Dzīvnieku patversme Cēsīs - Lācīši
Dzīvnieku patversme Cēsīs - Lācīši


"Vairāk nekā 10 gadus, darbojoties Cēsu dzīvnieku patversmes labā, varu pārliecinoši teikt, ka pašlaik patversme ir vislabākajā stāvoklī, kāda tā jebkad bijusi. Sākums bija ļoti grūts, un līdz pašreizējam stāvoklim patversmei „Lācīši” bija ejams garš ceļš," informē Krista Bērziņa, kura ir brīvprātīgā darbiniece Cēsu novada dzīvnieku patversmē.

Vēsturiski, Cēsu dzīvnieku patversme bijusi garāžu tipa mājā, kur vietas pieticis vien aptuveni 7 suņiem un viena telpa, kur visi kaķi tika turēti kopā. Telpu trūkuma dēļ, bieži vien patversme bija spiesta piemērot MK noteikumu noteikto kārtību patversmes dzīvniekus iemidzināt. Laikam ejot, apstākļi patversmes mīluļiem ir ievērojami uzlabojušies.

Pirmkārt, liels ieguvums - Cēsu pašvaldības ieplānotie līdzekļi patversmes pārcelšanai uz citu vietu, kur tika atjaunota veca ēka, lai paplašinātu telpas, kā arī radās iespēja papildus jaunu voljēru izbūvei un  labākai dzīvnieku  uzturēšanas nodrošināšanai. 

Otrkārt, liels veiksmes stāsts ir tagadējās vadības un darbinieku mērķi, apņēmība un sirds siltums pret dzīvniekiem. Tagad, dzīvniekam nonākot patversmē, darbinieki rūpējas par viņiem tā, it  kā tie būtu viņu pašu ģimenes locekļi un draudzīgi sagaida un novērtē brīvprātīgos palīgus. Jebkurā dienā no 12:00 līdz 16:00 tiek gaidīti brīvprātīgie, kas izvestu pastaigā suņus vai apciemotu minčus. Dzīvnieku acīs var redzēt laimi katru dienu, kad tie tiek izvesti ārā un kāds ar viņiem paspēlējas vai samīļo.

Foto: Krista Bērziņa

 

Visus dzīvniekus, kas nonāk patversmē,  pārbauda vetārsts, ja tas ir nepieciešams, viņi tiek ārstēti un sterilizēti - kad tie ir atbilstošā stāvoklī vai vecumā. Lai gan Cēsu pašvaldība var apmaksāt tikai 14 dienas dzīvnieka uzturēšanai, patversmes vadība rūpējās, lai tiem tiktu nodrošināts tik daudz laika, cik vien nepieciešams.

Patversmē pagaidām ir vidēji 40 kaķu. Galvenajā ēkā ir 5 telpas, kur uzturas kaķi, bet ar to nepietiek, tāpēc daži no tiem vasaras laikā dzīvo noslēgtos āra voljēros. Tā kā kļūst vēsāks, kaķīšu labturībai pašlaik tiek būvēta papildus apsiltināma māja.

Suņiem patversmē ir 13 dažāda lieluma āra voljēri un iekšējā ēkā pāris telpu, kas pagaidām ir pietiekamā skaitā, lai nodrošinātu suņiem nepieciešamās ērtības. Sunīšu pastaigām netālu ir mežs, kur tiem ir iespējas pastaigu laikā izskrieties un izdauzīties.

Cilvēku atbalsts dzīvnieku patversmes veiksmīgai darbībai ir noteicošais faktors. Patversmes darbībai, lai parūpētos par pamestiem un bez saimnieka palikušajiem dzīvniekiem, var palīdzēt vairākos veidos; viens no tiem ir ziedojumi. Atbalsts ļauj dzīvniekus pabarot, apkopt un nodrošināt to labklājību. Tāpat arī tiek gaidīti ciemos apmeklētāji Cēsīs, Krasta ielā 1, ja ir vēlme izvest kādu mīluli pastaigā! 

Ziedojuma konts:

LV 72UNLA0050024572662
Biedrība “Cēsu dzīvnieku aizsardzības biedrība”

 

Mīluļus vari ieraudzīt Cēsu dzīvnieku aizsardzības biedrības Facebook lapā un Instagram kontā.
Tālrunis: 27824172

Adoptējot dzīvnieku no Cēsu patversmes, jārēķinās ar ziedojumu par attiecīgajam dzīvniekam veiktajiem veterinārajiem pakalpojumiem.

 

Rakstu izveidoja: Krista Bērziņa, brīvprātīgā darbiniece Cēsu novada dzīvnieku patversmē.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!