Padomi ceļošanai ar suni
Padomi ceļošanai ar suni


Vasara ir laiks, kad biežāk nekā ierasts dodamies ceļojumos, līdzi ņemot arī savus mājas mīluļus, bet svarīgi atcerēties, ka ceļojums sunim ne vienmēr izraisa tādas pašas emocijas kā mums.

Domā par to, kā Tavs suns jūtas visa ceļojuma laikā

Ja ceļo kopā ar savu suni, ir svarīgi saprast, kā visa ceļojuma laikā jutīsies Tavs mīlulis un kā viņu ietekmēs neikdienišķas situācijas un jaunā pieredze. Pievērs uzmanību savam sunim un pārliecinies, ka arī viņš ceļojumu uztver kā jauku notikumu.

Ja plāno doties ārpus Latvijas

Pirms ceļojuma vienmēr pārliecinies, ka:

  • Tavs mīlulis ir saņēmis visas nepieciešamās vakcīnas, arī tās, kas ir obligātas valstī, uz kuru dodaties
  • mājdzīvniekam ir Eiropas Savienības parauga pase, kurā ir veiktas atzīmes par saņemtajām vakcīnām; pase pieejama suņiem, kaķiem un
  • mājdzīvniekam ir implementēta mikroshēma vai skaidri salasāms tetovējums (tetovējums pieļaujams tikai tad, ja veikts līdz 2011. gada 3. jūlijam).

Ja dzīvnieks nav saņēmis nepieciešamās vakcīnas vai arī viņam nav pases, dodies pie vetārsta. 

Būtiski atcerēties! 
Ja esi vairāku mājdzīvnieku saimnieks, vienlaikus nekomerciālā ceļojumā ar Tevi līdzi drīkst doties ne vairāk kā pieci mīluļi. Izņēmums ir dalība dažādās dzīvnieku sacensībās.

Noteikti iepazīsties ar dažādu valstu prasībām attiecībā uz mājdzīvnieku ievešanu – īpašas vakcīnas, speciāli medikamenti un procedūras – tās ir lietas, kas var atšķirties pat Eiropas Savienības valstīs.

Ceļojot ārpus Eiropas Savienības, noteikti iepazīsties ar trešo valstu prasībām attiecībā uz mājdzīvnieku ievešanu. Latvijā šo informāciju apkopo Pārtikas un Veterinārais dienests.

Sagatavošanās darbi pirms ceļojuma

Plānojot ceļojumu, būtu jāpārliecinās, ka izvēlētais transporta veids (auto, lidmašīna, kuģis, autobuss) ir piemērots dzīvniekam. Laba doma ir sagatavot savu mājdzīvnieku ceļam, izvēloties dažādus transportlīdzekļus tepat Latvijā. Tas palīdzēs sunim ātrāk pieņemt ceļošanas veidu, kā arī būs sagatavots ceļošanai būrī vai slēgtā somā.

Pareizās viesnīcas izvēle

Ja plāno ceļojumu pats, noteikti pārliecinies, ka izvēlētajā naktsmītnē ir iespējams uzturēties ar mājdzīvnieku. Ja šādu informāciju neatrodi naktsmītnes mājaslapā, noteikti sazinies ar naktsmītnes pārstāvi un pārliecinies, lai, ierodoties galamērķī, Tevi nesagaida nepatīkami pārsteigumi.

Ja ceļojumu plāno iegādāties, izmantojot ceļojumu biroju piedāvātos pakalpojumus, noteikti informē ceļojuma konsultantu par to, ka ceļā plāno doties ar dzīvnieku.

Medikamenti dzīvniekam

Kravājot ceļa somas, nereti paņemam līdzi “pirmās nepieciešamības” medikamentus sev. Ceļojot ar dzīvnieku, neaizmirsti paņemt līdzi medikamentus arī viņam, tā Tu aiztaupīsi laiku un liekas rūpes ceļojuma laikā.

Rakstu sagatavoja If Apdrošināšana

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!