Ķepas sniegā
Ķepas sniegā


Lai arī rudens šogad ir samērā silts, tomēr rīta pastaigu laikā dažus suņus mētelīšos jau var manīt! Vai ziemā ar mētelīti vien pietiks? - ir vēl dažas lietas, ko iesakām ievērot!

Sniegs, sāls, ledus
Ziema Latvijā nozīmē sāls kaisīšanu. Sāls, sniegs un ledus izveido masu, kas ieķep sunim starp pirkstiem esošajā apmatojumā, ilgstoši kairinot ādu var rasties nepatīkami iekaisumi. Kā šo problēmu risināt?
  • Efektīvi ir izskūt vai izgriezt garo apmatojumu starp pirkstiem. Varat izmantot gan šķēres, gan kliperus.
  • Pēc pastaigām ķepas noskalojiet un noslaukiet. Ja nevēlaties ķepas mazgāt vairākas reizes dienā – ir iespēja izmantot sauso mazgāšanu (Dermousse putas) vai arī lietot salvetes (Cutania TrisEDTA vai AniWipe)
  • Var iegādāties īpašus neoprēna zābaciņus (Walkabout zābaciņi), tie pieejami dažādos izmēros. Pie zābaciņiem suns laicīgi jāpieradina!
  • Vesela āda ir labi mitrināta āda, tas attiecas gan uz saimnieku sejas ādu, gan uz suņu ķepām! Veterinārajās aptiekās varat iegādāties mitrinošu krēmu Pro Pad, to iesakām lietot gan profilaktiski, gan iekaisumu gadījumos. Efektīvi darbojas arī Evija ziede; tomēr jāņem vērā, ka tā ir salīdzinoši taukaināka un lēnāk iesūcas ķepu ādā.
Aukstums
Cik auksts ir pārāk auksts sunim? Suņu šķirnes šajā ziņā ir ļoti dažādas – čivava, bokseris un Sibīrijas haskijs uz aukstumu reaģēs atšķirīgi! Tādas šķirnes kā Aļaskas malamuti, Bernes ganu suņi, laboradori, Ņūfaundlendi, senbernāri, haskiji u.c – ir daudz izturīgāki pret aukstumu (bet ķepu kopšanas ieteikumi attiecas arī uz šīm šķirnēm!).

Neatkarīgi no šķirnes un apmatojuma garuma un biezuma papildus vērība jāpievērš kucēniem, suņiem ar īsu apmatojumu vai plikajiem suņiem, veciem suņiem, tiem, kuri pārsvarā uzturas iekštelpās, suņiem ar sirds slimībām, artrītiem, ādas slimībām. Kādēļ hipotermija jeb atdzišana ir bīstama? Ķermeņa temperatūras mazināšanās negatīvi ietekmē sirdsdarbību, asinsreci, fermentu darbību! Te, protams, ir runa nevis par vienkāršu nosalšanu, bet par ilgstošu atrašanos aukstumā!

Ja temperatūra ir ļoti zema labāk doties vairākās īsās pastaigās, nevis izvēlēties vienu garu pastaigu. Neatstājiet suņus un citus mīļdzīvniekus mašīnā, kamēr "aizskrienat uz īsu brītiņu" – mašīna izsalst un uzkarst daudz ātrāk kā mums šķiet. Neaizmirstiet par atstarojājiem pie suņa kakla siksnas, pavadas vai mētelīša!

Vēl divi ar zemām temperatūrām saistīti atgādinājumi – atcerieties par kaķiem, kas meklē siltumu zem un uz mašīnām. Pirms sāciet braukt, pārbaudiet vai kāds nav paslēpies siltumā. Un pārbaudiet savu mašīnu dzesēšanas sistēmu – vai nenotiek antifrīza noplūdes. Antifrīzs ir salds un garšo kaķiem, bet tā ir bīstama inde – dzīvniekiem veidojas smagas nieru mazspējas.
 
Vēlamies, lai ikviens dzīvnieku saimnieks sniedz labāko aprūpi savam mīlulim. Tāpēc Facebook un Instagram dalamies ar aktuālām problēmām un to risinājumiem.
Pieseko @vetfonds!
 
Foto no Latvijas Universitātes Vetfonda
Raksta avoti:
Pottie RG, Dart CM, Perkins NR, Hodgson DR. Effect of hypothermia on recovery from general anaesthesia in the dog. Aust Vet J. 2007;85(4):158–162
https://www.vin.com/apputil/content/defaultadv1.aspx?id=7259242&pid=14365
© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!