Laipni lūgti suņu laukumā Burtnieku novadā!
Laipni lūgti suņu laukumā Burtnieku novadā!


"Iežogots un drošs suņu pastaigu un apmācību laukums - katra suņa un tā saimnieka sapnis. Ja reiz ir sapnis, tad var to arī realizēt," ar šādiem vārdiem pirms diviem gadiem Valsts policistes - burtniecietes Lolitas Kaimiņas sapnis uzsāka ceļu pie īstenības.

Lolitas apņemšanās, smagais darbs un līdzcilvēku atbalsts ļāvis īstenot ne vien Lolitas, bet daudzu suņu un to saimnieku sapni, un 24.augustā oficiāli durvis vēra bīnišķīgs, 0,3 ha plašs  suņu pastaigu un apmācību laukums Burtnieku novadā.

Lolita uzsver, ka ne vienmēr pietiek ar saviem spēkiem. "Ar biedrības "Burtnieks sportam un kultūrai", Leader un Burtnieku novada pašvaldības atbalstu, tapa projekts, kurā iesaistījās  un finansiāli atbalstīja  arī vairāki suņu saimnieki," tā Lolita. 

Jaunā suņu laukuma atklāšanas pasākumā ieradās prāvs pulks suņu mīļotāju kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem, kuriem tika dota iespēja pirmajiem izmēģināt laukumā izvietoto šķēršļu joslu, kārtīgi izskrieties un satikt savus sugas brāļus un māsas.

Lolita ir rotveilera saimniece, un labprāt dalās suņu audzināšanas pieredzē ar citiem suņu saimniekiem. "Savā darbā un ikdienā esmu novērojusi, cik ļoti daudzi suņus neapmāca, un līdz ar to vienīgā suņu pastaigas iespēja ir pie pavadas. Mūsu apkārtnē nebija neviena iežogota laukuma, kur suņi varētu tikt palaisti vaļā un izbaudīt brīvu skrējienu. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc radās ideja par šādu laukumu suņiem" pārdomās dalās idejas autore Lolita.

Lolita ir pārliecināta, ka dodoties uz šo laukumu, ikdienā jebkurš cilvēks varēs ļaut sunim izskrieties, darboties šķēršļu joslā. Turklāt, ja būšot pieprasījums, tad tiks nodrošinātas apmācību grupas. Šobrīd Valmierā ir vairākas suņu skolas, kur tiek veikta apmācība, bet nevienā no šīm vietām suņi un saimnieki nevar darboties sev pieņemamā laikā, kad paši to vēlas. Jāpiemin, ka laukums ir publiski pieejams jebkurā diennakts laikā, un pats galvenais - šo laukumu suņu saimnieki ar saviem mīluļiem var apmeklēt bez maksas! 

Skatīt vairāk foto no laukuma atklāšanas

Apmeklējot suņu laukumu, aicinām pret inventāru attiekties saudzīgi un atbildīgi, līdzi ņemt maisiņus suņu ekskrementiem, kā arī dodoties prom, laukumu atstāt tīru. Lai arī laukums ir atklāts, regulāra sakopšana prasīs lielu darbu arī nākotnē, tāpēc aicinām veikt ziedojumus arī turpmāk!

REKVIZĪTI ziedojumiem:

Biedrība "Burtnieks sportam un kultūrai",
reģistrācijas Nr.40008219703
SEB banka, konta Nr.LV88UNLA0050021782072
Obligāti maksājuma mērķī norādīt - ziedojums suņu laukumam.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!