Bauskas novadā sākts “Ķepu inspektoru” pilotprojekts
Bauskas novadā sākts “Ķepu inspektoru” pilotprojekts


Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepu-ķepā” kopā ar Bauskas novada pašvaldības policiju un Labdarības fondu “Sofi” uzsākuši suņu čipošanas, reģistrēšanas, vakcinācijas un labturības pārkāpumu uzskaites pilotprojektu “Ķepu inspektori”. Akcija paredzēta, lai uzlabotu dzīvnieku turēšanas un labturības situāciju Latvijā un lai novērstu pārkāpumus.

No 2023. gada jūnija līdz septembrim pilotprojekts “Ķepu inspektori” uzsāks darbību Bauskas novadā, projekta sekmīgas izpildes un lielas sabiedrības atsaucības  rezultātā rudenī projekts tiks attīstīts visā Latvijā.

“Dzīvnieka čipošana, reģistrēšana un vakcinēšana ir ne vien likumā noteikta lieta, bet kā dzīvniekam tā saimniekam absolūta nepieciešamība. Čipošana un reģistrēšana nozīmē dzīvnieka drošību un atpazīstamību, bet vakcinēšana – visas sabiedrības veselību un veselību arī pašam dzīvniekam. Šīs akcijas ietvaros mēs palīdzēsim iedzīvotājiem izpildīt šīs prasības, kā arī ceram vērst uzmanību uz faktu, ka tas ir pārkāpums, ja šīs pamata lietas netiek izdarītas,” komentē Toms Jurjevs, Labdarības fonda “Sofi” dibinātājs.

Iedzīvotājiem, kuru vecums pārsniedzis 65 gadus, pirmās un otrās grupas invalīdiem, maznodrošinātām un trūcīgām personām suņu čipošana, reģistrēšana un vakcinācija tiks veikta bez maksas. Minētās personas aicinātas pieteikties pakalpojumam, zvanot Bauskas novada pašvaldības policijai pa tālruni 20 278 188. Akcija darbojas Bauskas novada administratīvajā teritorijā.

“Mūsu novērojums – dzīvnieku turēšanas pārkāpumi, kuros atklājas, ka dzīvnieki nav čipoti, reģistrēti un nav saņēmuši nepieciešamās vakcīnas, tiek konstatēti, vidēji 70% gadījumu. Situācija ir dramatiska, ja mēs skatāmies uz to, kādas sekas šis var radīt un ir jau radījis ilgtermiņā. Diemžēl visa mūsu pieredze liecina, ja saimnieki nav atbildīgi šādā vienkāršā jautājumā kā čipošana, reģistrēšana un vakcinācija, tad visticamāk bezatbildīgi izturas arī citās sfērās, piemēram, pret dzīvnieka labturību un audzināšanu. Te, protams, nav runa par cilvēkiem, kas vienkārši nevar atļauties to izdarīt – tāpēc mēs viņiem nākam palīgā,” stāsta Gundega Bidere, DzaB “Ķepu ķepā” vadītāja.

Akcijas “Ķepu inspektori” laikā tiks apsekotas arī adreses, par kurām būs aizdomas, ka tajās tiek pieļauti dzīvnieku labturības pārkāpumi vai cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku. Šādos gadījumos tiks piesaistīta pašvaldības policija un situācija risināta normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

Ja jūs redzat kādu mājsaimniecību, par kuru jums rodas aizdomas, ka tajā varētu tikt izdarīti pārkāpumi pret dzīvnieku, ziņojiet Bauskas novada pašvaldības policijai pa tālruni 20 278 188.

Par “Ķepu ķepā”

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepu ķepā” atrodas Jelgavas rajona, Ozolnieku novada “Rēvicos”. Biedrība uzņem, ārstē un nodod adopcijai dzīvniekus no visas Latvijas, bet pamatā no Jelgavas, Bauskas, Iecavas un Rīgas.

Par Labdarības fondu “Sofi”

Labdarības fonds “Sofi” ir labdarības organizācija, kuras galvenais fokuss ir sniegt atbalstu bezsaimnieku dzīvniekiem un palīdzēt uzlabot to labklājību ilgtermiņā. Labdarības fonds “Sofi” palīdz ne tikai dzīvniekiem Latvijā, bet arī kara skartajiem dzīvniekiem Ukrainā. Kopš tā dibināšanas 2020. gadā Labdarības fonds “Sofi” ir viens no lielākajiem palīdzības sniedzējiem Latvijas dzīvnieku patversmēm un biedrībām, aktīvi realizējot dažāda mēroga projektus un programmas.

 

Vairāk informācijas:

Sindija Liepiņa, Labdarības fonda “Sofi” komunikācijas pārstāve

sindija@sofifonds.lv

+371 27886826

Titulbilde: Ķepu Ķepā

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!