Suns ar savu kontu sociālajā tīklā
Suns ar savu kontu sociālajā tīklā


Mūsdienas nav iedomājamas bez interneta. Vēl grūtāk iedomāties ikdienu bez sociālajiem tīkliem, kā, piemēram, Facebook un Instagram.

Aplikācija Instagram izveidota vien 2010.gada oktobrī un tās pamatlicēji ir Kevins Sistroms un Maiks Krīgers. Sākotnēji aplikācija tika izstrādāta tikai iOS operētājsistēmai, taču 2012.gada aprīlī to sāka piedāvāt arī Android ierīcēm.

Instagram ir vietne jeb aplikācija, kas balstīta uz dalīšanos ar fotogrāfijām un īsiem video materiāliem, ko var atrādīt ne tikai publiski, bet arī privātam draugu lokam. Aplikācija ļauj ikvienam ātri un ērti atrast sev interesējošo tēmu fotogrāfijas, sazināties un atstāt komentāru citiem lietotājiem. Instagram izmanto personas privātiem nolūkiem, taču savu daļu iekarojuši arī dažādu uzņēmumu un interešu grupu konti. Izrādās, slavu iemantot var ne vien cilvēks, bet arī tā mīļdzīvnieks un šoreiz pievērsīsimies suņu kontiem.

Par pasaulē slavenāko suni kļuvis pomerānietis Boo, kuram ir vairāk kā 17 miljoni sekotāju Facebook tīklā. Boo ir Pomerāņu špics, kas dzimis 2006.gada 16.martā. Tā saimniece ir Facebook darbiniece amerikāniete Irēna Āna (Irene Ahn), un Boo kontā tiek dēvēts par “Pasaules pievilcīgāko / jaukāko suni”.

Slavenākais suns Instagram kontā ir Shiba Inu šķirnes pārstāvis Maru Taro, kuram ir 2,6 miljoni sekotāju. Maru Taro ir 9 gadi, un dzīvo Japānā. Suņa sociālā tīkla kontā tiek atspoguļotas Maru Taro ikdienas gaitas.

Otrs slavenākais Instagram kontā ir Shih Tzu šķirnes suns Mārnija (Marnie), kura 11 gadu vecumā tika adoptēta no suņu patversmes. Šobrīd Mārnijai ir 16 gadu un Instagram kontā - vairāk kā 2,1 miljoni sekotāju. Jāpiemin, ka arī šī suņa Facebook kontā ir prāvs sekotāju skaits - vairāk kā 441 000. Mārnijas saimniece ir jaunā TV šovu producente Širlija Braha (Shirley Braha), un šobrīd abas kopā dzīvo Ņujorkā.

Lai kļūtu slavens, nav jābūt tīršķirnes sunim, ko apliecina suns Tuna. Tuna ir čivauvas un takša šķirnes jauktenis, kas dzimis 2010.gadā. Suns dzimis Sandjago pilsētā, taču tagad dzīvo Losandželosā kopā ar Kortniju Dašeru (Courtney Dasher). Tuna Instagram kontā ir vairāk kā 1,9 miljoni sekotāju.

Izrādās, arī Latvijā ir daudz suņu saimnieku, kuri piekopj šādu praksi - veido atsevišķus kontus saviem suņiem. Tiem, kuri neizmanto Instagram sava mājdzīvnieka popularizēšanai, nereti prāto, kāpēc gan šāds konts nepieciešams un kāpēc tērēt laiku šādai lietai. Cits uzskata, ka suņu fotogrāfiju neatlaidīga publiskošana ir saimnieku apsēstība vai dižošanās ar savu suni.

Bet, kā ir patiesībā un ko saka paši suņu saimnieki?

