Dodkepu.lv - iemaukti aktīviem suņiem
Dodkepu.lv - iemaukti aktīviem suņiem


Kamanu suņu sporta kluba Dodkepu.lv dibinātāji Ilze un Nikolajs Kravcovi klubu izveidojuši ar mērķi veicināt kamanu suņu sporta attīstību Latvijā. 

Ceļš pie haskijiem aizsākās pašiem nezinot, kad abi jau no bērnības skatījušies un raudājuši par filmu „Pamesti sniegos” „Hačiko” un līdzi jutuši citām suņu filmām, bet nekad prātā nav bijusi doma, ka kļūs par haskiju saimniekiem. Vienmēr, redzot haskijus vai malamutus, abiem ietrīcējusies sirsniņa, bet jau tajā laikā saprata, ka tā ir ļoti liela atbildība, un suņos esošā enerģija ir milzīga.

Reiz abi skatījušies sludinājumu portālus un pamanījuši, ka kāds haskija saimnieks vairs nav spējis pienācīgi rūpēties par savu suni un nolēmis atdot jebkuram interesentam. Tā Kravcovu pāris 2015.gadā savā ģimenē nolēma uzņemt savu pirmo haskijmeiteni Rendu. Jāpiemin, ka šobrīd aktīvo suņu pulks izaudzis līdz 10 haskijiem.

Kamanu suņu sporta klubs Dodkepu.lv vairāk kā divus gadus izgatavo specializētus suņu iemauktus, kanikrosa un pārgājienu jostas, un speciālas pavadas pēc individuāla pasūtījuma.

Ideja par jostu ražošanu aizsākās, kad Dodkepu.lv dibinātājiem pašu haskiji sasniedza vecumu, kad var aktīvi nodarboties ar kamanu suņu sporta veidu, kā arī ģimene adoptēja vairākus haskijus. Tā kā visi dodkepu.lv suņi aktīvi plānoja piedalīties sacensībās, kā arī ziemā vilkt īstas kamanas, tad radās pieprasījums pēc kvalitatīva, katram sunim individuāla ekipējuma. Galvenā ideja - dodkepu.lv komandas haskijiem jābūt vienotiem un atpazīstamiem, tādēļ tapa pirmie iemaukti, kas visām suņu meitenēm pavisam nejauši sanāca rozā krāsā, jo tāds materiāls bija vienīgais tajā brīdī pieejamais. Iemavi bija pielāgoti katram sunim pēc garuma, augstuma un masas. Dodkepu.lv klubam augot, interese par iemauktiem un citu kamanu suņu sporta ekipējumu radās arī citiem kluba biedriem. Šobrīd dodkepu.lv ražo ekipējumu ne tikai savām vajadzībām, bet arī ikvienam interesentam, kas vēlas tieši sev un savam četrkājainajam draugam piemērotu ekipējumu. Šujot iemauktus, tiek nomērīts suns, lai pielāgotu viņa individuāliem ķermeņa parametriem, un tas tiek izgatavots ikvienam šķirnes un bezšķirnes sunim. Tagad ekipējumam pieejamas dažādas krāsas. Materiāls priekš ekipējuma tiek pasūtīts no vietējiem ražotājiem. 

Dodkepu.lv ir plaša pieredze dažādu suņu un cilvēku apmācībā, un galvenā atziņa, ka suņi, tāpat kā cilvēki, nav visi vienādi, un katram ir nepieciešama sava pieeja. Tādēļ dodkepu.lv aicina vairāk laika pavadīt brīvā dabā, ņemt līdzi savu četrkājaino draugu un izmēģināt sevi jaunā piedzīvojumā. Jāatceras, ka sunim, tāpat kā cilvēkam, nav ērti skriet nepiemērotā apģērbā.

Foto: Diāna Spiridovska

Par ekipējumu var interesēties un konsultēties, rakstot Facebook lapā dodkepu.lv vai apmeklējot mājaslapu: www.dodkepu.lv , kā arī rakstot e-pastu: dodkepu@gmail.com un zvanot: 25951531

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!