Svaigbarība Tavam mīlulim - Ķepa Raw Food
Svaigbarība Tavam mīlulim - Ķepa Raw Food


Kas tad īsti ir svaigbarošana?

Svaigbarošana (raw feeding) savu ceļu atsāka 1993. gadā Amerikā. Pirms tam pasauli bija pāršalcis komerciālās barības ražošanas vilnis, jo kara laikā pārtikas pieejamība bija ierobežota un graudi bija lēts veids, kā ražot suņu barību, kā arī tādā veidā varēja pārstrādāt visādi citādi mirušos lopus, tostarp arī kara zirgus, galvenokārt, gaļas ķidas, gaļas produktus.

Pēdējos 25 gadus svaigbarošana atkal kļūst arvien populārāka, jo cilvēki vairāk uzmanības pievērš veselīgam dzīvesveidam.

"Svaigbarošanas mērķis ir nodrošināt sunim diētu, kas ir piemērota plēsējiem (gaļēdājiem). Suņa gremošanas sistēma ir paredzēta gaļas un kaulu pārstrādei. Sākot ar tā spēcīgo žokli un turpinot ar stiprajām kunģa skābēm, un īso gremošanas traktu, suns ir pilnībā aprīkots, lai sagremotu un pārstrādātu pilnīgi dabīgus, jēlus kaulus un gaļu," tā stāsta Monta Briņķe, kura ir trīs svaigēdāju - haskiju saimniece. Plašāk par svaigēšanu, tās nozīmi, suņa ēdienkarti un citām ar svaigēšanu saistītām lietām variet uzzināt Montas blogā Pilsētas ķepas.

Kur to iegādāties?

2018.gadā Latvijā tika radīts jauns zīmols ĶEPA RAW FOOD, kurš piedāvā svaigbarību suņiem un kaķiem. ĶEPA RAW FOOD ir ģimenes, suņu saimnieku izlolots koncepta veikals, kas atrodas Ogrē, Brīvības ielā 39.

ĶEPA RAW FOOD dibinātājiem Uģim un Lāsmai Cimeriem pieder deviņus gadus vecs Cane Corso suns vārdā Kors, kurš ģimenē ieradās, kad otram ģimenes mīlulim - labradoram Lordam jau 5 gadus bija cukura diabēts, un katrs rīts sākās ar insulīnu. Šobrīd Lords dzīvo atmiņās, turklāt, ar viņa aiziešanu sākās stāsts par svaigbarību lolojumdzīvniekiem - koncepta veikala izveidi ĶEPA RAW FOOD Ogrē. 

Kors, kuram ir spēcīga vides alerģija, ir laba liecība tam, ka svaigēšana sniedz veselību, skaistumu un labsajūtu, jo daba un uzturs ir kopelementi.

Foto no Cimeru ģimenes personīgā arhīva un Kaspars Grosbergs

Lāsma ir izglītības metodiķe, ar 23 gadu pieredzi pedagoga amatā, bet nu pilnībā pievērsusies ģimenes uzņēmumam, kā arī suņu un kaķu svaigbarošanas apguvei. "Kad sašķobījās veselība, aizgāju no skolas. Daudz pavadīju laika pastaigās ar savu labradoru Lordu. Tad mūsu ģimenē ienāca Kors. Viņi man palīdzēja atdzimt mīlestībā - pret sevi, pret cilvēkiem, pret darbu. Un manas rūpes par viņiem - gluži kā bērniem - radīja interesi par pareizu uzturu. Tieši lolojumiem, jo Lorda cukura diabēts lika daudz domāt, kā labāk palīdzēt savam lolojumam. Mācījos par svaigēšanu, daudz lasīju, jo četras melnas ķepas manu sirdi ieguva pilnībā. Tad radās ideja par ĶEPU. Tam, kopā ar vīru, veltījām gadu - lai mācītos, lai rastu risinājumus, lai saprastu, kāds būs mūsu darba mērķis. Esam priecīgi, ka nu jau otro mēnesi apmeklētāji nāk pie mums, redzam, ka mūsu mērķis ir sasniegts. Mazais mērķis. Jo ir  arī lielais," stāsta Lāsma.

Šobrīd ĶEPA RAW FOOD piedāvā 23pozīcijas porcionētu, sabalansētu svaigo gaļu unsubproduktu mix, 32 pozīcijas dažādusmājlopu subproduktu un gaļas lēni kaltētus produktus, 12 pozīcijas dehidrētu zivju - mencu, reņģu un brētliņu produktus. Īsts gardums ikvienam mīlulim būs graužamsiers un siera popkorns. Visu piedāvājums ikviens var redzēt šeit: ej.uz/kepa_piedavajums

Uzņēmums sadarbojas ar Latvijas, Lietuvas un Polijas ražotājiem, kas nodrošina 3.kategorijas produkciju mājas lolojumiem.

Visi kaltējumi un dehidrējumi, graužamsiers un siera popcorns, daudzveidīgas garšvielas uztura pilnveidei ir nopērkami beziepakojuma veidā, tā sekmējot Zero Waste kustību, turklāt saimnieki nepārmaksā par skaisto, bet dārgo iepakojumu. Ikviens var doties uz veikalu ar saviem auduma vai papīra maisiņiem, bet veikalā tiek piedāvāts ietinamais papīrs un maisiņi, lai varētu iegādāties tieši tik, cik lolojumam tobrīd ir nepieciešams. Šobrīd ir izveidota prakse sūtīt visu produkciju, izņemot saldēto, ar Omniva pakomātu. Savukārt pirkumiem virs 50 EUR, piegāde Rīgā ir bez papildus maksas.

© 2021, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!