Svarīgākais par kucēna imunitāti
Svarīgākais par kucēna imunitāti


Kucēna (jo īpaši, ja tas ir tavs pirmais dzīvnieks) ienākšana jaunās mājās ir īpašs brīdis, kas saistās ar prieku, gaidām, cerībām, bet arī rūpēm un bieži vien neziņu - kā darīt labāk un pareizāk.

Piemērotas un drošas vides iekārtošana ir viens no pirmajiem soļiem, kas tev būtu jāveic. Jau no pirmās dienas kucēnam ir jāierāda viņa vietiņa, kur gulēt un kur spēlēties. Lai kucēns mazāk darītu blēņas, spēļu zonā vienmēr ir jābūt sunim interesējošām mantiņām. Taču kucēni ikdienā sastopas arī ar daudziem izaicinājumiem veselībai - jaunas mājas, barības maiņa, attārpošana, vakcinācija, vīrusi, baktērijas un parazīti apkārtējā vidē. Pat nodrošinot vislabākos apstākļus, mazuļu imūnsistēma vēl tikai attīstās, un ne vienmēr tā spēj tikt galā ar visiem izaicinājumiem. Jaundzimušajiem ir ļoti svarīgi pirmajos dzīves mēnešos palikt kopā ar māti un saņemt pirmpienu, kas satur antivielas un aizsargā kucēnu. 

Lai nodrošinātu optimālu aizsardzību pret slimībām pirmajos dzīves mēnešos un stiprinātu jūsu mīluļa imunitāti, Universitātes Vetfonds profesionāļi iesaka lietot īpašu papildbartību PuppImmune.

PuppIMMUNE ir papildbarība ar nukleotīdiem un laktoferīnu, kas nodrošina barības vielu atbalstu imūnsistēmas labākai darbībai.

  •  Laktoferīns darbojas antibakteriāli, pret vīrusiem un mazina iekaisuma procesus organismā.
  • Nukleotīdi veicina antivielu veidošanos, paaugstinot dabīgās aizsargspējas.

PuppIMMUNE ieteicams lietot kucēniem atšķiršanas, vakcinācijas periodā un pieaugušiem dzīvniekiem nepietiekama uztura un stresa situācijās (piemēram, grūsnība, laktācija, paaugstināta slodze), bet, konsultējoties ar veterinārārstu, arī atveseļošanās periodā.

Kādā vecumā ieteicams ņemt kucēnu uz jaunām mājām?

Ieteicamais vecums, kad kucēns dotos pie sava jaunā saimnieka, ir ne agrāk kā 8 līdz 9 nedēļas, jo tad kucēns ir:

  • saņēmis svarīgas zināšanas no mātes un pārējiem kucēniem;

  • gatavs izveidot spēcīgu saikni ar savu jauno ģimeni;

  • ir bijis  vizītē pie veterinārārsta, vairākkārt attārpots un jau saņēmis pirmo vakcināciju.

Pāragra atšķiršana no mātes, tāpat kā aizkavēta pirmā vakcinācija, var būt viens no iemesliem, kāpēc kucēni var saslimt. No mātes saņemto antivielu daudzums strauji samazinās, bet vakcīnas radītā imunitāte vēl veidojas, jo imūnsistēma vēl tikai nobriest. Šo riskanto posmu sauc par imunitātes plaisu, kas rodas 4–12 nedēļu vecumā.

Parasti tieši šajā vecumā kucēni tiek atšķirti un dodas uz jaunām mājām. Nokļūšana jaunā vidē un sastapšanās ar jaunām baktērijām un vīrusiem uzliek vēl lielāku slogu imūnsistēmai. Apmēram 4–6 nedēļu vecumā kucēni sāk atradināties no mātes piena un pāriet uz cieto barību - tas ir vēl viens papildus izaicinājums kucēna imunitātei.

Kādu aizsardzību nodrošina PuppIMMUNE™ kucēniem šajā bīstamajā vecuma posmā?

  • Veicina antivielu veidošanos pēc vakcinācijas
  • Uzlabo zarnu mikrofloras darbību
  • Veicina kucēnu veselīgu attīstību
  • Nodrošina antibakteriālu, pretvīrusu iedarbību

24 nedēļu vecumā kucēna imūnsistēma ir nobriedusi un PuppIMMUNE™ lietošanu var izbeigt.

Papildbarību atradīsiet tuvākajā veterinārajā aptiekā vai jautājiet savam veterinārārstam.

Visu jūlija mēnesi PuppIMMUNE pulveri jums ir iespēja iegādāties pie sava veterinārārsta ar 10% atlaidi.

Vēlamies, lai ikviens dzīvnieku saimnieks sniedz labāko aprūpi savam mīlulim. Tāpēc Facebook un Instagram dalamies ar aktuālām problēmām un to risinājumiem. Pieseko @vetfonds!

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!