Dzīvnieku SOS: Krīzes situācija dzīvnieku patversmē!
Dzīvnieku SOS: Krīzes situācija dzīvnieku patversmē!


"- Vai Tu zini, ko darīt, kur mēs ejam? , mazais Vžiks klusi iejautājas vecajam Ralfam

- Mēs ejam meklēt cilvēkus, veroties ceļa tālumā, milzīgais, sirmais suns atbildēja. 

- Kā mēs zināsim, kādi cilvēki jāmeklē? ,Vzikiņš jau drusku satraukts prasīja. Viņš nekad naktī nebija izgājis pa mājas vārtiņiem un drusku baidījās. 

- Mēs meklēsim labus cilvēkus, sacīja Ralfs, paveroties apaļajā mēnesī, kas apspīdēja meža ceļu ..." tā savu stāstu facebook sāk smilteniešu novadniece Zanda Bērziņa Radziņa.

Tā varētu uzrakstīt Ziemassvētku pasaku par diviem izglābtiem suņiem, kuri, nejauši dzirdējuši, ka viņu labajam cilvēkam klājas slikti, un dodas pasaulē, lai meklētu palīdzību. Pasakai noteikti būtu labas beigas. Tādas ir visām Ziemassvētku pasakām. Es tagad nestāstīšu pasaku, bet ļoti ticu, ka arī stāstam būs jaukas beigas, un nevienam naktī nebūs jādodas caur mežu ....

Ir cilvēki, kuriem vienalga, ir cilvēki, kuri cenšas palīdzēt, ir cilvēki, kuri nesavtīgi glābj, un ir tādi, kas tiem citiem sagādā rūpes. Andra „Ar sirdi delnā” nesavtīgi glābj. Viņa, viņas dzīves draugs un kinologs Ivo Svenne, Andras dēls, kurš viena vecuma ar manu meitu, šobrīd aprūpē 70 dzīvniekus. 70 dzīvnieki dienā apēd 70 eiro, viņi mēdz slimot, atbildība prasa – viņiem visiem jābūt vakcinētiem, čipētiem, lielajiem – arī kastrētiem. Andra to visu pilda, jo viņas izpratne par atbildību ir ļoti augsta. Viņai ir stingrākie adopcijas noteikumi , un viņai ir suņi un kaķi, kuri mūžu mūžos būs viņas. Nepārtraukt ir cilvēki, kuri ar savu bezatbildību sagādā raizes. Biedrībai šovasar bija jāpaplašinās, jāveic remontu darbi, Ugālē nonāca daudzi slimie. Ir tā, ka, skatoties uz kārtējo elektrības rēķinu vai kādu citu – gribas kā vilkam gaudot mēnesim. Pats trakākais – ir pavisam noplīsis vienīgais auto. Tas nozīmē, ka, lai kādu aizvestu pie ārsta, ir jālūdz draugu palīdzība, akūtos gadījumos jāsauc taksometrs, kas ir nenormāli dārgi. Nav iespēja atvest tuvējā saimniecībā sarunāto lēto, bet veselīgo barību.

Vajadzība nav maza. Elektrība (lai to neatslēgtu) + auto, kas nenoplīsīs pirmajos divos braucienos un kurā var ielikt lielos suņu būrus, tas viss kopā maksā ~ 2800 eiro. 

Nākamais ir Suņa gads. Jūsu darba kolektīvs rīkos balli. Varbūt ir iespēja pasākuma telpā ierīkot labdarības stūrīti ar ziedojumu kastīti? Varam noorganizēt labdarības loteriju. Es pat Andras dēļ esmu gatava izdrukāt savu foto sēriju „Suņa dzīve”, lai būtu kaut kas līdzīgs izstādei. Nespēju iedomāties, kā vēl palīdzēt draugiem. Tāpēc ceru, ka būsiet atsaucīgi, un šim stāstam būs laimīgas beigas.

Bankas rekvizīti:

Swedbank AS

konta Nr. LV56HABA0551040032558

SWIFT kods: HABALV22

PayPal konts ziedojumiem: arsirdi@inbox.lv

Biedrības reģistrācijas Nr. 40008230734

Ar sirdi delnā

 

*Foto @ZandaRa, Babete – suns, kuru dienu vecu atrada miskastē. Andra viņu izbaroja. Babetei ir epilepsija. Viņa uz mūžiņu ir Andras suns. 

© 2023, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!