Nosework - darbs ar deguna palīdzību
Nosework - darbs ar deguna palīdzību


Arī Latvijā ienāk jauns sporta veids – Nosework!

Nosework (darbs ar deguna palīdzību) - tas ir aizraujošs veids, kā var atklāt jūsu mājdzīvnieka ožas spējas. 

 

Nosework uzdevumus pildot, suns strādā kā dienesta suņi policijā vai muitā un pilda līdzīgas funkcijas – meklē. Vienīgi, meklē nevis aizliegtās vielas, bet garšvielas - kanēļa standziņas, apelsīna mizas un krustnagliņas. 

Dabīgām smaržām ir vairākas priekšrocības salīdzinot ar ēteriskām eļļām. Jums nav nepieciešams neko pasūtīt un gaidīt, sastāvdaļas nodarbības sākumā var nopirkt jebkurā lielveikalā, kā arī tās nav dārgas. Tikai apelsīnu gan vajadzēs notīrīt no mizas un izžāvēt to, kanēli un krustnagliņas var izmantot uzreiz. Dabiskās smaržas daudz maigāk iedarbojas uz suņa ožu, nekā ēteriskās eļļas. Pat, ja suns apēdīs kādu sastāvdaļu, tad nebūs nodarījis sev pāri. Garšvielas reti kad izraisa alerģiju, kā arī kanēli un krustnagliņas izmanto ārstnieciskos nolūkos. Ar dabīgiem avotiem ir daudz vieglāk izvairīties no “smaku traipu” atstāšanas uz rokām, apģērba, objektiem, kas atrodas apkārt, tas atvieglo to izmantošanu. Garšvielas var labi un ilgi saglabāt. 

Suni apmāca meklēt un noteikt nepieciešamās smaržas noslēgtā konteinerī, automašīnā, telpā un uz ielas, bet saimnieku apmāca izprast suņa uzvedības nianses.

Šī kinoloģiskā darbība nāk no ASV, kur dienesta kinologiem tika dots uzdevums – nodarbināt suņus patversmēs. Ideja izrādījās tik veiksmīga, ka ātri ieguva popularitāti visā pasaulē. Nosework ir jautra spēle, kas attīsta suņa dabīgos talantus.

Nodarbībām nepieciešams sagādāt prieku visiem – gan sunim, gan saimniekam, gan trenerim. Tas ir absolūti universāls un der visiem suņiem – neatkarīgi no šķirnes, vecuma, dzimuma, fiziskām īpatnībām vai nervu sistēmas īpatnībām (treniņos var piedalīties kucēni no 4 mēnešiem). Nodarbību gaitā tiek uzlabots kontakts ar saimnieku, jo Nosework ir komandas darbs, kas veicina savstarpējo uzticību. Saimnieks mācās labāk saprast savu suni un redzēt uzvedības izmaiņas signālus, vērot viņa uzvedību.

Daudzi suņi, aizejot pensijā no citiem sporta veidiem, sevi spēj labi parādīt noseworkā.

NOSEWORK:

  • Suns saņem noteiktu mentālu slodzi, attīsta savas dabas dotas spējas un intelektu;
  • Mācās kontrolēt savas emocijas un tikt galā ar tām, paaugstināt pašapziņu par sevi un virzīt enerģiju pareizā virzienā un strādāt dažādos apstākļos,
  • Uzlabo paklausību un vēlmi sadarboties ar saimnieku, arī tajā laikā, kad ir kāds traucējošs moments.

Sunim nāksies saskarties ar dažādiem priekšmetiem, cilvēkiem, situācijām un vietām. Katru reizi sunim tiek piedāvāts jauns uzdevums. Meklējot, sunim pat paaugstinās ķermeņa temperatūra, tik lieli resursi tiek izmantoti! Tā ir ideāla mentāla stimulācija! Bez tam, iegūtās prasmes var nodemonstrēt sacensībās.

 

Nosework nodarbības notiek Dog Fan suņu skolā pie treneres Ksenijas Sizovas (Polska Liga Nosework sertifikāts), saziņai izmantot WhatsApp, 29377709.

*Titulbilde: Juris Maurāns

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!