Tagad ģenētiskie testi suņiem un kaķiem pieejami arī Latvijā
Tagad ģenētiskie testi suņiem un kaķiem pieejami arī Latvijā


Līdz šim ģenētiskie testi mājdzīvniekiem bija pieejami tikai ārzemēs. Suņu saimnieki, veterinārārsti vai audzētāji bija spiesti meklēt, kur veikt nepieciešamos testus. Nereti arī visus nepieciešamos testus nevarēja veikt vienā vietā, līdz ar to viss process bija gan laikietilpīgs, gan sarežģīts. Bet nu vairs tā nav!

Tagad arī Latvijā pieejami ģenētiskie jeb DNS testi suņiem un kaķiem. Testēšana notiek Latvijā, SIA GenEra laboratorijā. Testēšanas ilgums ir vidēji 10 darba dienas, kas ir ievērojami ātrāk, nekā testēšanu veicot ārzemēs. 

Zināt nozīmē rūpēties

Ar DNS testu palīdzību iespējams noteikt, vai dzīvniekam nav kāda mutācija, kuras dēļ tas varētu saslimt un ko varētu nodot tālāk pēcnācējiem. Īpaši aktuāli pārošanas laikā, jo, zinot gēnus, ir iespējams izvairīties no saslimšanām pēcnācējiem, kas var rasties, ja divus “šķietami” (kā tas ir autosomāli recesīvi mantotām saslimšanām) veselus dzīvniekus sapāro, kuriem abiem ir kādas slimības gēns. Autosomāli recesīvi mantotas slimības neizpaužas, ja dzīvniekam ir tikai viena mutanta gēna kopija, tāpēc, piemēram, suņu saimnieki var nezināt, ka viņu suns ir šī gēna nēsātājs. Rezultātā, ja divi šādi suņi satiekas, vidēji katrs ceturtais kucēns būs slims, bet šie procenti var mainīties. 

Apmatojuma īpašību DNS testi ļauj šķirnes suņu un kaķu audzētājiem paredzēt potenciālo pēcnācēju izskata īpašības. Tādā veidā radot pieprasītākā un neparastākā izskata pēcnācējus. Sīkāka informācija par visiem piedāvātajiem DNS testiem suņiem, tajā skaitā informācija, kā tiek mantotas gan ģenētiskās saslimšanas, gan dažādas apmatojuma īpašības, pieejama šeit

DNS testus iespējams iegādāties genera.lv mājaslapā , laboratorijā nav jāierodas. Visu nepieciešamo parauga nodošanai, kā arī instrukciju un testēšanas pieteikuma veidlapu Jums nosūtīs uz norādīto adresi.

Tā kā veterinārie DNS testi ir pavisam jauns produkts, piedāvājums ar laiku tikai augs, piedāvājot jaunus DNS testu veidus. Ja ir nepieciešami kādi konkrēti testi, lūdzam sazināties ar SIA GenEra - iespējams tos varēs piedāvāt (validēt), pat ja tie mājaslapā vēl nav.

Ja Jums radušies jebkādi jautājumi, lūdzam rakstīt uz vetgen@genera.lv, vai zvanīt uz 26267833. Tāpat varat sazināties ar SIA GenEra sociālajos tīklos, kā arī sekot līdzi jaunumiem – Facebook , Instagram  vai LinkedIn .

Ģenētikas laboratorija GenEra ir starptautiski akreditēta ģenētiskās testēšanas laboratorija ar 20 gadu pieredzi. Piedāvā plašāko DNS testu klāstu Latvijā – no medicīniskajiem riska noteikšanas un diagnostikas testiem līdz radniecības noteikšanas un juridiski derīgiem privātiem paternitātes DNS testiem.

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!