Suņa rota - kakla siksna. Santa Ivule un Bruno
Suņa rota - kakla siksna. Santa Ivule un Bruno


Par suņu ģērbšanu un apģērbu noskaidrojām jau 2017.gada decembra sākumā, bet, vai kādreiz esi aizdomājies par suņu kakla siksnām un pavadām?

Izrādās, ka visā pasaulē, senajos kultūras mantojumos un mākslas darbos, no Ķīnas līdz Romai, attēloti suņi - kakla siksnās un pie pavadas, tomēr patiesais kakla siksnu izcelsmes laiks nav precīzi nosakāms. Kakla siksna sunim bija, un vēl aizvien ir, svarīga un neatņemama ikdienas lieta, un pat Mezopotāmijas mākslā dievietēm suņi redzami kakla siksnā un ar pavadu. Arī senajos attēlos, amuletos, statujās un gravējumos regulāri redzami suņi kakla siksnā.

Tāpat kā zinātnieki apspriež suni kā pirmo mājdzīvnieku, ir grūti noteikt, vai Mezopotāmijas iedzīvotāji bijuši pirmie kakla siksnu ieviesēji, tomēr, cik tālu māksla ļauj pētīt un secināt, tad kakla siksnas izcelsme bijusi tieši Mezopotāmijā.

Kaut arī mūsdienās suņu kakla siksnas un pavadas tiek izgatavotas no dažādiem materiāliem, to pamata dizains un funkcija paliek nemainīga - kalpo kā suņu saimnieku palīgs komunikācijā ar suni, neļaujot tam noklīst nezināmā virzienā.

Nenoliegsim, ka gluži kā suņu apģērbs, arī kakla siksnas un pavadas mūsdienās var būt kā suņu saimnieku modes lieta un stila elements.

2016.gada sākumā, rīdzinieces Santas Ivules un Aleksandra Puntusa dzīvē ienāca trīs gadus jauns mopsis Bruno, kuram tolaik bijuši gaužām vienkārši, melni kāju iemauktiņi. Santa vēlējās iegādāties interesantus kāju iemauktus, kalka siksnu un pavadu, tomēr, veikalos pieejamais piedāvājums, Santas vēlmes neattaisnoja. Tā Bruno saimniece nolēma pamēģināt izgatavot sev vēlamos suņa aksesuārus pašas spēkiem.

“Nezināju, ko tieši vēlos.. Latvju lentīte atnāca pati, un tā radās ideja, ka varētu pati visu uzšūt,” stāsta Santa. Sākumā gan doma par kakla siksnu un pavadu tirdzniecību neesot bijusi, bet, laikam ejot, apkārtējie sākuši izrādīt interesi. “Sākām aizdomāties, ka varbūt varētu pamēģināt izgatavot kakla siksnas arī citiem. Nodomājām, tad jau redzēs, kā būs,” atminās Santa.

Foto no Santas Ivules privātā arhīva.

Viss sācies ar drosmīgu vēlēšanos un apņemšanos par godu ģimenes mīlulim Bruno, un, 2016.gadā, Santa kopā ar draugu Aleksandru izveidoja zīmolu “Bruno”. Ar individuālu pieeju katram klientam un tā vēlmēm, šobrīd Santa piedāvā izgatavot dažāda izmēra suņiem kakla siksnas, pavadas un kāju iemauktus, un, kā stāsta Santa, visi piedāvātie produkti ir īsts roku darbs: “Lentīte pie lentītes, detaļa pie detaļas, lai beigās izdotos skaists rezultāts.”

Lai arī zīmols ir jauns, Santas un Aleksandra izgatavotās “Bruno” siksniņās jau ietērpti ap 100 ķepaiņiem. Santa ir pārliecināta, ka šobrīd piedāvātie produkti esot tikai sākums, jo vēlas radīt vēl vairāk skaistu lietu.

Sazināties ar Santu Ivuli un uzzināt vairāk par “Bruno” produkciju, aicinām apmeklēt “Bruno” Facebook lapu.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!