Projekts  - Āgenskalna suņu laukumi
Projekts - Āgenskalna suņu laukumi


Āgenskalnā un tā apkaimē daudziem iedzīvotājiem ir suņi. Taču Daugavas kreisajā krastā joprojām nav neviena suņu pastaigu laukuma, kurā dzīvnieki varētu uzturēties bez pavadas un socializēties. Nereti suņi tiek palaisti brīvsolī pa Uzvaras parku, radot nepatīkamas stresa situācijas apkārtējiem un bojājot apstādījumus.

Projekta īstenošanas vieta: 
Rīga, Hermaņa iela posmā starp Bāriņu ielu un Ojāra Vācieša ielu (kadastra apzīmējums: 01000490099).

Āgenskalna apkaimes biedrības priekšlikums paredz izveidot divus blokā izvietotus suņu pastaigu laukumus – vienu lielajiem suņiem un otru mazajiem suņiem, kā arī kucēniem, tādējādi novēršot varbūtējo suņu apdraudējumu.

  1. Suņu pastaigu laukumi ir norobežoti ar metāla paneļu (3D, 4mm) sētu tumši pelēkā krāsā. Kopējais sētas augstums ir ~85 m. Tā kā nav pieļaujamas spraugas starp sētas apakšdaļu un zālienu, paredzēta betona pasēta. Tā nodrošina vieglāku teritorijas sakopšanu gar sētas malu. Sētā ir divi vienviru vārti, kas veras uz iekšpusi.
  2. Suņu pastaigu laukumi ir apgaismoti.
  3. Pa suņu pastaigu laukumu perimetru ir 0.9 m plata bruģēta taciņa un bruģēti laukumiņi (soliem, krāniem, atkritumu tvertnēm).
  4. Katrā laukumā ir novietoti divi atpūtas soli (Art vai to analogs) suņu pavadoņiem.
  5. Katrā laukumā ir metāla atkritumu tvertne suņu ekskrementiem (Finn Bin City Doggy vai to analogs).
  6. Katrā laukumā ir mākslinieces Aigas Beinarovičas darinātie āra ūdens krāni, kuri nodrošina gan ūdens uzpildes funkciju, gan iespēju suņiem padzerties (krānu apakšējās daļās novietotas lēzenas bļodiņas suņiem ērti sasniedzamā augstumā).
  7. Katrā laukumā novietoti šķēršļi suņu aktivitātēm. Šķērslis–kalns ir abos laukumos. Šķērslis–laipa ir divu izmēru – gan lielajiem, gan mazajiem suņiem. Šķēršļi darināti no biezām koka brusām, beicēti. Virsējām plaknēm jābūt neslīdošām. Izmantoti metāla savienojuma elementi.

Lai projekts tiktu realizēts...

Konkursa būtība. Rīgas domes konkurss, tā mērķis veicināt iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību. Kopējais finansējums ir 500.000 EUR, tiks realizēti tie projekti, kuri iekļausies šajā summā.

Elektroniski par projektu Āgenskalna suņu laukumi var balsot vietnē: balso.riga.lv autorizējoties vienotajā pieteikšanās modulī latvija.lv. Var balsot iedzīvotāji no 16 gadu vecuma. 

Kontaktinformācija: 
Āgenskalna apkaimes biedrība;
tālruņa numurs: 20227039;
e-pasts: agenskalnam@gmail.com

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!