Suņu mode un saimnieku kaprīzes
Suņu mode un saimnieku kaprīzes


Pasaulē ir daudz slavenu modes dizaineru, kuri izgatavo dārgus un kvalitatīvus apģērbus kā sievietēm, tā vīriešiem un bērniem. Visticamāk, būs retais, kas  nezinās tādas slavenas personības kā itāļu māksliniekus Guccio Guci vai Gianni Versace, amerikāni Michael Kors un franču mākslinieku Louis Vuitton.

Izrādās, ka pasaulē ir arī slaveni dizaineri suņu apģērbiem, un viena no tādām ir Lilija Šaraveša (Lilly Shahravesh). Lilijas dizainētos apģērbus suņiem var iegādāties teju visās pasaules lielākajās modes pilsētās - Londonā, Parīzē, Milānā, Tokijā, Sidnejā, Ņujorkā un citās ASV lielākās pilsētās.

Par pārsteigumu, suņu apģērbu izgatavošana nav jāuztic ārvalstu dizaineriem un ražotājiem, jo to var izdarīt tepat Latvijā.

Vēju pilsētā Liepājā ir kāds modes nams - “Katrīnas Modes Nams”, kas nodarbojas ar visa veida apģērbu izgatavošanu sievietēm, vīriešiem, bērniem un pat suņiem. Tā īpašniece ir Katrīna Vilkonska, kura vienmēr sapņojusi par savu modes namu. Katrīnai izglītība ir biznesa vadībā, un šūšanu un modelēšanu apguvusi pašmācības ceļā, bet 2013.gadā piepildījusi savu sapni, dibinot “Katrīnas Modes Namu”.

Šogad uzņēmums svin 4 gadus, un ar sadarbības partneru palīdzību, Katrīna modes namu spēj vadīt viena pati. Ikdienas gaitās Katrīnai līdzās ir Jorkšīras terjers, kuram dots slavenā itāļu modes dizainera vārds - Gucci.

“Katrīnas Modes Nams” izgatavo apģērbu arī cilvēku labākajiem draugiem - suņiem. Katrīna stāsta: “Man, personīgi, ir grūti iedomāties dzīvi bez suņiem. Ģimenē visi esam traki suņu mīļi.” Aiz mīlestības pret suņiem, ideja par apģērbu izgatavošanu suņiem esot radusies  pavisam vienārši. Gucci Katrīnas dzīvē ienācis pirms pieciem gadiem, un tā sākotnējie saimnieki esot rūpīgi pieteikuši, ka suņuks būs jāģērbj. “Tajā laikā man šķita ļoti smieklīgi, jo suņi taču nav jāģērbj,” stāsta Katrīna. Tomēr pievēršoties vairāk Jorkšīras terjeru izpētei, sapratusi, ka mazo šķirņu suņi gada aukstajos mēnešos tik tiešām ir jāģēbj veselības apsvērumu dēļ.

Foto: Marina Kozlova

Ilgi nedomājot, Katrīna ar Gucci devusies uz veikaliem meklēt apģērbu, taču ieraudzījusi apģērbu briesmīgo kvalitāti un šokējošo cenu, pirkums beidzies nesekmīgi. Katrīna savā profesijā darbojas ļoti sen un primāri ir apģērba kvalitāte. “Tad nu ar Gucci gājām mājās un mēģinājām saprast, kā tad īsti tie apģērbi suņukiem tiek konstruēti. Pēc pirmajiem 150 mēģinājumiem kaut kas sāka veidoties,” pieredzē dalās Katrīna.

“Katrīnas Modes Namā”, izgatavojot apģērbu suņiem, tiek izmantoti tikai labākie un kvalitatīvākie audumi. “Mēteļiem tiek izmantoti itāļu vilnas mēteļaudumi un iekšpusē iestrādātas zīda oderes, lai suņukiem nesaveļas mati. Lietainajās sezonās tiek izgatavoti lietus mēteļi un kombinezoni no ūdens un vēja necaurlaidīgiem audumiem ar 100% kokvilnas oderēm,” atklāj Katrīna.

Modes nama klienti - suņi esot dažādi un pagaidām divi vienādi neesot gadījušies. Katrīna parūpējusies par speciālu mapi, kur piegrieztnes sagrupētas pēc suņu šķirņu nosaukumiem, bet tām piegrieztnēm, kurām izgatavots individuāls apģērbs, nosaukumā rakstīts suņa vārds. Suņa izmēra noteikšanai liela pacietība esot jāuzņemās arī suņa saimniekam, jo, lai iegūtu visus mērus, suns esot jāturot un reizēm jāpaceļ.

Foto: Marina Kozlova

“Katrīnas Modes Namā” darinātais interesantākais apģērbs esot ārstnieciskās čības vācu aitu sunim ar traumētu ķepas “spilventiņu”. Lai ķepu netraumētu vēl vairāk, Katrīna izgatavoja īpašu zeķi.

Talantīgā modes māksliniece Katrīna, suņu saimniekiem iesaka: “Pirmkārt, rūpēties par saviem mīluļiem, jo viņi ir tik ļoti atkarīgi no mums un mūsu rūpēm. Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām! Otrkārt, ”izmest" aprobežoto domāšanu - suns ir suns un viņš nav jāģērbj. Muļķības! Ir suņu šķirnes, kurām nav spalvu, vilnas, pavilnas.., tādēļ arī nepieciešams "kažociņš uz kažociņa”. Droši sekojiet mūsu informācijai Facebook lapā "Katrīnas Modes Nams" un visi esat laipni gaidīti Modes Nama salonā ar saviem mīluļiem.”

© 2023, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!