800.suņiem draudzīgā vieta Latvijā - tējnīca Shan Tea
800.suņiem draudzīgā vieta Latvijā - tējnīca Shan Tea


2016. gada 28.maijā Rīgas Klusā centra mierīgās šaurās ielās parādījās jauns tēju stūrītis – Shan Tea.  Tagad īsto Ķīnas saules pieskārienu – balto tēju, maigi zeltainu zaļo tēju, vairāk nekā 2000 metru augstos kalnos augošo oolong vai “tējas filozofu” puerh, var baudīt nebraucot uz tālajiem austrumiem. 

Sju CinaiXu Qin– ķīnietei, kura vairākus gadus dzīvo Rīgā, atvērt savu tējnīcu nozīmēja sapņu piepildi. Ja kādreiz vai šobrīd dzīvojat ārzemēs, droši vien Jums ir bijis tāds brīdis, kad trūkst kaut kā no savas dzimtenes. Varbūt tā ir mūsu skaistā jūra, pie kuras dodoties jāiziet cauri garo priežu mežam, baudot svaigo skuju smaržu, vai tas varbūt gardais rupjmaizes kārtojums, kuru nekur netaisa tā kā Latvijā. Noteikti katram ir savas īpašās ilgas pēc mājām. Atrodoties Rīgā, Sju Cinai bija ilgas pēc īstās ķīniešu tējas garšas. Ķīnā ir teiciens: "Kad esi ārzemēs, Tu esi savas valsts “seja”". Varbūt tieši pēc tevis cilvēki spriedīs par valsti, no kuras Tu esi. Tas ir tikai viens no iemesliem, kāpēc Sju Cina pati dodas uz tējas audzētavām Ķīnā un meklē autentisko garšu, meklē īstās māla tējkanniņas u.c. tējas piederumus, lai ikvienam Rīgā ir iespēja baudīt tēju “like a local”. 

Viena cilvēka sapņa piepilde uzdāvināja rīdziniekiem vietu, kur tēja kļuvusi par atslēgu iekšējai harmonijai. Ienākot Shan Tea tējnīcā, pat jau no pirmā soļa šķiet, ka esi prom no steigas pilnās pasaules. Neatkarīgi no tā, vai esi atnācis viens pats vai ar draugiem, mirklis, kad no 80 līdz 90 grādiem karsts ūdens pieskāriens liek tējas lapiņām pamosties, Jūsu un izvēlētās tējas stāsts sākas. Pamazām, ar katru nākošo uzlējumu tēja atvers savu pasauli un caur savu garšu pastāstīs, kā tā tika ievākta, žāvēta, apdedzināta un tikusi mūsu rokās. Runājot par draugiem, domājam arī par mūsu mīluļiem un ģimenes locekļiem - mājdzīvniekiem. Shan Tea ir suņiem draudzīga vieta, jo pēc budisma (viens no galvenajiem reliģijas novirzieniem Ķīnā), katrs no mums ir šis planētas viesis un atrodas pārdzimšanas aplī, kas nozīmē, ka cilvēks vēlreiz nākot uz šīs zemes varbūt pārdzims dzīvniekā un dzīvnieks tāpat var pārdzimt cilvēkā. Tāpēc laipni gaidīsim ikvienu viesi, pat tad, ja tēju vēlaties baudīt kopā ar savu suni. 

Piedāvājumā vairāk nekā 20 augstākās kvalitātes tējas no Ķīnas, autentiska tējas ceremonija, dzeršanas māksla un jaukākās sarunas pie tējas bāra letes. Ja rodas vēlme iedziļināties noslēpumainā Ķīnas tējas atklāšanas ceļojumā, piedāvājam arī tējas pagatavošanas apmācību.

Tējnīca atrodas Rīgā, Antonijas ielā 10.
www.shantea.lv
Rakstu sagatavoja: Anželika Smirnova

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!