Roberta Trillo un Marijas Strazdiņas izveidotajā Instagram kontā “bianco_the_jackrussell”, kuram šobrīd ir vairāk kā 1200 sekotāju, “darbojas” trīs suņi: Bianco un Tea ir Džeka Rasela terjeri, bet Džesika - bezšķirnes. Konta veidotāji stāsta: “Kontu izveidojām, kad mums bija tikai viens suns - Bianco.  Mums patika viņu fotogrāfēt, bet negribējās visas bildes likt Facebook kontā, lai draugus nenogarlaikotu ar 10000 suņu bildēm. Tad nolēmām uztaisīt Bianco Instagram kontu, kur varam viņa bildes ievietot atmiņām un priekam. Tagad Bianco kontu pilda ne vien viņa bildes, bet arī Teas un Džesikas.”

Foto: Roberts Trillo un Marija Strazdiņa             

Simpātiskā Darja Broliša ir saimniece Vācu špicam vārdā Bubļiks un Instagram konta "bublik_pomspitz" īpašniece. Kontam ir vairāk kā 460 sekotāju. Konts esot izveidots, iedvesmojoties no citiem dzīvnieku kontiem šajā aplikācijā. "Ļoti iepatikās tāda ideja, un pati vēlējos dalīties ar draugiem sava suņa jautriem mirkļiem un ikdienu, attdalot to no sava personīgā konta.  Ar sava kucēna kontu, ir jauki apskatīties bildes, kuras tika uzņemtas kādu laiku atpakaļ, jo tas ir tik mīļi apskatīties, kāds viņš bija maziņš. Bilžu iemūžināšanu noteikti turpināšu, jo ar konta palīdzību atradu vairākus domubiedrus, it īpaši, sava suņa šķirnes draugus, palasīt padomus un atrast interesantus stāstus. Kad kucēns parādījās manā ģimenē, uzreiz nāca prātā šāda frāze: "Tie, kas saka, ka laimi nevar nopirkt, nekad nav pircis kucēnu!"," stāsta Darja. 


Foto: Darja Broliša
Suņa profils ar mākslinieciskām fotogrāfijām ir Indras Dzērves pārziņā. Indra ir saimniece Ungāru vižlai Belkai un Instagram kontam "latvianvizsla" ar vairāk kā 1500 sekotājiem. "Tā kā pati aktīvi lietoju Instagram, zināju, ka nespēšu turēties pretim kārdinājumam iemūžināt mūsu kopīgo ikdienu. Gribēju "atslogot" savu kontu no sunča bildēm. Tā kā ikdiena ir diezgan piepildīta un aktīva - bilžu ir daudz. Lai arī Instagram ir sociālais tīkls, to nedaudz uzskatu arī kā digitālu foto albumu, jo pašķirot "uz atpakaļu" kontā ievietotās bildes, ir iespējams atkal veikli tikt pie kāda piemirsta piedzīvojuma vai atgadījuma bildes. Jau tagad, atskatoties bilžu galerijā, redzu, cik daudz kopā piedzīvojam, jo ar vžlu šķirnes suni blakus gluži mierīgi dīvānā gulēt nevar. Belkas kontam sekotāji ir ne tikai citi suņu konti, bet arī ģimenes draugi, paziņas, kā arī pilnīgi sveši cilvēki. Un man  ir vienalga, cik kontam ir vai nav sekotāju, šo daru tikai priekš sevis, atmiņām. Prieks, ka esmu atradusi pāris suņuku profilus no Siguldas, tad, pastaigās ejot, var mēģināt satikties, sadraudzēties. Un sadraudzēties var ne tikai ar Siguldas vai Latvijas suņiem un viņu saimniekiem, bet arī ārpus robežām. Mēs esam iepazinuši un Instagram vidē sadraduzējušies ar aktīvu vižlu Benno, kura saimnieki ir latvieši, taču dzīvo Vācijā," stāsta Indra.

