Vai mājdzīvniekiem ir nepieciešama funkcionālā barība un vitamīni?
Vai mājdzīvniekiem ir nepieciešama funkcionālā barība un vitamīni?


Pieņemot mājdzīvnieku, mēs uzņemamies lielu atbildību. Mēs vēlamies, lai tie dzīvotu laimīgu un veselīgu dzīvi. Taču, lai nodrošinātu sava suņa vai kaķa labklājību, ir svarīgi pievērst īpašu uzmanību viņu uzturam. Īpaši, ja esat mājdzīvnieka īpašnieks pirmo reizi. Pareizs un uzturvielām bagātīgs uzturs ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā nodrošināt mājdzīvnieka veselību. Mūsdienās to var nodrošināt gan ar augstas kvalitātes barību, gan izvēloties ikdienā lietot arī funkcionālo papildbarību un vitamīnus. 

Kas ir mājdzīvnieku papildbarība, un kāpēc jūsu sunim vai kaķim tā būtu jālieto?

Šie ir svarīgi jautājumi, ja meklējat veidus, kā uzlabot mājdzīvnieka veselību un labklājību.

Mēs varam sākt ar to pašu jautājumu – kāpēc mēs paši lietojam vitamīnus un uztura bagātinātājus? Atbilde ir – vēlamies risināt kādu problēmu, gribam būt veseli un laimīgi un justies labāk ilgtermiņā. To pašu varam attiecināt arī uz jūsu mājdzīvnieku. 

GIGI VET, mājdzīvnieku papildbarības ražotājs no Latvijas, skaidro, ka visbiežāk kaķu un suņu papildbarību izmanto, lai: 

  • Uzlabotu locītavu funkcijas
  • Rūpētos par ādu un apmatojumu
  • Stiprinātu sirds veselību
  • Nomierinātu nervu sistēmu stresa apstākļos 
  • Palīdzētu gremošana sistēmai un stiprinātu imunitāti
  • Veicinātu organisma augšanas un attīstības procesus

Augstas kvalitātes suņu un kaķu papildbarībā bieži vien ir iekļautas dabīgas, ar ikdienas barību grūti uzņemamas, taču organisma funkcijām nepieciešamas uzturvielas. Nodrošinot šo vielu uzņemšanu, tiek  uzlabota mājdzīvnieka vispārējā veselību un labklājība ilgtermiņā.

Vairāk nekā 15 gadu praksē GIGI VET eksperti ir definējuši trīs būtiskākos iemeslus, kāpēc mūsu mājdzīvniekiem ir nepieciešama funkcionālā papildbarība:

1.Cilvēka rīcības rezultātā ir radītas veselības problēmas 

Mājdzīvniekiem ir nepieciešams nodrošināt atbilstošus dzīves apstākļus un uzņemt papildu uzturvielas, lai nodrošinātu stipru veselību un labsajūtu.

Diemžēl bieži vien cilvēki ir vainojami ievērojamā daudzumā suņu un kaķu veselības problēmu, ko sekmē slikts uzturs, nepiemēroti dzīves apstākļi un ģenētiska iejaukšanās šķirnes selekcionēšanā.

Slikts uzturs

Zemas kvalitātes mākslīgā barība jūsu mājdzīvniekam sniedz minimālu uzturvielu daudzumu.  Iespējams tik vien kā tā tiek pārstrādāta gremošanas traktā. Jūsu mājdzīvnieks nesaņem vitamīnus vai minerālvielas, kas nepieciešamas visiem dzīviem organismiem, lai nodrošinātu labu sirdsdarbību, ādas un apmatojuma veselību un locītavu funkcionalitāti. Laika gaitā nepareizs uzturs veicinās jūsu mājdzīvnieka veselības pasliktināšanos, ko pamanīsiet pie ķermeņa disfunkcijas vai slimības pazīmēm. 

Īpaši svarīgi ikdienā nodrošināt papildu uzturvielu uzņemšanu ir suņiem ar paaugstinātu fizisko slodzi. Pat, ja nodrošināt suni ar augstas kvalitātes barību, viņu organismam ir nepieciešams papildu atbalsts locītavu, kaulu un sirdsdarbības funkciju nodrošināšanai ilgtermiņā. 

Nepiemērota vide

Pirms paņemat pie sevis četrkājaino mīluli, būtiski ir izvērtēt, vai esošā vide un mājas apstākļi būs piemēroti konkrētajai suņa vai kaķa šķirnei. Nepiemērota vide var kaitēt mājdzīvnieka fiziskajai un mentālajai veselībai.  

