Pastaigas ar suņiem Ulubelē
Pastaigas ar suņiem Ulubelē


Katram sunim, neatkarīgi no izmēra, ir nepieciešama pastaiga un cilvēka labvēlība, taču daudzi suņu īpašnieki to laika gaitā aizmirst un tā viņu četrkājainie draugi nonāk pagaidu mājās vai patversmē.

Viena no viesmīlīgākajām dzīvnieku patversmēm Latvijā ir "Ulubele", kurā dzīvo vairāk kā 400 iemītnieku, no kuriem ap 200 ir dažāda vecuma un auguma suņi. "Ulubele" piedāvā ikvienam interesentam apciemot, samīļot un izvest pastaigā kādu no patversmes iemītniekiem - suņiem, kur patīkamais tiek apvienots ar lietderīgo. Suņu staidzināšana dzīvnieku patversmē tiek uzskatīta par visatbildīgāko brīvprātīgo darbu, jo tā nav izklaide, bet gan prasmīgs darbs, kura laikā notiek komunikācija ar dzīvnieku un to socializēšana. Tāpēc, lai staidzinātu suni, vispirms ir jānokārto "Ulubeles" brīvprātīgo apliecība.


Foto: Laima Ozola, attēlā Renāte

Lai iegūtu brīvprātīgā apliecību, personai jābūt vismaz 14 gadus vecai, jādodas uz apmācību, kas notiek katru sestdienu no pl.11.00 līdz 13.00 turpat "Ulubeles" patversmē, savukārt staidzināt suņus var katru dienu no pl.12.00 līdz 16.00.

Ne mazāk svarīgi darbi "Ulubelē" ir teritorijas sakopšana, remontdarbi, sludinājumu lapu sagatavošana un izlīmēšana un citi patversmei svarīgi darbi, tāpēc brīvprātīgiem ir iespēja pavadīt vairāk laika, darot labos darbus dzīvnieku tuvumā.

Dzīvnieku patversme "Ulubele" atrodas Pierīgā - "Līčos", kas ieskauta svaigā gaisā meža apvidū un pastaigas ir veselīgas ne vien suņiem, bet arī to pavadoņiem. 

Vairāk par dzīvnieku patversmi "Ulubele" uzziniet šeit >>>

Foto: Liene Zariņa

 

Foto: Sallija Rozenberga

Foto: Andra Go

Foto: Zane Krūmiņa 

Foto: Sallija Rozenberga


"Ulubele" apmeklētāji dalās ar pieredzi pastaigā ar suņiem:

"Mēs esam braukuši vairākkārt, veduši sunīšus pastaigā un bijuši gandarīti, redzot, ka viņiem tas patīk. Un mums arī," Liene Zariņa.

"Biju ar kolektīvu pastaigā ar sunčiem un kopām teritoriju. Šo suni arī adoptējuši cilvēki. Pirms vešanas ir apmācības. Izstāsta, uz kuru pusi jāiet, kurus suņus kopā nevar laist. Darbinieki atsaucīgi, dzīvnieki viņus mīl. Man bija bēdīgi un priecīgi reizē. Iesaku,noteikti," Sallija Rozenberga.

"Tā kā vīru/tēti nekādi neizdodas pierunāt uz pašiem savu sunīti, sestdienās vai citās dienās, kas iegadās brīvas, abas ar Annu dodamies uz dzīvnieku patversmi "Ulubele", lai pavadītu pastaigā kādu no patversmes iemītniekiem. Jau 2x pēc kārtas mums iedalīts tieši Fleksis!" Zane Krūmiņa (http://kruminudienas.blogspot.com)

"Ulubelē esam bieži viesi. Suņuki ir pateicīgi par uzmanību un mīlestību kuru Tu tiem sniedz. Jebkurā vecumā viņi visi vēlas saņemt mīlestību un maigumu," Andra Go.

Foto: Laima Ozola, attēlā Renāte

© 2021, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!