Foto: Indra Dzērve
Mediķes Nataļjas Politiko ģimenē suns pirmo reizi ienācis pirms trīs gadiem, kuru nosauca par Astru. Astra ir Bīver Jorkšīras terjers - Nataļjas ģimenes loceklis un labākā draudzene. Kopā bieži brauc ceļojumos pa Latviju. 
Astrai Instagram konts "AstraSuperdog" izveidots nesen, tāpēc sekotāju skaits vēl nav liels. "Es domāju, savs instagrams ir Grumpy kaķim, LP dziedātājas sunim Orsonam..., tad, kāpēc Astrai nevar būt savs konts? Viņa ir ļoti fotogēniska, bildes ir daudz, kāpēc nepadalīties? Galvenais mērķis - sagādāt prieku draugiem, kuri mums seko, un nopublicēt jaunu bildi, uzrakstīt komentāru - neaizņem daudz laika. Forši, ja kādam tas sagādā pozitīvas emocijas," priekos dalās Nataļja. 

Foto: Nataļja Politiko
 

Elizabetes Rubenes un Inetas Vozkovas pārraudzībā ir brīnišķīga vācu aitu suņa, pilnā vārdā, Hariet All Wolves aka Harieta profils Instagram aplikācijā. "Konts tika izveidots, lai tajā ik pa laikam varētu pievienot kādu jautru, interesantu vai vienkārši skaistu bildi ar mūsu Harietu, kuru pēc tam aplūko tie, kuriem interesē konkrētais suns vai suņi vispārīgi. Arī pašiem pēc tam ļoti interesanti paskatīsies kādas bildes ieliktas pirms gada, diviem," stāsta Elizabete.


Foto: Elizabete Rubene
Latvijā reti pārstāvētās Šveices Entlebuhas ganu suņu šķirnes saimniece ir Anna Darja Dudello. Annas Darjas suni sauc Azula, un suns ģimenē ienāca divu gadu vecumā. "Izveidoju sunim kontu "azula_active_doginstagramā, jo es gribu parādīt cilvēkiem, ka atpūsties un ceļot var kopā ar suni un tas nav tik grūti. Daudzi interesējas, kāpēc Azula ir tik mierīga un bezgalīga. Atbilde viena - mēs nesēžam mājās. Pētīt pasauli kopā ar savu spalvaino draugu, manuprāt, ir labākā sociālizacija. No kautrīga suņa, es dabūju aktīvu kompanjonu," stāsta Anna Darja. Azulas kontam šobrīd ir vairāk kā 370 sekotāju.
 
Foto: Anna Darja Dudello
Skaistu vārdu mantojusi špicpū jeb pūdeļa un špica jauktenīte - Margrietiņa. Margrietiņas saimniece ir Alise Griezīte, kura ir arī Instagram konta "mar.grietina" idejas autore. Šobrīd Margrietiņai ir vairāk kā 100 sekotāju. "Instagram konts tika izveidots pēc vairāku draugu un paziņu ieteikuma, kā arī ar mērķi iemūžināt kucēna augšanu un to parādīt citiem." stāsta Alise.
Foto: Alise Griezīte
 

Jaunā fotogrāfe Egija Uzare ir saimniece sunim Mari. Mari ir haskija un vācu aitu suņu jauktene. Arī Egija izveidojusi savam sunim Instagram kontu - "mari_juana_po", kuram šobrīd ir vairāk kā 100 sekotāju. "Kā jau fotogrāfe, es bildēju visu, arī savu četrkājaino draudzeni Mari. Jau kopš kucēna gadiem viņai patīk pozēt kameras priekšā. Tā nu gadiem ejot un bildēm krājoties, izlēmu uztaisīt instagram kontu, kur ar citiem dalīties Mari bildēs," stāsta Egija. 

 
Foto: Egija Uzare

 

Tātad, atsevišķi konti suņiem galvenokārt tiek veidoti atmiņu apkopošanai un glabāšanai kā foto albums, nedaudz retāk - "jo tā dara citi".

© 2023, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!