiem seniora vecumā piemērotākais būs FOR SENIOR JOINTS & BONES, ar papildu pievienotu hialuronskābi.
  • Liela izmēra suņiem un suņiem ar lielu fizisko slodzi – MAX STRONG JOINTS & BONES ar papildu pievienotu hialuronskābi un kolagēnu, kas saudzē un stiprina locītavu virsmas. 
© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!