Piemēram, tādi suņi kā vācu aitu suns, Sibīrijas haskijs, labradors, samojeds vai citas lielas un aktīvas suņu šķirnes nav domātas dzīvošanai mazā dzīvoklī, kur tiem kustību trūkuma dēļ radīsies locītavu un gūžu problēmas. Ja novērojat šādas problēmas, jūsu sunim ir nepieciešami piemērota papildbarība, lai  vismaz atbalstītu locītavu funkcijas un mazinātu muguras un locītavu sāpes.

Nepiemērota vide var izraisīt arī jūsu mājdzīvniekam stresu, kā rezultātā viņš to var paust ar pastiprinātu riešanu, ņaudēšanu, grauzšanu un skrāpēšanu. Dažkārt dzīvnieks var pat satraumēt pats sevi. Šādās situācijās GIGI VET eksperti rekomendē lietot papildbarību ar dabīgām, centrālo nervu sistēmu nomierinošām, piedevām. Tādas ir, piemēram, baldriāna saknes ekstrakts, māteres ekstrakts un melisas lapu ekstrakts.

Ģenētiska iejaukšanās šķirnes izveidē

Jaunu šķirņu selekcionēšanas tendences ir radījušas kaitējumu mūsu mājdzīvnieku vispārējai veselībai. Nepārdomāta šķirņu jaukšana var sekmēt vājas imūnsistēmas attīstību, kā arī sirds un locītavu problēmu veidošanos konkrētām šķirnēm. 

Ja jums ir šādas šķirnes mājdzīvnieks, kam raksturīgas konkrētas veselības novirzes no normas, GIGI VET aicina ikdienas ēdienkarti bagātināt ar uzturvielām, kas stiprina imunitāti un kaulu un locītavu veselību. No dabīgām vielām tās ir hlorellas ekstraksts, ķiploku ekstrakts, glikozamīns, MSM, jūras hondroitīns un vitāmīni D un C.

Foto no Shutterstock

2. Jūsu mājdzīvnieks atgūstas pēc operācijas vai traumas

Pēc operācijas vai traumas jūsu mājdzīvnieka organismam ir nepieciešams papildu uztura atbalsts, lai tas ātrāk atveseļotos.

Piemēram, pēc locītavu traumas vai operācijas dodiet savam mājdzīvniekam papildbarību, kas palīdz atjaunot locītavu funkcijas un tās mitrina, mazina sāpes un kam piemīt pretiekaisuma īpašības.

Atcerieties, ka ir svarīgi nodrošināt mājdzīvniekam papildbarību ar augstas kvalitātes izejvielām. It īpaši, ja runa ir par pretsāpju līdzekļiem. Ilgstoši lietojot ķīmiskas piedevas un zāles, tās var izraisīt nieru darbības traucējumus. Ja ir iespēja, izvēlieties dabīgus pretsāpju un iekaisumu mazinošus līdzekļus, kam sastāvā ir bosvēlijas ekstrakts. 

3. Augot un novecojot, mājdzīvnieka ķermenim ir nepieciešams papildu atbalsts, lai pilnvērtīgi nodrošinātu tā funkcijas

Kucēnam vai kaķēnam augot, ir nepieciešamas papildu uzturvielas, lai attīstītu spēcīgu un veselīgu ķermeni, nodrošinātu locītavu un kaulu veidošanos, kā arī atbalstītu ausu skrimšļa veidošanos un zobu nomaiņu. Savlaicīgai uzturvielu nodrošināšanai būs liela nozīme mājdzīvnieka labklājības veidošanā visam mūžam.

Piemēram, strauji augošam lielas šķirnes kucēnam kaulu un locītavu attīstībai papildu ir nepieciešams dabīgais kalcijs. Pretējā gadījumā tam visu mūžu var būt jācieš no kaulu un locītavu problēmām.

Savukārt vecumdienās mājdzīvnieka organisms vairs nespēj ražot nepieciešamās vielas, lai nodrošinātu locītavu funkcijas, stipru sirdi un veselīgu ādas stāvokli. Mēs varam palīdzēt saviem pūkainajiem draugiem atkal justies labāk, lietojot pareizu papildbarību, samazinot locītavu stīvumu, iekaisumu un pat sāpes.

Pirms izvēlaties papildbarību savam mīlulim, GIGI VET aicina rūpīgi iepazīties ar produktu sastāvdaļām – cik tās ir dabīgas, kāda uzturvielu kombinācija būtu efektīvākā un atbilstošākā jūsu mājdzīvnieka vecumam un veselības stāvokli. Dienas beigās ikdienas rūpes par mājdzīvnieku rezultēsies tā labsajūtā visa mūža garumā! 

© 2024, arSuni.lv jebkuras informācijas pārpublicēšana ir jāsaskaņo
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku www.arsuni.lv mājas lapas lietošanas pieredzi.
Vairāk par sīkdatnēm Piekrītu, ka izmantojat sīkdatnes!