Laimas slimība suņiem: 6 lietas, kas jāzina
Laimas slimība suņiem: 6 lietas, kas jāzina


Laimas slimība suņiem: 6 lietas, kas jāzina suņu saimniekiem, lai pasaragātu suni no Laimas slimības.

Ērces kļūst kustīgas, kad gaisa temperatūra sasniedz +5 grādus. Lai arī tās pie šādas gaisa temperatūras ir lēnīgas un atrodas tuvāk zemei, tomēr pastāv risks saslimt ar ērču pārnēsātajām slimībām.
Tādēļ aicinām visus mājdzīvnieku saimniekus laikus konsultēties ar savu veterinārārstu par tieši jūsu mīlulim piemērotāko aizsardzības veidu pret ērcēm.

6 lietas, kas jāzina suņu saimniekiem, lai pasaragātu suni no Laimas slimības:

1. Ērces pārnēsā baktērijas, kas var izraisīt Laimas slimību
Laimas slimība jeb Laimas borelioze ir infekcijas slimība, ko izraisa spirālveida baktērijas - borēlijas (borrelia). Ērces ir borēliju transportlīdzeklis nokļūšanai līdz zīdītājam (sunim, cilvēkam, pelei u.c). Lai borēlijas nokļūtu no ērces sunī vai cilvēkā, ir nepieciešams lai ērce būtu piesūkusies vismaz 72h.  Tādēļ ir skaidrs, kādēļ piesūkušos ērci jānoņem pēc iespējas ātrāk - gan cilvēkiem, gan suņiem!

2. Mājas apstākļos var noskaidrot, vai ērce pārnēsā Laimas slimību izraisošās baktērijas.
Suņiem slimības pazīmes var attīstīties vairākas nedēļas vai mēnešus pēc ērces piesūkšanās. Daudziem inficētiem suņiem slimības pazīmes neparādās nemaz. Par laimi, mājas apstākļos ir iespējams noskaidrot, vai ērce pārnēsā Laimas slimību.
Jautā savam veterinārārstam vai Latvijas aptieku tīklā Fassisi BoTick testu.

Kāpēc ir vērts iegādāties Fassisi BoTick testu?
- Var izmeklēt vairākas ērces kopā;
- Rezultāts 10 minūšu laikā un testu var veikt mājas apstākļos;
- Var izmeklēt suņiem un cilvēkiem piesūkušās ērces;
- Iegūsiet vērtīgu informāciju, ko pieminēt savam ģimenes ārstam vai veterinārārstam gadījumā, ja novērojat saslimšanas pazīmes.  

3. Laimas slimības pazīmes.
Pazīmes ir atkarīgas no dažādiem faktoriem, taču šīs ir biežāk sastopamās, kam būtu jāpievērš uzmanība:
- Drudzis;
- Pietūkušas locītavas un klibošana;
- Apetītes zudums;
- Letarģija un/vai depresija;
- Nieru problēmas.
 

4. Veterinārārsti var pārbaudīt jūsu suni uz Laimas slimību
Ja jums ir radušās aizdomas, ka jūsu sunim ir Laimas slimība, taču nav bijusi iespēja pārbaudīt pašu ērci ar Fassisi BoTick testu, tad veterinārārsts var veikt asins analīzes, lai noteiktu antivielu klātbūtni pret Laimas slimības baktēriju izraisītāju. Veterinārārsts var veikt papildus pārbaudes, lai palīdzētu diagnosticēt infekciju un noteiktu, vai infekcija ir skārusi suņa nieres.

5. Atkarībā no jūsu dzīves vietas, risks saslimt ar Laimas slimību ir visu gadu.
Risks inficēties ar Laimas slimību nav tikai vasarā. Inficēšanās iespēja pastāv arī citos gadalaikos, ja ir ērcēm atbilstoši laikapstākļi un temperatūra.

6. Profilakse ir labākais veids, kā aizsargāt suni.
Profilakse ir labākais veids, kā pasargāt jūsu suni no Laimas slimības. Suņu īpašniekiem regulāri jāveic profilaktiskas pārbaudes, apskatot suņa kažoku pēc pastaigām. Ja tiek atrasta ērce, nekavējoties tā jānoņem, vēlams ar gumijas cimdiem un izmantojot ērču izņēmēju
 
Vēlamies, lai ikviens dzīvnieku saimnieks sniedz labāko aprūpi savam mīlulim. Tāpēc Facebook un Instagram dalamies ar aktuālām problēmām un to risinājumiem. Pieseko @vetfonds!
© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!