Basethaundu un to saimnieku tikšanās Ulbrokā
Basethaundu un to saimnieku tikšanās Ulbrokā


Nu jau pagājis krietns laiks, kopš šā gada februārī iepazīstinājām mūsu lasītājus ar valmierieti Lauru Annu Alliku un viņas basethaunda šķirnes suni Roonu. Laikā, kad Laurai dzima ideja apvienot basethaundu saimniekus Facebook grupā Basets (Bassethound), kurā dalīties piedzīvojumos, fotogrāfijās un noderīgā informācijā par šo suņu šķirni. Laura bija apņēmības pilna apvienot pēc iespējas vairāk Latvijā dzīvojošo basetu saimniekus, un rezultāts ir visai labi sekmējies.

Aizvadot vairākus mēnešus komunicējot sociālo tīklu vidē, basethaundu saimnieki nolēma satikties, lai klātienē iepazītos gan suņu saimnieki, gan, brīžiem tik amizantie garo ausu īpašnieki - baseti.


Tā, 9.septembrī, Laura ar draugu Elvi aicināja Basetu domugrupas dalībniekus uz kopā sanākšanu Ulbrokā. Minūti pa minūtei basethaundu pulciņš pieauga, līdz visi bija gatavi doties pastaigā uz tuvējo mežu. Par pārsteigumu Laurai, ieradās vairāk basetu kā cerēts - kopumā 10, kas Latvijā ir zīmīgs skaits (ja neskaitām suņu izstādes…lai gan, arī tur šīs šķirnes pārstāvji būs uz rokas pirkstiem skaitāmā daudzumā). "No sākuma cerēju, ka vismaz 5 baseti būs, bet beigās ieradās pat 10! Bija 5 meitenes un 5 zēni, smējāmies, ka pa pāriem var salikt," priecīgi stāsta Laura. Uz tikšanos bija ieradušies baseti un to saimnieki ne tikai no Rīgas un Pierīgas, bet pat no Liepājas un Jēkabpils.

Lai arī visi suņi - vienas šķirnes pārstāvji, katram bija kāda izteikta atšķirības zīme - garākas vai īsākas ausis, kādam slaidākas vai krunkainākas kājas, krāsu dažādība un pat acu skatiens tiem bija atšķirīgs. Turklāt, satiktajiem suņiem ir dažādas izcelsmes: "Uzzināju, ka mūsu Basetu grupas sunči nāk no Krievijas, Lietuvas, Polijas un Latvijas. Tā var redzēt, cik ļoti katrs ir vēlējies šos mīluļus sev un, ka attālums nav bijis šķērslis," stāsta Laura.

 

Kamēr vienam sunim nedaudz virs viena gada, tikmēr vecākais jau cienījamā vecumā - 10 gadi, turklāt vecums netraucēja starp 5 savas sugas dāmām izvēlēties simpātiju. Laurai prieku sagādāja arī Roonas māsas Reilas pievienošanās pastaigai: "Varēja savā ziņā saskatīt līdzības - abas mazāka auguma kā citi baseti. Uzvedība arī ir līdzīga; vienīgi Reilai bija kuplāka aste."

Ja arī Tu esi basethaunda saimnieks, aicinām pievienoties šīs suņu šķirnes grupai Basets (Bassethound).Tikšanās aizritēja nesteidzīgā un sirsnīgā gaisotnē, un, iespējams, basetu saimnieku vidū tika aizsākta jauna tradīcija, kuru atkārtos atkal - jau nākošajā gadā.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!